Články / Seriály

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 20.04.2022

V novinkách z uplynulého týdne hned dvakrát zamíříme do Států za písničkářkami Faye Webster a Soccer Mommy. Pro víc optimismu zas vyrazíme za Hot Chip do Londýna. Před poslechem se nezapoměňte rozvičit, zopakujeme si i algebru.

Faye Webster - Car Therapy
Zasněná písničkářka a milovnice yo-yo z Atlanty, Faye Webster, se vrací s novým EP. Na Car Therapy Sessions, které vyjde 29. dubna, najdeme skladby z jejích předchozích dvou alb, zaranžované pro čtyřiadvacetičlenný orchestr. Titulní skladba, která vyšla minulý týden, je ovšem nová. Při jejím poslechu si připadám jako princezna z Disneyovky, která se prochází pohadkovým lesem a zpívá ptákům. Měl by to ovšem být novější snímek – místo zamilovanosti s neurčitými vyhlídkami je song spíše o problémech s mentálním zdravím: „Yes, you guessed it, flowers made of plastic, 'cause I can barely take care of myself”.


Hot Chip - Down
Postarší strejdové/dědkové z Londýna se po třech letech vrací s další synthpop/alternative dance náloží (Freakout/Release vyjde v srpnu u Domina), což je zástěrka pro lehce obstarožní diskošku, pro kterou mají slabost i mladší ročníky. Jako singl bude track Down fungovat skvěle, refrén „Girl, know how to break it on down“ projde zubní sklovinou rychleji, než dokončíte ranní hygienu. Ovšem pozor, text se dá číst i jako hluboká sebereflexe, verš „Well, someone just had to stop me/ Take me out of the frame“ si vysvětluju jako snahu aspoň na chvíli se zbavit svého vlastního já, být někým jiným. Kdopak nezná tuhle touhu… Problém je, že Hot Chip chtějí vyhnat čerta diablem, totiž znovu se zamilovat. Kvadratura kruhu. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, víte, jak to myslim…


Soccer Mommy - Unholy Affliction
Americká písničkářka Soccer Mommy koketuje s trip-hopem! Sophie Allison dostala hned po vydání svého debutu nabídky na předskakování kapelám jako Wilco nebo Vampire Weekend a zahrála si hned i na Coachelle a Primaveře. Ve dvaadvaceti připravuje už třetí album, ke kterému vyšel singl Shotgun, sladká hitovka, byť lehce očekávatelná. O to větším kontrastem je aktuální Unholy Affliction, její možná i nejtemnější kousek. Stejné pořadí mají singly i na (již vyprodané) desce, kterou bude produkovat Daniel Lopatin aka Oneohtrix Point Never. Album Sometimes, Forever vychází u labelu Loma Vista 24. června.


Info

foto © Eat Humans

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ment 2024: To nejlepší

redakce 26.02.2024

Lublaňský festival završil první dekádu existence vskutku spektakulárně, čtyři dny hudby, přednášek a dalších setkání přinesly plno emocí, zážitků a příběhů.

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i…

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Postrach okolí? (Fvck_Kvlt)

Michal Pařízek 30.01.2024

„To bude mega, v sobotu máme s The Wilderness takú miestnu akciu, to musíš vidieť,“ říká mi Denis skrz Zoom pár dní předtím, než první březnovou sobotu brzy ráno usedám…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace