Zprávy / Pozvánky

Závěr Synapse Knowledge 2021

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.12.2021

Letošní edice Synapse Knowledge míří do cílové rovinky a zve vás na nabité vzdělávací hudební odpoledne v MeetFactory. Synapse Knowledge je nabitý vzdělávací program, který si klade za cíl dlouhodobou podporu domácího i evropského hudebního podhoubí a nezávislé scény skrze série přednášek, workshopů, poslechových sessions a masterclassů.

Po květnové online přednášce s Emikou, britskou hudebnicí s českými kořeny, která letos slaví desáté výročí od vydání svého eponymního debutu, následoval workshop ve studiu Golden Hive. Ten účastníky provedl celým studiovým nahrávacím procesem od preprodukce přes technické přípravy, nastavení nahrávání, produkci, postprodukci až po samotný mixing a mastering. V září již tradičně proběhl hlavní bod programu, dvoudenní vzdělávací konference s českými i zahraničními hosty, Rasmusem Stolbergem z tria Efterklang, Katarzií, Marií Bláhovcovou, Tomášem Havlenem, Lucií Štěpánkovou (Avsluta) a dalšími.

Letošní edici Synapse Knowledge 11. prosince uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (frontmanem kapely Killing Joke), kteří budou hovořit o svém přístupu k utváření umělecké identity. Promluví o tom, co krom hudby kapela dělá a proč na tom záleží, i o tom, jaký vliv má na vnímání hudebníka v zahraničí obecné povědomí o zemi, z níž pochází, jakou kulturní zátěž si veze s sebou, nebo co mu naopak může pomoci otevírat dveře. Diskuzi bude moderovat Pavel Turek z kulturní rubriky týdeníku Respekt. Následovat bude workshop s promotérem a manažerem Koenem Terem Heedgem na téma mezinárodní spolupráce a DIY touring.

Info

Synapse Knowledge 2021
11. 12. 2021 16:00
MeetFactory, Praha
web akce

foto © se svolením Synapse Knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Atrium na Žižkově: Playing Divas

redakce 06.07.2022

Stejnojmennou koncertní sérii zahájí Monika Omerzu Midriaková s projektem Leto s Monikou, následovat budou v měsíčním cyklu další jména.

Girls Against Boys a další na Altenburgu

redakce 05.07.2022

Kromě Girls Against Boys se můžete těšit i na Planety s novým setem v roli předkapely a speciální vystoupení Paramount Styles na břehu u ohně.

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace