Články / Seriály

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce | Články / Seriály | 01.05.2022

Jeden z nejstarších klubů u nás, brněnská Fléda, letos slaví dvacet let od svého založení. K čemuž my srdečně gratulujeme a těšíme se, co nám přinese dnes, zítra i za rok, protože jeho program je dlouhodobě rozmanitý. A o vlastní program klub bojoval urputně i minulý rok, když byl jedním z aktivních aktérů vyjednávání s vládou stran protipandemických opatření. Jarní narozeninová sezóna už nabídla mnohé, jedině tady můžete ve třech po sobě jdoucích dnech navštívit tak rozdílné eventy, jako je metalový večer s Mayhem, elektronický s HVOB a hned poté studentskou párty Čarodky. Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Slavíme na Flédě dvacáté narozeniny, a tak jsme si tuto sezónu nadělili spoustu velkých zahraničních interpretů. Největší radost mám z irského producenta Segy Bodegy, který u nás bude 11. května. Mám rád, jak pracuje se svým vokálem a výstavbu jeho songů. Podobní producenti a producentky mi za poslední rok hráli ve sluchátkách asi nejvíc. Hodně zvědavý jsem i na Fvlcrvma, Kittin a Hackera a Alyonu Alyonu. První dva u nás budou hrát později v květnu, Alyona začátkem července.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Sezonu jsme na Flédě kvůli covidu začali až v únoru, ale hned první velký koncert byl jeden z těch nejsilnějších: ukrajinští DakhaBrakha ho stihli odehrát jenom pár dní před začátkem invaze, po dvou měsících bez koncertů to bylo jako zjevení. Potom Vitalic byl perfektní jako vždycky, stejně jako Fléda slavil dvacet let své kariéry. Kdybych měl jít trochu víc do minulosti, tak na konci loňského roku jsem byl v Paříži na Acid Arab v klubu Rex, to byla skvělá čtyřhodinová party.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Napadají mě Heartnoize, Fource, D Smack U. Nicméně úplně nechodím na koncerty podle promotérů, respektive díky svojí práci nějaký přehled mám, ale hlavní roli pro mě hraje interpret. Obecně sleduji, co dělají moji kamarádi, a mám rád nezávislou scénu, bohužel ale do ní nevidím zase tak moc, protože mi na to nezbývá čas a někdy ani energie. Jinak co se klubů týče, líbí se mi, co a jak dělá brněnský Kabinet múz, i když se tam poslední dobou nedostanu tak často, jak bych chtěl.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Ambivalentní. Práce na sociálních sítích mě živí a trávím na nich hodně času, ale bohužel jejich algoritmy jsou často přímo odpovědné za šíření dezinformací a nárůst deprese ve společnosti. Vidím, jak málo jsou lidi gramotní v těchto věcech, a zejména starší generace nebo obecně méně vzdělaní lidé vůbec netuší, jak sociální sítě fungují, navíc vše, co se tam objeví, berou jako automaticky pravdivé.
Na druhou stranu je pravda, že se díky nim děje i spoustu dobrých věcí. Při propagaci koncertů jde o nedocenitelnou věc. Vlastně si už nedokážu představit, jak pomalu se kultura šířila bez sociálních sítí a bez internetu obecně.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Mění se to každých pár měsíců, aktuálně mám nejradši korejské bistro Doširak, dvě minuty chůze od Flédy. Taky mám rád nudle s rumem, ale ty si dělám doma sám: každou druhou středu v měsíci nebo když je slunovrat.

Info

foto © se souhlasem Martina Brzobohatého

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Circus Brothers

redakce 29.03.2023

Circus Brothers před nedávnem vydali novou desku Za všim si stojim, kterou pokřtili v Paláci Akropolis. Pojďme si je proklepnout.

Protokol: David Noonan (Just Mustard)

redakce 27.03.2023

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Do Prahy se vrací irští Just Mustard.

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace