Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Antonie

Vstupní prohlídka: Antonie

redakce | Články / Seriály | 24.01.2024

Antonie Kroupová vydala své první EP Leas coby Antonie loni v srpnu, kromě toho se jako výtvarnice věnuje vizuální stránce své hudby. Kde čerpá inspiraci na všechny tvůrčí projekty a jaký má pohled na svět?

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Mám ráda většinu hudebních žánrů a snažím se pohybovat ve všech, i když to tak nemusí vždy vypadat. Kdybych ale musela vybrat konkrétní vlivy, tak asi řeknu Portishead, Yeah Yeah Yeahs a tolik tolik tolik dalších. Mám celkově ráda trip hop, alternativní punk a nejvíc mě baví jakákoliv filmová muzika, která se pojí s klasickou hudbou, ve které se určitě nevyznám nějak dokonale, ale i tak je to velký zdroj inspirace. Poslední dobou mě začal bavit burlesque jazz s dechovými nástroji a sensuální rozjívenou energií, myslím, že hlavně kvůli tomu, aby se lidi na koncertech roztančili. Tenhle směr jsem ve vlastní hudbě ještě nesdílela, ale třeba se to brzy změní.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Vedle hudby mě baví film, vizuální tvorba, třeba videoklipy k mojí hudbě. Pomalu se do toho dostávám a jsem ve fázi, kdy to je vyloženě experimentální a čistě zábavný, ale je to jedna z věcí, ve kterých mám v plánu se dál zlepšovat a rozvíjet. Vizuální tvorbou myslím i malbu, kde se chci taky hodně zlepšit.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Řekla bych, že na hraní bez kapely být bez tý hodně blízký komunity. Což se mi na druhou stranu nahrazuje jinak a jak jsem zvyklá na to hrát a vymýšlet ty věci sama, tak je to pro mě vlastně osobnější a je v tom víc svobody. Na druhou stranu teď rozjíždíme novej kapelovej projekt, který ještě nemá ani název, ale první koncert máme 13. března v MeetFactory. Díky tomu zjištuju nebo se mi spíš potvrzuje, jak jsou lidi kolem důležitý, protože to získává nové rozměry a úplně novou energii. Jsem z toho strašně nadšená a těšim se, jak to bude pokračovat.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Všechno, co se kolem děje, úplně všechno.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Udělalo by mi radost, kdybych tam viděla takovej ten kyselej třeba melounovej pendrek, jak je srolovanej do spirálky a stojí osm korun.


Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Nejvíc mě to stojí času a ten většinou strávím nad vlastní produkcí a přípravou na koncerty a celkově organizací všeho možnýho. Finančně se to někdy může dostat do fáze, kdy je to náročnější, ale vlastně je to většinou lehce řešitelný, jelikož je vždycky spousta lidí kolem, co něco umí a jsou ochotní pomoct či poradit. Většinu věcí nahrávám u sebe v pokoji, a když potřebuju pomoct skladbu dotáhnout do konce, tak mi mastering udělá strašně šikovnej kamarád Erik Petrina za v pohodě peníze, kterej si zvládne poradit i se špatnýma nahrávkama z mýho homemade studia.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?
Dnešní svět se mi zdá vlastně dost divokej a nesmyslnej, a možná proto se snažim dělat to, co dělám, protože to zrovna alespoň trošku dává smysl. Každopádně jinak je ze všeho nejvíc absolutně nádhernej. Chtěla jsem zmínit krásu kvůli lidem, kteří se pohybujou kolem a jsem jim strašně vděčná za všechno.

Info

Antonie
Instagram

foto © se souhlasem Antonii

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Kam na rajz s Michalem Berezňákem (Sharpe)

redakce 16.04.2024

Jarní Sharpe, chorvatský INmusic festival, Taylor Swift v Londýně. Na jaké akce nás pozve vášnivý koncertní a festivalový manažer?

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace