Zprávy / Pozvánky

Cold Cold Nights na tour po Evropě

Cold Cold Nights na tour po Evropě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.04.2017

Kapela Cold Cold Nights vydala debutovou desku (The) Last Summer a vyráží na turné po sedmi zemích Evropy. S prvním koncertem turné v německém Lipsku zveřejnil kvartet i videoklip Joie, který režíroval frontman kapely Jakub Jirásek (dříve vystupující pod pseudonymem J). Nové album pokřtí 24. dubna v pražském Café v Lese a 26. dubna v brněnské Flédě.

Album (The) Last Summer vypráví příběh mileniálů pootýkajících se s tradičními koncepty genderových rolí, národní příslušností a se vztahy na dálku. Vyzdvihuje hodnoty přátelství, soudržnosti a empatie. To vše dokresluje i videoklip Joie, který vypráví o postupném vytrácení radosti ze života, slábnutí kamarádství z gymplu, o selektivní paměti, která nás drží zpátky ve vzpomínkách a o nutnosti občas se na to všechno vykašlat a začít znovu budovat něco, co nás naplňuje. „V samotném klipu jsem chtěl vytvořit svébytnou atmosféru, která nebude pouhou ilustrací hudby, ale zároveň bude podobně melancholická, zasněná a radikální“, komentuje tvorbu videoklipu Joie Jakub Jirásek.


S albem se Cold Cold Nights vydávají na turné, které bude trvat šestnáct dní a obsahovat třináct koncertů v sedmi zemích Evropy (Česká republika, Německo, Slovensko, Srbsko, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko). Tour odstartovali 20. dubna v německém Lepzigu a zakončí 6. května v Zágrebu.

Info

Turné k novému albu (The) Last Summer:

20.4. Lepizig (de)
21.4. Berlin (de)
24.4. Praha – Café v Lese
25.4. Ústí nad Labem
26.4. Brno - Fléda
27.4. Trenčín (sk) - Klub Lúč
28.4. Prešov (sk)
30.4. Timisoara (ro)- Aethernativ
2.5. Belgrade (srb)
3.5. Mostar (bih)
4.5. Sarajevo (bih)
5.5. Banja Luka (bih) - Žiža
6.5. Zagreb (hr)

www.coldcoldnights.bandcamp.com/album/cold-cold-nights

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články