Zprávy / Pozvánky

Magická archa Insect Ark na Sedmičce

Magická archa Insect Ark na Sedmičce

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.05.2018

Projekt všestranné Dany Schechter aktuálně vydal nové album Marrow Hymns a vyráží s ním na evropské turné. Drone, doom, samply, loopy, basa a bicí, temnota a melancholie. Po více než dvou letech se do Prahy vrací experimentální duo Insect Ark.

Insect Ark vznikl v roce 2011 jako sólový projekt nepřehlédnutelné postavy newyorské alternativní scény Dany Schechter (ex-Angels of Light, ex-Bee and Flower, Gnaw, Wrekmeister Harmonies) z pouhé touhy tvořit. První singl z roku 2012 ještě skladatelsky bloudil, desetipalec Long Arms (2013) už byl o specificky temné atmosféře postavené na steel kytaře, samplech, base a automatických bicích. Debut Portal/Well z roku 2015 pak potvrdil, že z bočního projektu se stala regulérní kapela.


Zvuk v té době obohatila dynamická hra bubenice Ashley Spungin (jinak také členka Taurus). Letos v únoru kapela vydala druhou desku Marrow Hymns pod renomovanou značkou Profound Lore. Jako hosté vystoupí Raw Deal – v podstatě živý výběr toho nejlepšího z pardubického vydavatelství Stoned to Death. S intenzitou o sebe se tříštících lahváčů kombinují hrubost noise rocku s hypnotickými repeticemi krautrocku, naživo většinou na ploše jedné ucelené hlukové pochy. Pot a pivo, raw stuff, real deal.

Info

Insect Ark (us) + Raw Deal
16. 5. 2018 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články