Zprávy / Nové desky

Nová deska Wyfe s 90s otiskem

Nová deska Wyfe s 90s otiskem

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.02.2024

Pražská kapela Wyfe po dvou letech od vydání debutu přichází s druhým albem nazvaným Do You Ever Wonder?, na kterém zvážněla a prozkoumává nová zákoutí svého pečlivě budovaného černobílého světa.

Kapela tvořená čtveřicí matadorů české klubové scény, která sbírala zkušenosti nejen v kapelách jako Luno, I Like You Hysteric a Toneless, ale také u popové Lenny a dalších projektů, se rozhodla tentokrát rozšířit tým připravující album o další známá jména. Na desce tak svůj otisk mají svůj producentský otisk nejen Martyn Starý, ale také Lazer Viking, Tomáš Havlen či Matěj Belko. Kromě zmíněných na desce najdeme i další zajímavé hosty z ČR i zahraničí.


Celá deska začíná smrtí (skladba Death), končí zrozením (skladba O) a celkově řeší mnohem temnější stránky života, včetně závislostí (skladby High a Bittersweet Love). Zaběhnutý tandem Kedzior / Starý tentokrát autorsky mnohem více doplnil i baskytarista Vladimír Staněk. Po hudební stránce album často odkazuje na devadesátky a kapely jako Smashing Pumpkins, Dinosaur Jr. či Primal Scream, a místy je tak o poznání agresivnější, než debut Good Times z roku 2021. V singlové skladbě Bittersweet Love se za bicími objevuje Sean Hutchinson, člen kapely Bleachers, který má na svědomí nahrávání bicích pro Taylor Swift, Lanu Del Rey či Bruce Springsteena.

S novou deskou se kapela Wyfe vydává na své první headline tour, v rámci kterého proběhne 28. února 2024 i pražský křest alba v Kasárnách Karlín. Na turné se spolu s Wyfe představí také německá písničkářka Fourtuna, která se s Wyfe na desce Do You Ever Wonder? potkává v duetu Livin’ a Dream.

Info

Wyfe + Fourtuna (de)
28. 2. 2024 19:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © se svolením Wyfe

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lament na novém albu

redakce 25.02.2024

Visuté zahrady rozmanité elektroniky propojují kaskády živelně se valících veršů.

LeebOrn vydávají nové album Hauau

redakce 23.02.2024

Od předchozího EP Reach One’s Destination kapela prodělala zúžení sestavy, kdy ji poslední více než rok tvořila pouze partnerská dvojice.

Sharktank ohlašují EP druhým singlem

redakce 23.02.2024

Nový singl Mud je drsná skladba, která se zabývá těžkostmi při proplouvání životem v tvrdém prostředí.

Dukla vydala druhé album Stejný lepší

redakce 16.02.2024

„Hranice klubové scény se snažíme překračovat a neustále posouvat. Nechceme se ale prvoplánově zalíbit,“ říká frontman kapely Lukáš Vydra.

První Hoře slaví čtvrtstoletí novou deskou

redakce 14.02.2024

Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu.

yurii debutuje landscapes

redakce 11.02.2024

Desku otevírá skladba vincent mísící několik tvůrčích principů autora, zejména postklasickou polohu s jazzovými a popovými prvky.

Pavel Richter a Datel zkázy u Polí5

redakce 11.02.2024

Deska Datla zkázy vychází v updatované verzi, kdy banjo da gamba nahradila viola da gamba.

Čtvrté album, Vole

redakce 05.02.2024

Ten tam je neurvalý chaos raných nahrávek, ne ale jejich drzost, divokost, autenticita a přesvědčivost.

daniel b vydáva songs of youth & innocence

redakce 29.01.2024

Daniel b oznámil návrat na lokálnu hudobnú scénu vydaním singlov nobody, emma, a towns. Tieto tri piesne priniesli ukážku toho, ako bude znieť debut.

.themayrevolution mají singl

redakce 28.01.2024

Alternativně rocková čtveřice .themayrevolution přichází s dosud nejpropracovanějším singlem POSTMODERN.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace