Články / Seriály

Pořadatelská: Tomáš Vobořil

Pořadatelská: Tomáš Vobořil

redakce | Články / Seriály | 03.07.2023

Akce, kterou Full Moon podporuje léta, a léta tam rovněž jezdí. Marienbad Film Festival přinese opět kromě bohatého filmového programu i projekty na pomezí filmu a hudby, audiovizuální performance a site-specific eventy. Letos uvede hudebního skladatele Alvina Currana, film The Afterlight audiovizuálního esejisty Charlieho Shackletona nebo platformu pro současné performativní umění D’epog. A nabídku rozšíří koncerty uskupení Petra Marka Unarclub nebo jména jako Ježíš táhne na Berlín a Tábor radosti. Malou pozvánku nám poskytl programový ředitel festivalu Tomáš Vobořil, podělil se s námi i o pár osobnějších křižovatek.

Co chystáte další dny a týdny?
Teď hlavně hudební a filmový program letošního Marienbad Film Festivalu, který proběhne 13. až 16. července v Mariánských Lázních. Tento rok se rozšiřujeme do města a budeme opět promítat v Městském divadle Mariánské Lázně a v Městském muzeu. A myslím, že bude na co koukat. Vrátili jsme se k formátu soutěže filmů experimentální povahy, která letos uvede například umělecký kolektiv Prádelna, nový film Víta Pancíře Nic víc nebo filmovou performance Patterny Jana Kulky. Novinkou je, že jsme tento rok založili mezinárodní soutěž audiovizuálních esejí, což je formát, který se snaží odborné myšlení nad filmem a vizuální kulturou realizovat ne skrze text, ale video.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Hodně mě nadchnul koncert kapely Berlin Manson na festivalu Poezie Je v Táboře. Skvělému dojmu určitě přispěl velmi povedený první ročník festivalu, který ohledává průniky poezie a intermediality a genius loci táborského prostoru Cesta.


Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Dlouhodobě sleduji několik kolektivů z české techno scény: (RARE), Wrong, KMEN a dalších. Vážím si hlavně komunitnosti jejich akcí. Neopominutelné jsou aktivity lidí kolem Lunchmeatu, kteří podle mě vozí do Česka nejzajímavější interprety současné klubové hudby.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Závislost jako většina z nás. Snažím se je používat spíš prakticky, jako nástroj kapitalismu, sdílím svoje projekty, výstavy a akce, ale osobní život příliš ne.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Hodně jsem si oblíbil vietnamskou restauraci v pasáži Metro u Národní třídy. Mají tam skvělé veganské polívky a když mám hluboko do kapsy, vždycky mě zachrání nudle se sójovkou za 45 korun. Hodně sympatické nejen jídlem je mi veganské bistro Střecha, které provozuje sociální družstvo Střecha, s jehož ideami souzním. A taky jsem si hodně oblíbil kavárnu Roesel, jedno z mála míst pro normální lidi u Karlova mostu. A potom Oáza v Brně, to je největší klenot.

Info

Marienbad Film Festival
13.–16. 7. 2023
Mariánské Lázně
Fb událost

foto © se svolením Tomáše Vobořila

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz s Michalem Berezňákem (Sharpe)

redakce 16.04.2024

Jarní Sharpe, chorvatský INmusic festival, Taylor Swift v Londýně. Na jaké akce nás pozve vášnivý koncertní a festivalový manažer?

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

10 + 1 = Nikolaj Svaneborg

redakce 07.03.2024

Jejich hudba je radostným spojením krásných melodií, jemného minimalismu, chytlavých groovů, jemných vibrací elektroniky a severské atmosféry, to vše podepřené čirou radostí ze společného hraní.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace