Zprávy / Pozvánky

Závěr Synapse Knowledge 2021

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.12.2021

Letošní edice Synapse Knowledge míří do cílové rovinky a zve vás na nabité vzdělávací hudební odpoledne v MeetFactory. Synapse Knowledge je nabitý vzdělávací program, který si klade za cíl dlouhodobou podporu domácího i evropského hudebního podhoubí a nezávislé scény skrze série přednášek, workshopů, poslechových sessions a masterclassů.

Po květnové online přednášce s Emikou, britskou hudebnicí s českými kořeny, která letos slaví desáté výročí od vydání svého eponymního debutu, následoval workshop ve studiu Golden Hive. Ten účastníky provedl celým studiovým nahrávacím procesem od preprodukce přes technické přípravy, nastavení nahrávání, produkci, postprodukci až po samotný mixing a mastering. V září již tradičně proběhl hlavní bod programu, dvoudenní vzdělávací konference s českými i zahraničními hosty, Rasmusem Stolbergem z tria Efterklang, Katarzií, Marií Bláhovcovou, Tomášem Havlenem, Lucií Štěpánkovou (Avsluta) a dalšími.

Letošní edici Synapse Knowledge 11. prosince uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (frontmanem kapely Killing Joke), kteří budou hovořit o svém přístupu k utváření umělecké identity. Promluví o tom, co krom hudby kapela dělá a proč na tom záleží, i o tom, jaký vliv má na vnímání hudebníka v zahraničí obecné povědomí o zemi, z níž pochází, jakou kulturní zátěž si veze s sebou, nebo co mu naopak může pomoci otevírat dveře. Diskuzi bude moderovat Pavel Turek z kulturní rubriky týdeníku Respekt. Následovat bude workshop s promotérem a manažerem Koenem Terem Heedgem na téma mezinárodní spolupráce a DIY touring.

Info

Synapse Knowledge 2021
11. 12. 2021 16:00
MeetFactory, Praha
web akce

foto © se svolením Synapse Knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace