Články / Seriály

Katetr: Nebuď hovado

Katetr: Nebuď hovado

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 07.02.2021

UDG vydali „nový drsný videoklip s názvem Plachty“. Nedalo mi to. Zpívají: „Máš v sobě to, co mám rád na ženách.“ A v záběru chlápek se sekyrou. Asi aby to našel.

God and Eve - Banging My Head Against a Brick Wall
Vrtkavá hudba. Příjemně roztěkaná slovenská dvojice Richard Grimm a Eva Sajanová vydává druhý singl a slibuje EP. Jestli art pop nebo psych-jazz, je celkem jedno. Nepřeceňují stopáž, nepohybují se ve schématech, umí vykouzlit pozoruhodnou atmosféru. Banging my head.


Wyfe - Live at Mama Shelter Prague
„Mama Shelter Prague: designové ložnice, domácí jídla, originální koktejly, restaurace a terasa. Mama loves you!“ říkaj internety. Poněkud katalogové.


Vyšehrad - ᛒ
Druhá deska jednočlenného projektu Vyšehrad je taky katalogová, jen je tu více staré hlíny a zlomených představ o minulosti. Dark ambient, dungeon synth, blackmetal, industrial. Hutný smrádek.


Yzomandias - Rodinnej typ
„Kdo zůstane, když skončí mejdan?“ To jsem taky zvědavý. Holky jsou kurvy, rodina brosky. Motorka, ohně, kérky. Možná mu nesvitne, dokud mu hedka neklepne o zeď. Nejvíc mě baví trademarkový zvuk promítačky pod logem na začátku. Číslo jedna, oprava, číslo dvě v trendech na youtube a beztak i spotify, jedničkou je bard Nohavica. Pámbů s námi.


hommage ȧ Collosseum by samčo, brat dážďoviek
Abychom nekončili tak smutně. Podpořme klub!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Lorde, Yves Tumor, Mark Lanegan a další atrakce

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su, Julie Ježková 16.06.2021

Můžeme se dohadovat, jestli bude nová deska Lorde a Marka Lanegana dobrá nebo ještě lepší, ale průšvih to nebude. A je to ho více, přijela k nám pouť.

Vstupní prohlídka: Evolet

redakce 14.06.2021

Nejen na to, co by měla obsahovat každá dobrá backstage a jak se chodí s plným břichem, se ptáme ve vstupní prohlídce brněnské skupiny.

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Katetr: Vyzootá hlava, mrtvej teplouš a žádná bandana

Jarmo Diehl 06.06.2021

Pánem tohoto týdne je nepochybně Robin Zoot, který dal průchod svým honibrckým fantaziím. Ale máme tu i brněnskou alternativu, jihlavský bandana gang nebo povídky ze skříně.

Radio FMZ: Tajemství všehomíra a letní brouci

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina 02.06.2021

Dnešní redakční menu nabízí polský jazz, psychedelický pop, houseového pionýra s psychrockovou kapelou, cover Björk i hubaté holky jako dezert.

Vstupní prohlídka: CRoSz

redakce 31.05.2021

CRoSz věnuje hudbě na pomezí ambientu, experimentální IDM, ale i tanečnější elektroniky na dvě dekády, pár zvědavých otázek pro eklektického producenta je na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace