Články / Seriály

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce | Články / Seriály | 01.05.2022

Jeden z nejstarších klubů u nás, brněnská Fléda, letos slaví dvacet let od svého založení. K čemuž my srdečně gratulujeme a těšíme se, co nám přinese dnes, zítra i za rok, protože jeho program je dlouhodobě rozmanitý. A o vlastní program klub bojoval urputně i minulý rok, když byl jedním z aktivních aktérů vyjednávání s vládou stran protipandemických opatření. Jarní narozeninová sezóna už nabídla mnohé, jedině tady můžete ve třech po sobě jdoucích dnech navštívit tak rozdílné eventy, jako je metalový večer s Mayhem, elektronický s HVOB a hned poté studentskou párty Čarodky. Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Slavíme na Flédě dvacáté narozeniny, a tak jsme si tuto sezónu nadělili spoustu velkých zahraničních interpretů. Největší radost mám z irského producenta Segy Bodegy, který u nás bude 11. května. Mám rád, jak pracuje se svým vokálem a výstavbu jeho songů. Podobní producenti a producentky mi za poslední rok hráli ve sluchátkách asi nejvíc. Hodně zvědavý jsem i na Fvlcrvma, Kittin a Hackera a Alyonu Alyonu. První dva u nás budou hrát později v květnu, Alyona začátkem července.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Sezonu jsme na Flédě kvůli covidu začali až v únoru, ale hned první velký koncert byl jeden z těch nejsilnějších: ukrajinští DakhaBrakha ho stihli odehrát jenom pár dní před začátkem invaze, po dvou měsících bez koncertů to bylo jako zjevení. Potom Vitalic byl perfektní jako vždycky, stejně jako Fléda slavil dvacet let své kariéry. Kdybych měl jít trochu víc do minulosti, tak na konci loňského roku jsem byl v Paříži na Acid Arab v klubu Rex, to byla skvělá čtyřhodinová party.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Napadají mě Heartnoize, Fource, D Smack U. Nicméně úplně nechodím na koncerty podle promotérů, respektive díky svojí práci nějaký přehled mám, ale hlavní roli pro mě hraje interpret. Obecně sleduji, co dělají moji kamarádi, a mám rád nezávislou scénu, bohužel ale do ní nevidím zase tak moc, protože mi na to nezbývá čas a někdy ani energie. Jinak co se klubů týče, líbí se mi, co a jak dělá brněnský Kabinet múz, i když se tam poslední dobou nedostanu tak často, jak bych chtěl.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Ambivalentní. Práce na sociálních sítích mě živí a trávím na nich hodně času, ale bohužel jejich algoritmy jsou často přímo odpovědné za šíření dezinformací a nárůst deprese ve společnosti. Vidím, jak málo jsou lidi gramotní v těchto věcech, a zejména starší generace nebo obecně méně vzdělaní lidé vůbec netuší, jak sociální sítě fungují, navíc vše, co se tam objeví, berou jako automaticky pravdivé.
Na druhou stranu je pravda, že se díky nim děje i spoustu dobrých věcí. Při propagaci koncertů jde o nedocenitelnou věc. Vlastně si už nedokážu představit, jak pomalu se kultura šířila bez sociálních sítí a bez internetu obecně.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Mění se to každých pár měsíců, aktuálně mám nejradši korejské bistro Doširak, dvě minuty chůze od Flédy. Taky mám rád nudle s rumem, ale ty si dělám doma sám: každou druhou středu v měsíci nebo když je slunovrat.

Info

foto © se souhlasem Martina Brzobohatého

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace