Články / Seriály

Radio FMz: Grimes, Alice Glass a pánská jízda

Radio FMz: Grimes, Alice Glass a pánská jízda

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 08.12.2021

Hlavní roli v nově vydaných singlech tentokrát hrají muži. A ne vždy pěknou. V pravidelném bulvárním okénku si zanadáváme na Elona Muska s Grimes a ještě jednou zamáčkneme slzu nad nešťastným koncem Crystal Castles. Z lepšího soudku doporučujeme nový track Bulp a oceňovaného rappera Mach-Hommyho.

Alice Glass - Fair Game
„Crystal Castles was. Alice Glass is,“ napsala kanadská hudebnice na svůj twitter k nové písničce, stejně jako: „Fair Game is trauma core.“ Další singl z desky Prey//IV, kterou Glass vydá na konci ledna na vlastní labelu Eating Glass, není věru veselý, i když podle jeho hudební nálady byste těžko odhadovali, že se vrací k traumatickým zážitkům psychického i fyzického zneužívání jejím bývalým spoluhráčem Ethanem Kathem. Mantrické opakování verše „kde bys byla beze mě“, provázené nervním podkladem s tanečním potenciálem, budí v posluchači velice zvláštní pocity a možná ho bude budit i ze snu. Strašná diskotéka.


Bulp - Mahri
Bulp vydali jako sourozenecké duo ceněnou debutovou desku Yrsa a dvě následující EP. Producent Samo Štefanec je nahrál se svou sestrou Janou, která přispívala vokály a texty. Nyní se Samo jako Bulp pouští na sólovou dráhu. První vlaštovkou je singl Mahri, na kterém spolupracoval s Ivanem Ďurkechem. Pryč jsou hebké beaty a něžný zpěv, čerstvou skladbu pohání breakbeat a od zasněné elektroniky se posouváme k ranním hodinám v techno bunkru. Bulp bude reprezentovat slovenskou scénu i na evropském showcasu Eurosonic, kde jeho set ozdobí vizuály Vlada Ďurajky z kapely Autumnist. Podaří se mu už prorazit? Držíme palce.


Grimes - Player of Games
Grimes s novým songem Player of Games oznámila, že chystá nové album Book 1. A taky dala za pravdu nám všem, kteří jsme jí jako dobré kamarádce říkali, ať si dá na svého milého Elona Muska bacha. V klubovém, hutně syntezátorovém tracku zpívá o tom, že je zamilovaná do vášnivého hráče, který má raději hry než ji. Vydává se na dobrodružství, kterým se Grimes nemůže rovnat, zatímco ona sedí doma s děckem na krku. Internet spekuluje, o čem asi tak píseň může být. A my padáme ze židle smíchy. Takhle jsme si nejvíc futuristický pár světa nepředstavovali, Grimes zní zhruba stejně zlomeně jako Billie Holiday ve čtyřicátých letech, když s ní zametal její manžel a ona skončila na heroinu. Akorát dnešní chlapci neprchají před partnerskými závazky na místo na jazzík do Harlemu na Mars.


Mach-Hommy - Self Luh
Americký rapper Mach-Hommy, který skrývá svou tvář za pestrým šátkem, vydal v sobotu album Balens Cho, což v překladu z haitské kreolštiny znamená „horké svíčky”. Je to již jeho druhá deska letos. První – výrazný sociální komentář s hypnotickou flow Praise for Haiti – vydal v květnu, a ocenil ji i sám Drake. Na novince Mach-Hommy sází na oldschoolovější produkci s jazzovými samply a zakončuje ji úvahou o udržitelném životě Self Luh. Prej i kluci v Bentley si rádi dávají levné hotdogy z benzinky. Špatné priority. „Treat ya body like it’s the only one that you got (cause it is).“


Info

foto © Gilbert Carrasquillo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žebříčky Full Moonu: Očekávání roku 2022

redakce 16.01.2022

Co čekat od příštího roku? Někdo je opatrný, někdo nepoučitelný optimista. Shodneme se ale na tom, že...

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2021

redakce 15.01.2022

Loni jsme ve velkém upřednostňovali magazín The Quietus a portál Pitchfork coby zdroje hudebních novinek, přesahů i souvislostí, letos je výběr pestřejší.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2021

redakce 14.01.2022

Koncertní sezóna roku 2021 byla velmi nestandardní, ale kdo hledá, najde. Naši redaktoři vzpomínají...

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2021

redakce 13.01.2022

Víření těl, lap dance na ďáblově klíně a tanec u tyče, za který by se nemusela stydět ani FKA twigs. Páči sa.

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2021

redakce 12.01.2022

Gruzínská elektronika, skotské dudy, vietnamský rap, tenhle žebříček je jako tlustá kuchařka plná receptů z celého světa.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2021

redakce 11.01.2022

Které písničky adorují mileniální guilty pleasures, které poslouží jako k odchodu do důchodu a které nás rozpláčou jako staré kočky?

Žebříčky Full Moonu: album roku 2021

redakce 10.01.2022

Nejlepší desky loňského roku? Celkové pořadí redakce Full Moonu už známe, jak ale hlasovali jednotliví redaktoři a redaktorky?

Žebříčky Full Moonu: interpret*ka roku 2021

redakce 09.01.2022

Komu patřil rok 2021? Redaktoři Full Moonu a jejich blízké okolí rekapitulují proběhlý rok ve výročních žebříčcích. Vybíráme progresivní jména i kapely, které dokáží se ctí stále vydávat nový matierál.

To nejlepší z komiksů za rok 2021

3DDI3, Martin Šinkovský 30.12.2021

To nejlepší z filmové produkce loňského roku jsme si prosvištěli včera, dnes se zaměříme na zejména tuzemskou komiksovou produkci, která nabízí nemalé čtenářské zážitky.

To nejlepší z filmových zážitků v roce 2021

redakce 29.12.2021

... a výběr se to sešel pestrý jako animovaná zahrada od Břetislava Pojara. Blockbustery i artovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace