Články / Seriály

Radio FMz: Nová spolupráce KMRU, covery od Black Midi i Kurt Vile v lese

Radio FMz: Nová spolupráce KMRU, covery od Black Midi i Kurt Vile v lese

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 30.03.2022

Co nového na trhu? Co nevidět vydá čerstvou desku Kurt Vile, experimentální Black Midi zabrousili k mainstreamovému country a keňský producent KMRU chystá novou spolupráci s francouzským inovátorem Aho Ssanem. Máme něco pro každého, vybírejte!

Black Midi - Love Story
Máte rádi Taylor Swift? A Bruce Springsteena? A co to trošku promíchat s experimentálním rockem z ostrovů? Black Midi jsou svojí zálibou pro covery známí, tentokrát si vzali do parády starší tvorbu Taylor Swift a dovedli ji k dokonalosti. Než se nadějete, vezete se na vlně saxofonového sóla Kaidiho Akinnibiho, které vás už nepustí. Cover pochází z EP Caval Covers, kde najdete i předělávky kultovních sestav jako King Crimson nebo Captain Beefheart. V máji se vidíme v MeetFactory.KMRU & Aho Ssan - Resurgence
Práh. Hranice toho, za níž už podnět není vnímán, kdy ho už neodlišíme od jiného. Limen, tak se bude jmenovat nahrávka keňského producenta Josepha Kamarua aka KMRU a francouzského digitálního hračičky Niamké Désirého aka Aho Ssan. Dvojice už spolu dělala, ale jejich úsilí dostalo novou dynamiku poté, co byli vyzváni ke společné účasti na loňské podzimní akci pod záštitou festivalu Berlin Atonal. Limen bude mít čtyři tracky, když první Resurgence je „pouze“ edit. Jak tomu říkat, rozložená klubová elektronika? „Limen je album, které chce ze světa stáhnout závoj ticha a nahradit ho maximalistickou bombastičností a živelnou vášní,“ říkají tvůrci, když mluví o dekonstruování minulosti, která kolem nás detonuje. Mnoho hluku pro nic? Mnoho hluku pro zbytky melodií v zemi plné kostí.Kurt Vile - Mount Airy Hill (Way Gone)
Kurt Vile evidentně rezignoval na mytí vlasů a skladby kratší než pět minut. Již třetí písničkou láká na novou desku (watch my moves), která vyjde 15. dubna. Přesně načas, Vileova bezstarostná levitace na ploše repetitivních kytarových riffů je totiž přesně to, co teď chci. Nezajímá mě nic, nikdo. Chci utéct někam do lesa a bloudit mezi polonahými stromy a jarními slunečními paprsky. Tak jak to dělá kytarový mistr v novém klipu ke skladbě Mount Airy Hill (Way Gone), odkazující k filadelfské čtvrti, již obývá. Já si nějak vystačím s Žižkovem.


Info

foto © Drew Saracco

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

10 + 1 = Nikolaj Svaneborg

redakce 07.03.2024

Jejich hudba je radostným spojením krásných melodií, jemného minimalismu, chytlavých groovů, jemných vibrací elektroniky a severské atmosféry, to vše podepřené čirou radostí ze společného hraní.

Vstupní prohlídka: Herbal Dentists

redakce 04.03.2024

Nahrávka "plná temnejch i zasněnejch míst, zajímavejch dialogů kytar, syntezátorů a specifického zpěvu"? Tip Moimira Papalescua, tip i náš.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace