Články / Seriály

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce | Články / Seriály | 12.09.2023

Zdenka Bodor spolupracuje na projektech mezinárodního festivalu a institutu Prague Music Performance, koordinuje Rok české hudby a platformu Smetana 200. Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Festival Fall, 13.-17. 9. 2023, DOX, Praha
DOX pro ty, kteří chtějí skloubit potěšení z prostoru galerie se společnou rodinnou aktivitou na inspirativní akci s podtitulem dny s literaturou, uměním a vzděláváním. Těším se na vernisáž výstavy Za slovy, vzdělávací programy Během příběhu a Empatie jako nástroj a cíl, které vnímám jako podnětné akce pro diskuzi s mými náctiletými potomky, a také se těším na Vesmír umění, kde společně upustíme uzdu fantazii s mojí nejmladší ratolestí.

Rituál prokletých srdcí 13. 4. - 1. 10. 2023, Galerie DOX, Praha
A opět DOX, možná je v tom malinká nostalgie, ale DOX je pro mě a náš tým srdcařina. Centrum současného umění je letitým partnerem organizací, se kterými jsem spjata a kde tradičně uvádíme naše produkce jak s festivalem Music is..., tak Prague Music Performance. Důvodů, proč se do DOXu vracet, je vždy mnoho. Tentokrát bych ráda upozornila na výstavu Rituál prokletých srdcí, která představuje malířské dílo Jana Vytisky.

Concerts with the Berliner Philharmoniker: Antonín Dvořák - Stabat mater, op. 58, 12.-14. 10. 2023, Berlínská filharmonie, Berlín
Berlínská filharmonie je skloubením noblesy, umu a hravé odvahy. Synonymem absolutní profesionality v oboru. Jsem nadšena jejich Digital Concert Hall, která je mi velkým zdrojem inspirace, když mám možnost, nenechám si ujít osobní návštěvu, která je estetickou lahůdkou jak pro oko, tak pro ucho. Spojení perfektní architektury, dokonalého provedení a úžasné hudby je intenzivní esencí, ze které jsem živa ještě dlouho poté. V říjnu budou patřit tři večery po sobě provedení Stabat Mater od Antonína Dvořáka pod taktovkou Jakuba Hrůši a tuhle parádu si nechci nechat ujít.

Music is…, 5. 10. – 9. 11. 2023, Praha
Je mi velkým potěšením vás pozvat na festival Music Is..., který je inkarnací festivalu Americké jaro, který by letos oslavil krásných osmnáct let. Hlavní myšlenkou je oslavit hudbu a představit ji v její rozmanitosti. Není pro nás jen formou zábavy, ale i prostředkem poznávání sebe sama a světa kolem sebe. Dramaturgickou linkou letošního ročníku budou koncertní projekty výrazných uměleckých dvojic z oblasti klasické, jazzové a soudobé hudby. Koncerty jsou určeny všem zvídavým posluchačům, s chutí poznávat nové věci a nechávat na sebe hudbu sáhnout. Letos jsme zavedli možnost zakoupení celofestivalového pasu za velmi výhodnou cenu, čímž chceme motivovat diváky, aby zakusili celou festivalovou nabídku.

Zásadní mládí, 21. 11. 2023, DOX+, Praha
Série Zásadní mládí Ostravského centra nové hudby opět rozezní úžasný multifunkční sál DOX+ v Holešovicích. Konkrétní program ještě nevíme, ale věřím, že opět nabídne inspirativní „zásadní“ dramaturgii, tak jak to pan Petr Kotík umí.

Info

foto © se souhlasem Zdenky Bodor

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Moody Moon Noize vol.4: To nejlepší

redakce 28.08.2023

Festival Moody Moon Noize je akce, kterou vnímáte všemi smysly. Akce, která je velmi citlivá k místům, s perfektní dramaturgií na neobvyklých lokacích, říkáme jedním hlasem.

Vstupní prohlídka: Mr. Pink and The Bad Thoughts

redakce 21.08.2023

Noříme se do temných vln syntezátorového country plných srdceryvných textů a dělá nám to dobře. A říkáme si, jak asi Mr. Pink and the Bad Thoughts vidí současný svět?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace