Články / Seriály

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce | Články / Seriály | 01.05.2022

Jeden z nejstarších klubů u nás, brněnská Fléda, letos slaví dvacet let od svého založení. K čemuž my srdečně gratulujeme a těšíme se, co nám přinese dnes, zítra i za rok, protože jeho program je dlouhodobě rozmanitý. A o vlastní program klub bojoval urputně i minulý rok, když byl jedním z aktivních aktérů vyjednávání s vládou stran protipandemických opatření. Jarní narozeninová sezóna už nabídla mnohé, jedině tady můžete ve třech po sobě jdoucích dnech navštívit tak rozdílné eventy, jako je metalový večer s Mayhem, elektronický s HVOB a hned poté studentskou párty Čarodky. Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Slavíme na Flédě dvacáté narozeniny, a tak jsme si tuto sezónu nadělili spoustu velkých zahraničních interpretů. Největší radost mám z irského producenta Segy Bodegy, který u nás bude 11. května. Mám rád, jak pracuje se svým vokálem a výstavbu jeho songů. Podobní producenti a producentky mi za poslední rok hráli ve sluchátkách asi nejvíc. Hodně zvědavý jsem i na Fvlcrvma, Kittin a Hackera a Alyonu Alyonu. První dva u nás budou hrát později v květnu, Alyona začátkem července.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Sezonu jsme na Flédě kvůli covidu začali až v únoru, ale hned první velký koncert byl jeden z těch nejsilnějších: ukrajinští DakhaBrakha ho stihli odehrát jenom pár dní před začátkem invaze, po dvou měsících bez koncertů to bylo jako zjevení. Potom Vitalic byl perfektní jako vždycky, stejně jako Fléda slavil dvacet let své kariéry. Kdybych měl jít trochu víc do minulosti, tak na konci loňského roku jsem byl v Paříži na Acid Arab v klubu Rex, to byla skvělá čtyřhodinová party.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Napadají mě Heartnoize, Fource, D Smack U. Nicméně úplně nechodím na koncerty podle promotérů, respektive díky svojí práci nějaký přehled mám, ale hlavní roli pro mě hraje interpret. Obecně sleduji, co dělají moji kamarádi, a mám rád nezávislou scénu, bohužel ale do ní nevidím zase tak moc, protože mi na to nezbývá čas a někdy ani energie. Jinak co se klubů týče, líbí se mi, co a jak dělá brněnský Kabinet múz, i když se tam poslední dobou nedostanu tak často, jak bych chtěl.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Ambivalentní. Práce na sociálních sítích mě živí a trávím na nich hodně času, ale bohužel jejich algoritmy jsou často přímo odpovědné za šíření dezinformací a nárůst deprese ve společnosti. Vidím, jak málo jsou lidi gramotní v těchto věcech, a zejména starší generace nebo obecně méně vzdělaní lidé vůbec netuší, jak sociální sítě fungují, navíc vše, co se tam objeví, berou jako automaticky pravdivé.
Na druhou stranu je pravda, že se díky nim děje i spoustu dobrých věcí. Při propagaci koncertů jde o nedocenitelnou věc. Vlastně si už nedokážu představit, jak pomalu se kultura šířila bez sociálních sítí a bez internetu obecně.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Mění se to každých pár měsíců, aktuálně mám nejradši korejské bistro Doširak, dvě minuty chůze od Flédy. Taky mám rád nudle s rumem, ale ty si dělám doma sám: každou druhou středu v měsíci nebo když je slunovrat.

Info

foto © se souhlasem Martina Brzobohatého

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace