Zprávy / Festivalové

Sónar s inzenzivním lineupem

Sónar s inzenzivním lineupem

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.03.2024

Katalánskou metropoli Barcelonu mezi 13. a 15. červencem roztančí 31. ročník festivalu Sónar, na kterém se představí současné hvězdy i nesmrtelné legendy elektronické hudby z celého světa. Program skládající se z částí Sónar by Day, Sónar by Night, Sónar+D a OFFSónar je opravdu nadupaný a hlavními tématy festivalu jsou posouvání hranic v hudbě, objevování nových oblastí, inovace a kreativita.


Své euforické melodie představí legendární Paul Kalkbrenner a aktuální techno scénu zastoupí např. VTSS a Charlotte de Witte. Na své si přijdou i fanoušci a fanynky deep houseu s vystoupením Cinthie a drum’n’bassu s DJ Flight & MC Chickaboo.

Návštěvníci se můžou těšit také na vystoupení avantgardní umělkyně Sevdalizy, Floating Points nebo estonské rapové ikony Tommyho Cashe. Svou první show ve Španělsku má před sebou experimentální umělkyně Aïsha Devi, která uvede představení Les Immortelles, a ze svého oceňovaného alba Atlas zahraje Laurel Halo. Společný nový projekt Cortical představí Dømochevsky a Daniel Benza a nebude chybět ani kolaborace rapera Iceboy Violet s producentem Nueen.

Výše zmíněná jména jsou pouze hrstkou z jedinečných vystupujících letošního ročníku Sónaru. Festival dá prostor i řadě kolektivů z celého světa, diskusím, přednáškám a performances. Celý program najdete tady.

Info

Sónar Barcelona 2024
13.-15. 6. 2024
Barcelona, Španělsko
web

foto © se svolením festivalu Sónar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Elektronický festival Rosnička na konci června

redakce 10.06.2024

Festival Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku.

Hvězdou Blues Alive kytarista a zpěvák Devon Allman

redakce 09.06.2024

Vedle tradičního Klášterního kostela se bude hrát také v hotelu Perk a restauraci Šumpercana.

Hudební program Marienbad Film Festivalu

redakce 08.06.2024

Zlatým hřebem programu je sobotní společné vystoupení legend experimentální hudby Arnolda Dreyblatta, Tibora Szemző a Jozefa Cserese.

Lunchmeat Festival mění formát a otevírá se široké veřejnosti

redakce 07.06.2024

Mezi prvními ohlášenými jmény jsou Oklou, Machinedrum či object blue. Světové premiéry iniciované festivalem představí např. Pinch & Lorem a Toumba & sida100.

U:fest už tento týden

redakce 06.06.2024

V sále rozloží svůj tentokrát kompletně elektronický ekvipment domácí Chorobopop, aby zaprezentovali synth stranu své právě vydané desky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace