Zprávy / Nové desky

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.04.2021

Alternativně folkový projekt Zapomělsem Aleše Macenauera pouští do světa svou druhou dlouhohrající desku s názvem Měsíc ve váze. Album vychází u vydavatelství Indies MG, digitálně je dostupné od 3. dubna, fyzicky vyjde na konci téhož měsíce.

Deska byla stejně jako předloňský debut nahrávána v domácích podmínkách, finálního mixu a masteru se však tentokrát ujal Ondřej Ježek (Jámor studio). Novinkou je i minimalistická elektronika, která obklopuje akustické základy skladeb. Písně si přesto zachovávají svou introvertní nostalgickou atmosféru, vycházející z Macenauerova zastřeného hlasového projevu a autentické poetiky. Na albu se rovněž objevuje několik hostujících muzikantů, konkrétně Zdeněk Jurčík (Priessnitz, Kafka Band), Lukáš Morávek (Priessnitz), Tadeáš Polák (Severní nástupiště) a Lucie Krpalová (Prune).

„Měsíc ve váze je deska o loučení. O nekonečným vesmíru vnitřním i vnějším, o nebi nad Jeseníkem, o měsíci na něm, o měsíci uvnitř. Nahrát to byla terapie,“ říká o nové nahrávce Aleš Macenauer. Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění. Jsou spíše intimní výpovědí osobního příběhu, přes který však prosakují hlubší a obecnější motivy. Mezi řádky rezonují například témata věčnosti a osudovosti. Kulisy textů se tak mnohde posunuly z jesenických lesů a severních plání někam do meziplanetárního prostoru. Samotný název desky je narážkou na astrologické postavení měsíce ve znamení vah.

více o singlu Kdesi zde

Info

Zapomělsem – Měsíc ve váze (Indies MG, 2021)
web vydavatelství

foto © se svolením Zapomělsema

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace