Články / Reporty

Pouto Larkin Poe

Pouto Larkin Poe

Jiří V. Matýsek | Články / Reporty | 29.05.2022

Sestry Rebecca a Megan Lovellovy – alias Larkin Poe – rostou. Nevyprodávají sice velké haly, ale jejich účast na letošních Colours of Ostrava je na plakátech hodně vysoko. A samostatný koncert v Praze byl dlouho vyprodaný.

Nutno konstatovat, že takhle našlapaný Lucerna Music Bar už jsem neviděl hodně dlouho. A soudě podle otázky, která v průběhu večera z pódia zazněla, totiž kdo přišel na Larkin Poe poprvé, byly v klubu dvě třetiny nováčků. Důvody jsou prosté: Hudba, která hřeje u srdce fanouška blues, a zároveň boří rigidní žánrová pravidla, a taky to, že jsou to dvě mladé dámy, jev v bluesovém světě vídaný, ale bohužel ne tak často.

Pódium zahříval Ryan McMullan, který předvedl příjemný písničkářský set se spoustou průzračných melodií, ovšem publikum očividně přišlo na odpichovější muziku. Potlesk si McMullan vysloužil solidní, pro spoustu posluchačů byl ale jen kulisou k hovoru.

S úderem desáté, se slušnou sekerou proti původnímu plánu, se nálada změnila. Larkin Poe svůj set odpálily skladbou She’s a Self Made Man z loňského alba Self Made Man. K němu se ještě muzikanti třikrát vrátili (sestry posílil bubeník a basák/klávesista), nejvýrazněji asi v Back Down South, kterou osvěžila výrazným aplausem oceněná citace Blue Sky od jižanských legend Allman Brothers Band. Bouřlivou reakci si vysloužila horká novinka Bad Spell, hypnotická, omamná věc se skutečně magickou atmosférou, i na podobné nálady hrající tradicionál John the Revelator.

Sourozenecké pouto je silné. A otiskne-li se i do společného hraní, je to zážitek. Drobný oční kontakt, souhra hlasů, vzájemná podpora při sólech a hlavně neutuchající nadšení, radost a štěstí vyzařující z tváří obou žen. Na Lovellových je to prostě vidět.

Rocková energie, srovnatelná se skupinami jako The Runaways, měla naživo kapku otupené hrany. Jako by přišla o pichlavost a tlak. Možná to bylo jen jednou kytarou, nepočítaje v to lap steel kytaru, nosný prvek hudby Larkin Poe, s bravurou ovládanou Megan Lovell, možná utlumeným, opatrným zvukem… I tak to byl silný koncert.

Info

Larkin Poe (us)
26. 5. 2022, Lucerna Music Bar, Praha

foto © Jindřich Oplt

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dovolená? Brutal!! (Assault 2022)

Jiří Procházka, waghiss666 16.08.2022

“Lidi jsou tu v pohodě. V porovnání s Wacken nebo Metal Days je to tady uvolněný a vše se točí kolem muziky, žádnej bullshit.” říká Inna.

Spevy, rapy, charizma (Noga Erez)

Jonáš Sudakov 14.08.2022

Nula percent vzduchu, desať percent pary, deväťdesiat percent energie.

Dovolená? To je náš vynález! (Brutal Assault 2022)

Jiří Procházka, waghiss666 13.08.2022

Barevná světýlka, osmdesátkové disko, Billie Jean a další metaly. Viděno dvojmo, dva periskopy z josefovských katakomb.

Nezaleknout se duchů místa ani duchů v sobě (DIIV)

David Stoklas 13.08.2022

Jestli jsou v DIIV v něčem dobří, tak v překonávání vlastních bubáků. Potvrdili to i tentokrát.

Dovolená? Varuju vás! (Brutal Assault 2022)

waghiss666 11.08.2022

Šokující mi připadá zjištění, kolik lidí se v areálu pohybuje už poměrně brzo, spíš od pohledu, než že by trpělo pohodlí.

Smutek vyzpívaný se skleničkou vína (Arooj Aftab)

Václav Valtr 11.08.2022

Jsou umělci, kteří upoutají svou propracovaností, rafinovaným poselstvím či energií. Arooj Aftab zaujala především svou bezprostředností.

Roztomilý holky dávno odešly (Beseda 2022)

Minka Dočkalová, Veronika Miksová 10.08.2022

Vynikající koncerty, nechutné písňové texty, čórky, krásní lidé i nedostatek času, všechno bylo... Beseda, edice dva dvacet dva. Reportážní kombo.

On: Off (Festival 2022)

Radka Bednarzová 08.08.2022

Areál se začal zaplňovat. Projít gastrozónou nebo uličkou kolem toalet se stalo pekelným zážitkem a mělo dojít na nejhorší.

Třikrát zmrtvýchvstání (Letní filmová škola 2022)

Aneta Kohoutová 07.08.2022

I letos bylo hodně lidí a stály se fronty. Chci na film - plno, chci kafe - fronta! Paní v Lidlu lhala, když říkala svojí sousedce, že letos je…

... do dalších dní (Letní filmová škola 2022)

Ondřej Oharek 05.08.2022

Poslední projekce doznívají, Smetanovy sady se ještě jednou plní. Filmovka je u konce.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace