Články / Sloupky/Blogy

Metla #03: Neser tam tolik filtru!

Metla #03: Neser tam tolik filtru!

cyril kosak, ScreamJay, Viktor Palák, waghiss666 | Články / Sloupky/Blogy | 09.10.2016

Dobrý den, tady je pravidelný občasník Metla, zaměřující se na pozoruhodnosti, novinky i stařenky (skoro vůbec) stran tvrdého rocku. Rokenrolu. Metalu. Tentokrát si naše anti-kri(s)tické kolečko posvítilo na vlastní ksichty a pak ještě na ty od Giraffe Tongue Orchestra, High on Fire, Red Fang, Negura Bunget a tuzemskou scénu zastupují hoblaři Malignant Tumour. Čili vytahujeme kartu rychlou, vyjetou, temnou i pojebanou. Metal metalistům, smeták smetaně. (Hodnocení na škále 1 - 5, když školní jednička je pravý opak toho, co se hodí dostat tady.)

Giraffe Tongue Orchestra - Blood Moon


Viktor: Superskupina jako nevinná zábava v časech, kdy mají domovské kapely volno? Allstar jako průsečík toho nejlepšího všech zúčastněných? Tady rozhodně ne. Násilí v odstínech růžové? Panenky se sekerou a mečem? To už mě více baví Foo Fighters. A teď mě omluvte, jdu se za tohle tvrzení pomodlit k Abbathovi. (2)

ScreamJay: Manga Suicide Squad plus nějaký ujetý japonský gore ve stylu Kataude mashin gâru. Jsem si natuty jistej, že Ash by nikdy nepoužil růžovou motorovku a že Brenta Hindse, kterej se na letošním Assaultu producíroval v košilce po Dolly Parton, ještě nějakej čas nedokážu brát úplně vážně. Nevím, skutečně nevím, jestli se tu muzika snaží táhnout klip, a nebo naopak, každopádně od Giraffe Tongue Orchestra jsem čekal víc. Žirafa s ortopedickým límcem a nekonečný rozpaky. (2)

cyril: Rozumím tomu, že každý si musí jednou za čas povyrazit se starou partou, aby si kluci trochu zablbli, opíchali psa nebo lolitku a probudili se daleko v polích se ztrátou paměti i poslední myšlenky. Ale tyhle gore grotesky jsou vtipné asi jako remake Freddyho Krugera. Muzika na tom není o nic lépe. Energii vynaloženou na pracné shánění leaku celé desky přeliju do masturbačního malování meditační omalovánky, samozřejmě růžovou fixou. (1)

WAGHiSS666: To mě přišel mailem download kód, následuje ho modré LP, tak jsem si ho dal k tradiční přípravě týdenní várky domácího hummusu. Skvěle se barevně doplňuje s ranní kávou! Ten hajp okolo je možná přestřelený a trvá zbytečně dlouho, ale od The Damned Things mě žádná hard-rocková splácanina tak nebavila. Možná proto, že Brent se vážně nebere, Ben je hrdina a Duvall? Prijebaný klip je stále zábavnější než Suicide Squad. Namísto pičungu obracím platňu. Každému, co mu chutná. (4,5)

Jana Kremace: K-pop naruby, kterému nepomůžou ani známé ksichty. Je to tak sladké a tupé, že už po dokoukání si na tu pop-vrchovou úpravu nevzpomeneš. Odplata ženského plémě? Nekoná se, protože tady se táhne smrad laciných aranží z cukrové vaty. (1,5)

High on Fire - The Black Plot


Viktor: Prosim vás, neztratili jste někdo zvýrazňovače? Napjaté svaly, otupená mysl. Špatný trip. Vypíchněte mi oči, ty barvy se mi budou zevnitř víček stejně míhat do konce života. Stejně jako pevná ňadra té hnusozelené paní. (3)

ScreamJay: LSD na LCD. Superjoint ritual s High on Fire a buďme rádi za psychotropní komiksovku, protože Matt Pike a spol. dneska klidně mohli lovit pokémony, s cigárem v koutku huby a s oprejskaným lítajícím véčkem. Rok stará věc, aktuální šmrnc, a i když se na to, za střízliva, dvakrát po sobě nekoukneš, je to docela přípustná klipová "jinakost". Fetujem, bojujem, morfujem! (3,5)

WAGHiSS666: Téhle pohádce jsem psal scénář já, protože prej vypadám jako skřet z fantasy. Není náhodou, že vrchní bijec nosí zbroj v barvě mnou nejmilovanější, ani že s ním vyjebou. Obchází mě kocouři, ale žádný se mi nevychcal do ksichtu. I na prsa došlo. Já myslel, že Pike je čistej, že by začal sejřit? Tyhle klipy mám rád, stejně jako High on Fire - asi nejlepší metal na světě. Jen škoda, že mi není čtyřicet, nemám pleš, dvě dcery a železo v uchu, hned by se ten jejich oprýskaný a lety dojebaný merch nosil hrději. Tak radši to fialové triko. (4)

cyril kosak: Tenhle klip i song říká jen jedno: ňadra jsou zrada. (A onanie je čtyřhra ve dvou.) (2)

Jana Kremace: Vikingští nájezdníci jsou fuč, středověk je odvanut. Stvůrky sem, stvůrky tam, a do toho všeho přece musí vagína snažící se ovládnout vesmír. Zívám a snažím se to bídně dokoukat. (1,5)

Red Fang - Shadows


Viktor: Jakože jsem rád, že kromě Torche někdo mává praporem humoru v metalu, ale djúúúd, tohle může někdoho překvapit? Předvídatelná nerdovinka, gore nudnější než minule s mikulášem ze Slayer. Kdo by to byl řekl, že rozhovor s politikem může být vtipnější? Soumrak chlaďáků na pivo Vol. I. Die. (2,5)

ScreamJay: "Dillon, you son of a bitch!" To zatracený podání ruky z Predátora, každej věděl, kdy to přijde, a pokaždý to zanechalo drobný šrámy na sebevědomí.. Plesnivý vousy, opařený koule, termovize a odvěkej nepřítel alkoholika z džungle - skládací křesílko. Red Fang zkrátka nemají ten gag á la Big Bang Theory, ale jako prchavá VHSková nostalgi-parodie celkem ucházející. Navíc ta bezbolestná! (2,5)

cyril kosak: Filmové retro jako globální mánie? Jasně, pořád dobrý a lepší, než kdyby to byl vážnoprdelní headbang a hra na metal. Ale nebylo by tam i něco méně infantilního? Song mě baví, zvládnutá délka, flanelové riffy, brblající basa, kytarová sóla jako divá liána, beru. (4)

WAGHiSS666: Gore nudnější než minule? To je oč tu běží? Viktorko, prosímvás... Stejně jako High on Fire, i Red Fang jsou záruka, tentokrát i vizuální, všechno hraje, jak mám rád. Ten nudný gore mi připomněl vitenamskou pasáž z prvního CKY, jen Dico s klackem v prackách chybí. Nejzábavnější zfilmovaná pomsta, co pamatuju, a jestli si mám vybrat pivo, nebo komix, volím si tebe, Sandmane! (3)

Jana Kremace: Nenajíždějte do nerdů, veškerý odpor bude marný? Opravdu se tak stane a někdo na tu prdel opravdu dostane. V případě tohoto klipu se asi jedná o snahu nahustit na sebe všechny zásadní perly mládí – od Evil Dead až po Predátora. Samotná termovize sice nikomu vyloženě neublíží, což se ale nedá říct o tak klasickém a klišoidním hraním si na vojáčky (kluci, chtělo by to vyrůst a možná omezit ty párky s pivem). Nemůžu si pomoct, ale víc než hodně lame teenage videjko v tom nevidím. Můj odpor není marný... (3,5)

Malignant Tumour - Walk As We Talk


Viktor: Doby, kdy o kapele z hlavního města Ostravy mluvili všichni, už jsou pryč, každý unikát se jednou okouká - ale ona jede dál podle sebe, rozšafná jehla a zábavná nit na ústa všech škarohlídů. Headbanging a charleston! Vždyť přece všichni mluvíme stejným jazykem, krucinál! Metal k zulíbání. (4)

SreamJay: Do tanečních mě nedostali a řepou netočim od tý doby, co se posrala genetika a nezabral německej preparát. Džísku v ruce nepřepereš, protože je to svatej grál, a nad vybledlou nášivkou Motörhead jen tiše otevřeš další flašku whisky. Malignanti mají všechno - hára, fusekle v sandálech, klišé pro i proti a Adidas'n'roll. Tennessee ve skle a metal prostě nesmrdí, i kdyby tě svorně překvapili pouze ranní kocovinou. Dobře zahraný, na obou stranách. (3,5)

cyril kosak: Provoz Hlubina! Jako kdyby si Tata bojs chtěli společně vyfotit chlupaté prdele uprostřed Ostravy. Provoz hlubina, kurva!! Anální rokenrol, možno. (4)

WAGHiSS666: Někdy je lepší přiznat si vesnictví, než si hrát na světaználka. Teď se stydím, kde žiju. “Jděte všichni do prdele. A teď hned.” (0,5)

Jana Kremace: Valí se to valí, ale asi bych si dala krutější battly. Dala bych si víc té ostravské špíny, tohle je jen letmý poprašek dnů minulých. (2)

Negura Bunget - ZI


Viktor: Pro stromové kostýmy mám slabost, ať už jsou v nich navlečení Maďaři, anebo Rumuni. Tady navíc slouží celé té pohanské temnotě bez nutného úšklebku. Neprostupnost hudby, majestátní vzdušnost lesů. Už je někdo seznámil se Shazzulou? Do tohodle lesa budu volat častěji. (4)

ScreamJay: Camera obscura aneb pinhole do duše lesního muže. "Neser tam tolik červenýho filtru," pindám nad touhle tonalitou u spousty fotek, ale Neguře hraje do karet. Konejším čakry, čistím si hlavu a je mi úplně ukradený, že jsou to jen abstraktní obrazy bez příběhu. Sakra, vždyť příběh není jen sledem událostí, ale taky pocitů. Gradace hudbou, meditace obrazem. (4,5)

cyril kosak: Tady jsem coby strom doma. Ritus s několika zdlánlivě oddělenými plány, patřičný patos, slunce a tma. Nevim, jestli vydržím takhle bubákovat celou desku a bojím se toho newageového odéru, ale nohu tam klidně strčím. (4)

WAGHiSS666: Welcome to Carcosa. Zájezdnímu autobusu chcípl motor, jdeme pěšky, není kam spěchat. A do uší si dám třeba ty GTO, protože celou desku nevydržím. (2)

Jana Kremace: Nakonec přichází láska. V těchhle rumunských lesích se nepromenují medvědi, ale pohlcuje tě jejich nekonečná síla, koncentrované univerzum. Není jiná možnost, než se vydat na cestu, která je nám vytyčena. Budeme prostupovat porosty neznáma, dáme si rande s magií, nočními hrátkami, ale přitom nepohlédneme do hvězd, ty jsou totiž vedle nás a v nás. Tahle dimenze mě baví, mohla bych se připojit a mít tuhle vizi jako lucidní snění kdykoli bych se k tomu rozhodla? (5)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace