Zprávy / Festivalové

Sónar s inzenzivním lineupem

Sónar s inzenzivním lineupem

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.03.2024

Katalánskou metropoli Barcelonu mezi 13. a 15. červencem roztančí 31. ročník festivalu Sónar, na kterém se představí současné hvězdy i nesmrtelné legendy elektronické hudby z celého světa. Program skládající se z částí Sónar by Day, Sónar by Night, Sónar+D a OFFSónar je opravdu nadupaný a hlavními tématy festivalu jsou posouvání hranic v hudbě, objevování nových oblastí, inovace a kreativita.


Své euforické melodie představí legendární Paul Kalkbrenner a aktuální techno scénu zastoupí např. VTSS a Charlotte de Witte. Na své si přijdou i fanoušci a fanynky deep houseu s vystoupením Cinthie a drum’n’bassu s DJ Flight & MC Chickaboo.

Návštěvníci se můžou těšit také na vystoupení avantgardní umělkyně Sevdalizy, Floating Points nebo estonské rapové ikony Tommyho Cashe. Svou první show ve Španělsku má před sebou experimentální umělkyně Aïsha Devi, která uvede představení Les Immortelles, a ze svého oceňovaného alba Atlas zahraje Laurel Halo. Společný nový projekt Cortical představí Dømochevsky a Daniel Benza a nebude chybět ani kolaborace rapera Iceboy Violet s producentem Nueen.

Výše zmíněná jména jsou pouze hrstkou z jedinečných vystupujících letošního ročníku Sónaru. Festival dá prostor i řadě kolektivů z celého světa, diskusím, přednáškám a performances. Celý program najdete tady.

Info

Sónar Barcelona 2024
13.-15. 6. 2024
Barcelona, Španělsko
web

foto © se svolením festivalu Sónar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Beseda pohostí kanadskou raperku Backxwash nebo britské PVA

redakce 07.05.2024

Tvorba letos patrně největšího taháku Besedy, raperky Backxwash, vychází z žánrů jako jsou horrorcore, hip-hop, heavy metal, industriální metal nebo postrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace