Články / Seriály / / Turban

Turban #39: Beatová mozaika

Turban #39: Beatová mozaika

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 28.05.2013

Bohužel je zatím výjimkou spíše než pravidlem, když se v domácím klubovém povětří zatřepetá některý z Turbanem okroužkovaných beatových opeřenců – a coby nadšený ornitolog pak Turban vždy plesá nad každou novou aktivitou, mající za cíl tuzemskému publiku představit exotické producentské dravce.

Jednou z takových beatulibých aktivit poslední doby je čerstvá klubová noc >, která už zvládla přivést vídeňského bubeníka a beatmakera Cid Rima, kolegu Doriana Concepta a jednu z čerstvých producentských akvizic glasgowského kolektivu LuckyMe. Z Glasgow pochází i další kamínek z beatové mozaiky, který se u nás premiérově představí v pátek právě na dalším vydání noci Mosaik – Dam Mantle.

Hudební záběr mladého tvůrce, který rád živě předvádí frenetickou beatovou ekvilibristiku, je poměrně obdivuhodný – od začátků, pohybujících se někde mezi glitchovitými odrůdami houseu a jemnějšími dubstepovými variacemi, se na EPčku We dostal až k vysoce nestabilnímu jukeovému podkladu. A na svém druhém albu Brothers Fowl, které vyšlo na labelu Notown jeho kolegy a co do zvuku blízkého příbuzného Gold Pandy, pak všechny zmíněné žánrové ingredience tmelí v jeden, pastorálními náladami prodchnutý celek.

Pokud vám z předešlého není moc jasné, jakou hudbu vlastně Dam Mantle produkuje, uděláte nejlíp, když se o tom přijdete na vlastní uši přesvědčit na noc Mosaik s pořadovým číslem 2 – Turban dá mantl i boty na to, že nebudete litovat.

Playlist Turban 25.5. 2013
Boards of Canada – Reach for the Dead (Warp, 2013)
Cid Rim – Six Hundred (LuckyMe, 2012)
Dam Mantle – Not a Word (GETME!, 2011)
Dam Mantle – Brothers Fowl (Notown, 2012)
Stroon – Karma Cookies (Exitab, 2012)
Jacques Greene – On Your Side ft. How to Dress Well (LuckyMe, 2013)
Ryan Hemsworth – I Want to Stare at Your Face Until I Die (self-released, 2013)
Slugabed – Bombok (Activia Benz, 2013)
Phonat – Ride the Prejudice (OWSLA, 2013)
Walton – Can't You See (Hyperdub, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace