Zprávy / Pozvánky

Popkulturní cirkus Ariela Pinka

Popkulturní cirkus Ariela Pinka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.11.2015

Hudební eklektik Ariel Marcus Rosenberg alias Ariel Pink se po dlouhých šesti letech a s aktuální deskou pom pom vrací do Prahy. Nevšední umělec, který si libuje v kontroverzích a skandálech, má neskutečně široký hudební záběr a originální nápady z něj přímo srší. Na albu, které natočil bez svého obvyklého bandu The Haunted Graffiti, míchá jeden žánr za druhým a výsledná koláž tak kombinuje čistou elektroniku s folkovými nebo rockovými aranžemi a operní zpěv se samply, které uslyšíte spíš v dokumentech National Geographic. Svůj popkulturní cirkus rozbalí Ariel Pink v MeetFactory už 14. listopadu od 20:30.

Hudební chameleon, obskurní outsider indie-rocku, perverzní břídil i génius popkultury - Ariel Marcus Rosenberg známý pod jménem Ariel Pink si během svojí hudební kariéry vysloužil tolik přezdívek jako málokdo jiný. Tvorbu kalifornského multiinstrumentalisty, zpěváka a vytříbeného eklektika, jehož hudební odkaz je stejně křiklavý jako barva jeho vlasů, ale plně nevystihuje žádná z nich. Hudební svět, který stvořil, se totiž řídí svými vlastními pravidly, která neberou ohledy na nikoho a na nic.


Podle vlastních slov začal skládat muziku už v 10 letech a na kontě tak už má mít přes 500 songů, jestli tohle číslo sedí je ale vcelku jedno. O tom, že autorský šuplík Ariela Pinka je mimořádně nabitý, nás tenhle hudební desperát ujišťuje už pěknou řádku let. Do hudebního světa vpadl prostřednictvím labelu Paw Tracks (Animal Collective), kde mu od roku 2002 postupně vyšlo několik desek, další vydal u Rhystopu, None nebo Vinyl International, odkud v roce 2008 vyletělo do světa album Oddities Sodomies vol. 1, na němž už činorodého frontmana doprovázela kapela The Haunted Graffiti. Následoval kontrakt s renomovaným labelem 4AD Records, kde vyšly desky Before Today (2010) a Mature Themes (2012), stejně jako zatím poslední album pom pom z roku 2014, které představuje dokonalý koncentrát (nejen) hudebního myšlení osoby jménem Ariel Pink. Na poslední studiovce se Ariel Pink obešel bez svého bandu a pom pom tak nabízí nefiltrovanou autorskou porci popkulturního eklekticismu nahuštěnou do 69 minut, ve kterých zažijete psychedelickou jízdu hudebními žánry kořeněnou notnou dávkou absurdity a originality, která se v případě Ariela Pinka zdá být opravdu bez konce. Do smíchovské MeetFactory se tenhle losangelský hudební chameleon vrací po dlouhých šesti letech a 14. listopadu tu od 20:30 odehraje koncert, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

Spolu s Ariel Pink vystoupí v MeetFactory losangelský hudebník John Webster Adams alias Jack Name, který morfuje kytarové dědictví glam a krautrocku do originálně zkreslovaných kytarových a vokálních struktur.

Info

www.facebook.com/arielxpink
www.jackname.info
www.meetfactory.cz

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
16. 11. A Place To Bury Strangers (US) + Grooms (US)
26. 11. Balthazar (BE)
3. 12. Kings of Convenience (NO)
6. 12. Widowspeak (US)
22. 2. Youth Lagoon (US)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.