Články / Seriály

Kam na rajz s Honzou Gregarem

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce | Články / Seriály | 22.10.2023

Honza Gregar je jedním ze zakladatelů mezinárodního festivalu Mladí ladí jazz, pod jehož hlavičkou se letos koná jednodenní Mladí ladí fest. V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, hudební jména najdete níže. Jaké další akce nám Honza ještě doporučí, kam nás zavedou jeho zájmy?

Mladí ladí fest, 28. 10. 2023, Holešovická tržnice, Praha
Kam bych vás mohl pozvat víc než na akci mně nejmilejší. Tímhle speciálním projektem oslavíme už patnáct let našeho festivalu Mladí ladí jazz. Trochu méně jazz, a ještě více fest, jak bych řekl. Půjdeme ještě dál od hlubokých jazzových vod, tam kde se mísí s rapem, funkem i elektronikou. Stálo to hodně práce, ale z programu mám fakt radost. Ve třech halách představíme taková jména, jako jsou jazzy-hiphopový Alfa Mist, elektroniku a východní hudbu kombinující Acid Arab, Princův poslední basák Mononeon či majitelka silného hlasu Yarah Bravo. A samozřejmě mnohem, mnohem víc. Rozhodně bych vyzdvihl i celé vizuální pojetí, které budete cítit všude. Tak doufám, že se tam uvidíme!

Jazz Dock, odteď až do konce roku, Praha
Klub mého srdce, asi nikde jsem nebyl častěji. Návštěva je zážitek nejen hudební, vizuální a duchovní, ale i gastronomický. Klub na Vltavě, který přežil i povodně, vznikl ve stejném roce jako náš Mladí ladí jazz a pomohl zásadně sblížit jazzovou scénu a českou společnost. Renomé má ostatně i ve světě. Hudebně můžete narazit i na „nejazzové věci". Teď jsem koukal do programu a hraje tam třeba i Vltava.


Elektrosalon: From the Rave to the Gallery, 12. 10. - 11. 11. 2023, Chemistry Gallery a H40
Výstava, kterou byste neměli minout. Výstava prezentuje tvorbu autorů, kteří začínali jako visual makers na klubové a rave scéně. Ta přináší mnoho vzrušení, prostoru experimentovat s novými médii, dělat chyby a umělecky se rozvíjet. Název výstavy odkazuje k salónním výstavám populárním na přelomu 19. a 20. století, ovšem obsah je navýsost aktuální, imerzivní a multimediální. Narazíte na díla, která ve společném prostoru vytváří nový a jedinečný dialog, který diváka pohltí klidně i na několik hodin.

Info

foto © se souhlasem Honzy Gregara

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i…

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Postrach okolí? (Fvck_Kvlt)

Michal Pařízek 30.01.2024

„To bude mega, v sobotu máme s The Wilderness takú miestnu akciu, to musíš vidieť,“ říká mi Denis skrz Zoom pár dní předtím, než první březnovou sobotu brzy ráno usedám…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Vtipy povoleny (Marina Herlop)

Zuzana Malá 29.01.2024

Mává rukama a mluví hlasitě, ale pod svým temperamentem skrývá ještě jednu bytost, tichou a introvertní. Utíká do přírody, kde nachází nadpozemské bytosti, se kterými pak tvoří hudbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace