Články / Reporty

Valentýnské opojení se Sofi Tukker

Valentýnské opojení se Sofi Tukker

Jiří Mališ | Články / Reporty | 15.02.2018

Hodinové zahřívačky v podání djů většinou nemusím. Ale rozcvička do tempa Disco de Janeiro v podání LP Giobbi byla přesně tím, co zmrzlá Kodaň potřebovala. Afrokubánský house roztancoval zaplněný sál a vydýcháno bylo v cuku letu. Americká djka trsala za pultíkem a laškovně vyzývala diváky v zadních řadách, aby se nebáli tancovat hned ze začátku. Drinky tekly proudem a po závěrečném remixu Trying to Be Cool následoval zasloužený potlesk, který by mohly závidět i některé hlavní kapely, které se v Ideal Baru objevují.

Umírněných ovací se ale hvězdy večera bát nemusely, na americké popové duo Sofi Tukker bylo dlouho dopředu vyprodáno. Většinu obecenstva tvořily páry ve středním věku, koncert vycházejících hvězd, jež proslavily především reklamy na Apple, byl očividně ideálním konzervativním dárkem k Valentýnu. A hned zkraje bylo jasno, že jsme se všichni ocitli na nejlepší party, kterou Kodaň mohla ve středu večer nabídnout. Vlivu džungle a opojné portugalštiny se celý sál oddal už během úvodních skladeb Matadora a Awoo, na pódiu se z ničeho nic objevila náhodná fanynka a zahrála si doprovodnou tanečnici. Její taneční kreace zbytek sálu zdatně napodoboval. Charisma stříkalo až na chodník, a to nejen z hlavní dvojice na pódiu, ale i z nadšeného publika, které během celého večera nepřestalo tančit, skandovat a šílet.

Sophie ani Tucker během koncertu nedokázali zavřít pusu a mně došlo, jak moc mi ukecaní frontmani chyběli. Dlouho tu nebyla kapela, jíž by se slova o tom, jak moc Kodaň milují, dala věřit. Ale po tom, co většinu koncertu strávili tančením v publiku, o tom nikdo nepochyboval. Jako přídavek zazněl cover Cry for You od September, jehož refrén odzpívalo publikum. Čistý vokál Sophie Hawley-Weld místy pokulhával, vše ale vynahradila během závěrečné Drinkee, kde v plynulé portugalštině takřka rapovala. Tucker Halpern do toho hecoval publikum lépe než kdejaká roztleskávačka a na tempu, kterým koncert zakončili, by se dalo doskákat až do Humpolce.

Info

Sofi Tukker (us) + LP Giobbi (us)
14. 2. 2018
Vega - Ideal Bar, Kodaň
foto: Rasmus B. S. Hansen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace