Akce

Colour Meeting rozšiřuje line-up

Colour Meeting
12. 07. 2024 16:30 - 13. 07.
, Polička

Jedna z nejvyzrálejších kapel české hudební scény Zrní, česko-islandský hudební projekt fyield a k nim zahraniční interpreti v čele s Niño de Elche, Vega Trails, Stick in the Wheel, Conjunto Pepa Upa nebo BuzZ’ Ayaz doplňují program multižánrového Colour Meetingu. Dvacátý první ročník boutique festivalu s nekonvenčním a objevitelským programem proběhne od 12. do 13. července v parku u hradeb ve východočeské Poličce.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Hudba Zrní je černá díra, která pohltí cokoliv: od glassovského minimalismu přes podivné disco, folkové písničkářství, po psychedelickou závrať. Česko-islandský hudební projekt fyield zkoumá skrze zvuk vliv člověka na klimatické změny. Toto uskupení tvoří hudbu složenou ze zvuků vybraných přírodních a průmyslových lokalit v české a islandské krajině. Nahrané zvuky následně míchá s elektronikou, beaty i živými hudebními nástroji. Současně s koncertem budou návštěvníci moci shlédnout i film Neviditelné krajiny, ke kterému fyield vytvořili soundtrack.

K již oznámeným vystupujícím se nyní připojují také zástupci ze zahraničí, kteří se představí na Colour Meetingu v jedinečných českých premiérách. Přední hvězdou letošního programu bude španělský zpěvák Niño de Elche. “Niño de Elche sleduju už několik let. Ve španělském flamencu asi nenajdete většího inovátora, než je on. Flamenco kříží s hip-hopem, rockem, elektronikou nebo experimentálními performancemi, spolupracoval např. s Rosalií nebo Raülem Refree, který u nás hrál před třemi lety. Vloni se mi podařilo vidět jej naživo v Utrechtu na festivalu Le Guess Who? a bylo rozhodnuto. Niño de Elche představuje ex-flamenco 21. století,” říká k oznámení flamenco hvězdy ředitel festivalu Dušan Svíba.


Českou premiéru si na Colour Meetingu odbydou východo-londýnští Stick In The Wheel. Tahle parta pankáčů, rockerů a elektroniků vrací do anglického folku všechno, co v něm dlouho chybělo: experimentování, naštvanost a zoufalství městských proletářů. Pod jménem Vega Trails nabídnou hudbu vzpírající se popisu kontrabasista Milo Fitzpatrick (ex Portico Quartet) a saxofonista Jordan Smart (Mammal Hands, Sunda Arc). Odkazy k nu-jazzu, soudobé klasice, ambientu, indickým rágám, severské tradici nebo drone music stačí pouze do chvíle, než začnou připomínat zvuk krajinných scenérií míst, kam lidstvo zatím nevkročilo.

V Nizozemí usazení Conjunto Papa Upa hrají stylem “pusťte nás na ně, ale zajatce nebereme”. Přitom se u toho nijak nepředřou: k dispozici mají totiž vražedné latinsko-americko-karibské rytmy posílené o funky, kytarový surf a psychedelii, ve kterých se případní uprchlíci ztratí jako v pověstném magickém realismu. Elektro-rockový nářez připomínající svist studeného vzduchu pronikajícího škvírou v betonové zdi, rozdělující kyperské město Nikósii stejně, jako kdysi Berlín, to jsou BuzZ’ Ayaz, kteří se hlásí k anatolskému rocku a psychedelii 70. let.

Info

Colour Meeting
12.–⁠13. 7. 2024
Polička
Fb událost

foto © Michalis Demetriades

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Festival Spontana 3

redakce 09.04.2024

Myšlenka festivalu zůstává stále stejná - probudit neobyčejný místo životem a spoustou kvalitní hudby na dvou stagích.

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

redakce 09.04.2024

Tradiční oslava příchodu léta v brněnských Obřanech, tentokrát s Ryder the Eagle, Ghost of you, Arletou nebo Obligatne.

JazzFestBrno: Samara Joy, klubový vibe, i mezinárodní den jazzu s Emmetem Cohenem

redakce 07.04.2024

Oslavy mezinárodního dne jazzu obstarají americký pianista Emmet Cohen se svým triem a Kravchenko Clees Duo.

Slunovrat v Opavě

redakce 04.04.2024

Britští The Dhol Fundation, Markéta Irglová, Michal Prokop, Oldřich Janota, Malalata a mnoho dalších po tří dny v opavských lokalitách.

Sziget představuje program

redakce 02.04.2024

Sziget oznamuje čtyřicet nových účinkujících včetně headlinera Liama Gallaghera.

Groove Brno přidává Fun Lovin’ Criminals a Mezzoforte

redakce 26.03.2024

Instrumentální jazz-funková formace Mezzoforte patří k tomu nejzajímavějšímu, co dal Island hudebnímu světu.

Kompletní program Full Moon Stage 2024

redakce 25.03.2024

Žánrově je program scény rozpřažen od euforického popu přes psychedelii, rap, africkou elektroniku až k razantnímu postpunku. Devatenáct jmen, devatenáct svébytných přístupů.

Respect Festival oznamuje program

redakce 25.03.2024

Pestrá směs, kterou jinde neuslyšíte, od mizejících tradic po současné globální fúze, od veteránů žánru po horké novinky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace