Články / Seriály

Radio FMz: Nová spolupráce KMRU, covery od Black Midi i Kurt Vile v lese

Radio FMz: Nová spolupráce KMRU, covery od Black Midi i Kurt Vile v lese

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 30.03.2022

Co nového na trhu? Co nevidět vydá čerstvou desku Kurt Vile, experimentální Black Midi zabrousili k mainstreamovému country a keňský producent KMRU chystá novou spolupráci s francouzským inovátorem Aho Ssanem. Máme něco pro každého, vybírejte!

Black Midi - Love Story
Máte rádi Taylor Swift? A Bruce Springsteena? A co to trošku promíchat s experimentálním rockem z ostrovů? Black Midi jsou svojí zálibou pro covery známí, tentokrát si vzali do parády starší tvorbu Taylor Swift a dovedli ji k dokonalosti. Než se nadějete, vezete se na vlně saxofonového sóla Kaidiho Akinnibiho, které vás už nepustí. Cover pochází z EP Caval Covers, kde najdete i předělávky kultovních sestav jako King Crimson nebo Captain Beefheart. V máji se vidíme v MeetFactory.KMRU & Aho Ssan - Resurgence
Práh. Hranice toho, za níž už podnět není vnímán, kdy ho už neodlišíme od jiného. Limen, tak se bude jmenovat nahrávka keňského producenta Josepha Kamarua aka KMRU a francouzského digitálního hračičky Niamké Désirého aka Aho Ssan. Dvojice už spolu dělala, ale jejich úsilí dostalo novou dynamiku poté, co byli vyzváni ke společné účasti na loňské podzimní akci pod záštitou festivalu Berlin Atonal. Limen bude mít čtyři tracky, když první Resurgence je „pouze“ edit. Jak tomu říkat, rozložená klubová elektronika? „Limen je album, které chce ze světa stáhnout závoj ticha a nahradit ho maximalistickou bombastičností a živelnou vášní,“ říkají tvůrci, když mluví o dekonstruování minulosti, která kolem nás detonuje. Mnoho hluku pro nic? Mnoho hluku pro zbytky melodií v zemi plné kostí.Kurt Vile - Mount Airy Hill (Way Gone)
Kurt Vile evidentně rezignoval na mytí vlasů a skladby kratší než pět minut. Již třetí písničkou láká na novou desku (watch my moves), která vyjde 15. dubna. Přesně načas, Vileova bezstarostná levitace na ploše repetitivních kytarových riffů je totiž přesně to, co teď chci. Nezajímá mě nic, nikdo. Chci utéct někam do lesa a bloudit mezi polonahými stromy a jarními slunečními paprsky. Tak jak to dělá kytarový mistr v novém klipu ke skladbě Mount Airy Hill (Way Gone), odkazující k filadelfské čtvrti, již obývá. Já si nějak vystačím s Žižkovem.


Info

foto © Drew Saracco

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Versus: The Smile – A Light for Attracting Attention

Jiří V. Matýsek, David Stoklas 17.05.2022

Jaký je debut britské superskupiny The Smile, co čekat od pražského koncertu, který už klepe na dveře? Úsměv plný úzkosti, ale taky určitý optimismus.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace