Zprávy / Pozvánky

Popkulturní cirkus Ariela Pinka

Popkulturní cirkus Ariela Pinka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.11.2015

Hudební eklektik Ariel Marcus Rosenberg alias Ariel Pink se po dlouhých šesti letech a s aktuální deskou pom pom vrací do Prahy. Nevšední umělec, který si libuje v kontroverzích a skandálech, má neskutečně široký hudební záběr a originální nápady z něj přímo srší. Na albu, které natočil bez svého obvyklého bandu The Haunted Graffiti, míchá jeden žánr za druhým a výsledná koláž tak kombinuje čistou elektroniku s folkovými nebo rockovými aranžemi a operní zpěv se samply, které uslyšíte spíš v dokumentech National Geographic. Svůj popkulturní cirkus rozbalí Ariel Pink v MeetFactory už 14. listopadu od 20:30.

Hudební chameleon, obskurní outsider indie-rocku, perverzní břídil i génius popkultury - Ariel Marcus Rosenberg známý pod jménem Ariel Pink si během svojí hudební kariéry vysloužil tolik přezdívek jako málokdo jiný. Tvorbu kalifornského multiinstrumentalisty, zpěváka a vytříbeného eklektika, jehož hudební odkaz je stejně křiklavý jako barva jeho vlasů, ale plně nevystihuje žádná z nich. Hudební svět, který stvořil, se totiž řídí svými vlastními pravidly, která neberou ohledy na nikoho a na nic.


Podle vlastních slov začal skládat muziku už v 10 letech a na kontě tak už má mít přes 500 songů, jestli tohle číslo sedí je ale vcelku jedno. O tom, že autorský šuplík Ariela Pinka je mimořádně nabitý, nás tenhle hudební desperát ujišťuje už pěknou řádku let. Do hudebního světa vpadl prostřednictvím labelu Paw Tracks (Animal Collective), kde mu od roku 2002 postupně vyšlo několik desek, další vydal u Rhystopu, None nebo Vinyl International, odkud v roce 2008 vyletělo do světa album Oddities Sodomies vol. 1, na němž už činorodého frontmana doprovázela kapela The Haunted Graffiti. Následoval kontrakt s renomovaným labelem 4AD Records, kde vyšly desky Before Today (2010) a Mature Themes (2012), stejně jako zatím poslední album pom pom z roku 2014, které představuje dokonalý koncentrát (nejen) hudebního myšlení osoby jménem Ariel Pink. Na poslední studiovce se Ariel Pink obešel bez svého bandu a pom pom tak nabízí nefiltrovanou autorskou porci popkulturního eklekticismu nahuštěnou do 69 minut, ve kterých zažijete psychedelickou jízdu hudebními žánry kořeněnou notnou dávkou absurdity a originality, která se v případě Ariela Pinka zdá být opravdu bez konce. Do smíchovské MeetFactory se tenhle losangelský hudební chameleon vrací po dlouhých šesti letech a 14. listopadu tu od 20:30 odehraje koncert, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

Spolu s Ariel Pink vystoupí v MeetFactory losangelský hudebník John Webster Adams alias Jack Name, který morfuje kytarové dědictví glam a krautrocku do originálně zkreslovaných kytarových a vokálních struktur.

Info

www.facebook.com/arielxpink
www.jackname.info
www.meetfactory.cz

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
16. 11. A Place To Bury Strangers (US) + Grooms (US)
26. 11. Balthazar (BE)
3. 12. Kings of Convenience (NO)
6. 12. Widowspeak (US)
22. 2. Youth Lagoon (US)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.