Články / Seriály

Radio FMz: Xanaxové bangery, létající gobelíny a dobrá manikúra

Radio FMz: Xanaxové bangery, létající gobelíny a dobrá manikúra

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 13.04.2022

Xanaxový hitmaker Yung Lean si bere (nejen na feat) artpopovou princeznu FKA Twigs, japonští psych-rockeři Kikagaku Moyo zhudebnili cestu pro létající gobelíny předtím, než se uloží k věčnému (?) spánku, a Empress Of si dá záležet na dobré manikúře. Magnolie kvetou, tak vybírejte z nových singlů z uplynulého týdne!

Empress Of - Save Me
Je jaro, čas lásky a dobré manikúry. Minule červenými nehty zaujal Harry Styles, teď tu máme americko-honduraskou hudebnici Lorely Rodriguez aka Empress Of, která ve videu k novému singlu Save Me hladí milence prsty s výrazně zelenou, květy inspirovanou manikúrou. Ve smyslném videu je hodně objetí, doteků a (dravých) rostlin. Zpěvačka, která má na kontě tři desky a rozehřívačky pro Lizzo, Jungle nebo Florence and the Machine k písničce říká: „Je tu sexuální naléhavost, power play. Je to jeden z mých nejvíc sexy tracků.” Záblesky disco smyčců a akustické perkuse provokují, opojné magnolie za okny rozkvétají. Císařovna zpívá: „I'm on my knees having a good time”Kikagaku Moyo - Cardboard Pile
Tokijští psych-rockeři Kikagaku Moyo, které známe i z koncertů u nás, ohlásili album a následné turné předtím, než se uloží k hibernaci. Bude se jmenovat Kumoyo Island a vyjde na jejich vlastní značce Guruguru Brain. Singl nabízí kobercový nálet kytar, ovšem break ve třetině skladby mění náladu i perspektivu, jako kdybychom ze šinkansenu přestoupili na létající gobelín. To, co se v animovaném klipu nejdříve jeví jako „zemanovský“ let do kosmu, je ve skutečnosti dopadající raketa. Ztěžklá víčka omámená povznášející látkou už nejdou otevřít, ale stejně víme, co se děje a co se nemůže odestát. Psychedelický dance macabre? Země jako lepenkové cucky.


Yung Lean and FKA Twigs - Bliss
Yung Lean si bere FKA Twigs! Alespoň na feat, alespoň v klipu, kde se spolu projíždí károu lustry ověnčenou. Cloudrapový hitmaker s artpopovou královnou, tedy match made in heaven, sázka na jistotu. Leanův úspěšný rok začal tím, že se jeho track Ginseng Strip 2002 z roku 2013 stal TIkTokovým virálem, a zdá se, že stále nekončí. Singl pochází z jeho čerstvého mixtapeu Stardust, na kterém mu dále hostují feláci z Drain Gangu (Bladee, Ecco2k), Skrillex nebo Jack Donaghue z kultovně okultního tělesa Salem. Xanaxový banger!


Info

foto © Jamie Wdziekonski

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Eydís Evensen

redakce 29.02.2024

Krátký pohled s klavíristkou z Islandu před jejím pražským koncertem v Paláci Akropolis.

Ment 2024: To nejlepší

redakce 26.02.2024

Lublaňský festival završil první dekádu existence vskutku spektakulárně, čtyři dny hudby, přednášek a dalších setkání přinesly plno emocí, zážitků a příběhů.

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i…

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace