Články / Sloupky/Blogy

Lunchmeat 2017 aneb spánek nechme na jindy (preview)

Lunchmeat 2017 aneb spánek nechme na jindy (preview)

Zdeněk Němec | Články / Sloupky/Blogy | 05.10.2017

Už teď nemůžeme dospat. Letos nás čekají tři bezesné noci, které dramaturgie festivalu Lunchmeat naplnila světovými jmény elektroniky až po okraj. Loňský komplex v budově ORCO střídá podzemí Veletržního paláce, které pořadatelé úspěšně prověřili už v roce 2015. Hlavní program bude soustředěný na dvě stage, které se budou střídat, takže nebude těžké zkonzumovat kompletní audiovizuální menu. Oči si jako vždy také přijdou na své. Dodnes v naší mysli rezonuje měňavkovitý obláček nad pódiem Andyho Stotta, který organickým způsobem dotvářel nekompromisní set. S nedočkavostí dítěte očekáváme, co si pro nás pořadatelé připravili letos.

Hned první den odstartuje vystoupení Lumisokea nebo Lucy. Visionist jistě nabídne poctivé subbasy a Clark doveze aktuální nahrávku Death Peak, která je na hony vzdálená předchozí The Last Panthers. Dle setu v rámci katovického festivalu Nowa muzyka se můžeme těšit na tanečnice a beaty, které rozhýbou nejedny boky. Domácí scénu bude reprezentovat dné a o den později HRTL při kolaboraci s Oliverem Torrem. Footworková divoženka Jlin přiveze novou desku Black Origami a uvidíme, kam se její živé hraní posunulo od debutové Dark Energy, kterou prezentovala například léta páně 2015 na krakovském Unsoundu. Tehdy to byla hutná jízda do temnoty, které k dokonalosti chyběla jen větší dávka agresivity.


Pantha du Prince má v rukávu stále aktuální album The Triad a Laurel Halo ještě ani nezaschl print Dust, který vydala na Hyperdubu. To Lorenzo Senni roztočí experiment s nekonečným namotáváním tranceových melodií italského těsta, loňské EP Persona je dokonalou pozvánkou na jeho vystoupení. Naproti tomu od Rrose čekáme techno jako víno s minimalistickými a krystalicky čistými beaty. Velkou lahůdkou pak bude Visceral Minds Stage, kde se potkají Sinjin Hawke, Sratcha Dva, Zora Jones a Killa P.


Kdo ušetří síly na poslední večer, dostane plnou dávku od Bena Frosta, Powella nebo Not Waving. První jmenovaný novou desku The Centre Cannot Hold nahrával ve studiu u Steva Albiniho a ten druhý inženýra zvukaře aspoň samploval. Doufejme, že Frost dorazí sám, protože pak není ničím spoután a dokáže se plně vyjádřit/vyřádit. Nesmíme opomíjet ani M.E.S.H.e, který právě vypustil nový track z připravované desky Hesaitix a který „je úplně jinde“, jak říká dnešní mládež.


A stejně tak se můžeme vyjádřit o kompletním line-upu Lunchmeatu v roce 2017, který potvrzuje výjimečnou pozici této akce na tuzemské hudební mapě. Nastolený trend z předchozích ročníků pokračuje a Praha má přehlídku elektronické hudby se světovým ozvukem.

Info

Lunchmeat Festival 2017
19. - 21. 10. 2017
Národní galerie v Praze, Veletržní palác
www.lunchmeatfestival.cz
www.facebook.com/LunchmeatFestival
www.facebook.com/events/1318566008209174

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #130: Family show

Michal Pařízek 17.05.2024

„It’s not big and it’s not special.“ Nevím, proč mě ten slogan takhle chytnul, ale běží mi hlavou už týden. Spolu s Pocahontas rodinou, Big Special a dalšími.

Tak daleko, tak blízko: Selina Maisch

redakce 10.05.2024

Krátká anketa pro pianistku švýcarské kapely Glaston, před pražským koncertem.

Preview: Lonnie Holley vs. Lord Spikeheart

Michal Pařízek 09.05.2024

Na smíchovském břehu proběhnou dvě akce, které stojí za to neminout, v rámci určitého zrychleného režimu snad půjde oběhnout MeetFactory i Underdogs‘. A zítra do Brna!

Vstupní prohlídka: Kee Avil

redakce 07.05.2024

Kanadská avantgardní písničkářka, producentka a kytaristka Vicky Mettler vystoupí za týden v MeetFactory. Co dělá ve volném čase a na čem nejvíce pracuje?

Šejkr #129: „see and don't see“

Michal Pařízek 03.05.2024

Festivaly, svátky, narozeniny. Jako by toho nebylo málo samo o sobě a teď se k tomu přidalo i mistrovství světa ve snookeru...

Donaufestival 2024: To nejlepší

redakce 01.05.2024

Donaufestival 2024 opět potvrdil komplexnost dramaturgie a genius loci historického rakouského městečka na břehu Dunaje.

Sharpe 2024: To nejlepší

redakce 29.04.2024

Odjíždíme dojatí a tento rok i trochu hladoví, ale rozhodně ne po zážitcích, těch máme plné kapsy.

Šejkr #128: Hlavně aby to nebylo naposledy

Michal Pařízek 19.04.2024

Tohle je Šejkr Sharpe edition, ne snad tedy úplně komplet, ale vlastně nakonec ano. V pořadu zazní hned několik ukázek z programu plus jedna motivační na závěr směřuje taky na…

Šejkr #127: Jak je důležité nevyhrát

Michal Pařízek 05.04.2024

O Liv.e více v dubnovém Full Moonu, ten text vůbec nebyl v plánu, ale prostě musel ven. Ona sama říká, že když nahrávala loňské album Girl in the Half Pearl,…

Hudba pre každého a každý pre hudbu (Žižkovská noc 2024)

Zuzana Valešová 30.03.2024

Zatiaľčo minulý rok pôsobila Žižkovská noc ako taký “kočkopes”, tento rok nastúpila v plnej sile s jasnou správou, myšlienkou a víziou mne viac než sympatickou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace