Zprávy / Úplňkové

Full Moon #137 – Návrat krále

Full Moon #137 – Návrat krále

redakce | Zprávy / Úplňkové | 12.09.2022

Rapper Kendrick Lamar je v redakci Full Moonu bedlivě sledován od samého začátku své kariéry, textů o něm se v magazínu objevilo od roku 2010 hned několik. Na jaře 2017 mu u příležitosti vydání ceněného alba Damn. patřilo dokonce titulní téma vydání #74. Nyní se Lamar na titulní stranu Full Moonu vrací znovu, a to hned ze dvou důvodů – v květnu mu po pěti letech vyšlo nové album Mr. Morale and the Big Steppers a hlavně se 10. října konečně představí českému publiku živě na samostatném koncertě. Full Moon #137, mapující návrat rapového krále, vychází v pondělí 12. září o rozsahu 120 stran.


Osobnost Kendricka Lamara je v zářijovém vydání rozebrána hned z několika stran – nechybí tučný profil této významné osobnosti, stejně jako důkladný rozbor nového alba a detailně je prozkoumána také jeho kompletní dosavadní diskografie. Radim Lisa (Mixtape Spojka), významný rapový odborník a mj. držitel Ceny Vinyla za rok 2020, rozebral kreativní společnost pgLang, kterou Lamar před nedávnem založil, jeden z textů je věnován i propojení populární hudby a prestižního amerického žurnalistického a uměleckého ocenění, pojmenovaného po novináři Josephu Pulitzerovi. Titulní téma uzavírá rubrika Moonfive, tentokrát věnovaná písňové sérii The Heart, jíž Lamar udržuje od začátku své kariéry.


Na sklonku srpna vyšlo u domovského labelu magazínu Full Moon Forum zbrusu nové album slovenské pětice 52 Hertz Whale, nejen proto zářijové číslo obsahuje rozsáhlý rozhovor s touto skupinou. Vydání #137 nabízí hned šest dalších rozhovorů, mimo jiné se skupinami Hercules and Love Affair, Tamara, Puuluup nebo God and Eve, po delší době se vrací také rubrika Odjinud, jejímž protagonistou je kurátor, pedagog a publicista Otto M. Urban. Nechybí profily jedinečných elektronických umělců Squarepushera nebo Pan Daijing, stejně jako hloubkové ohlédnutí za významnými letními festivaly a akcí Vivat Moody Moon Noize vol. 3, kterou tým magazínu spolupořádá.

Recenzní rubrice vévodí album Hyper-Dimensional Expansion Beam od britské space jazzové trojice The Comet Is Coming, mezi další recenzované tituly patří novinky jmen jako Superorganism, Drake, Anna Butterss, Moor Mother, Danger Mouse & Black Thought, Soccer Mommy nebo domácích projektů Orient či Science Killer. Dojde i na rubriku Sklep, tentokrát zaměřenou na slovenskou „undergroundovou“ scénu, tradiční Kult se tentokrát věnuje hned dvěma albům z produkce labelu Def Jux. Samozřejmostí je prostor věnovaný novým filmům a knihám, podobně jako výtvarná rubrika Galerie, v níž je tentokrát představena výstava Ne(Moc), aktuálně prezentovaná v pražském Doxu. Celé vydání pak uzavírá galerie fotografií Kateřiny Fialové, která představuje hvězdy letošní Full Moon Stage, scény magazínu, která je součástí festivalu Colours of Ostrava.

Důležitá data:
14. září 2022 – 52 Hertz Whale + sinks – Kabinet Múz, Brno
8. října 2022 – křest alba 52 Hertz Whale – Present Sense Impression – Nová Cvernovka, Bratislava
10. října 2022 – vychází Full Moon #138
14. října 2022 – křest alba 52 Hertz Whale – Present Sense Impression – MeetFactory, Praha

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #137 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Renell Medrano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku

redakce 02.02.2024

Pětice hudebníků z eklektických hudebních kruhů se na novém albu stává něčím větším než jen součtem svých částí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace