Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Colour of the Sky

Vstupní prohlídka: Colour of the Sky

redakce | Články / Seriály | 28.02.2023

Neúspěch jako odrazový můstek k něčemu novému? To je hlavní myšlenka debutové nahrávky multiinstrumentalisty Michaela Marka pod aliasem Colour of the Sky (dříve Pilot Season), nazvané New Inception. Vlivý indie rocku, funku, psychedelie i jazzu a „pokojíčková“ produkce v tom dobrém smyslu slova. Pár dalších indicií ke slibnému jménu na scéně níže.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Hlavni inspirací je nepochybně Kevin Parker (Tame Impala). The Slow Rush byl za loňský rok mým nejposlouchanějším albem. Nevím proč, ale já ho nemůžu přestat poslouchat. Možná už si to zakážu, jinak další písničky budou jen Tame rip-offs.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Dal jsem se na studium informatiky, takže se snad budu živit v tomhle oboru. Rád bych se živil hudbou, ale zůstávám při zemi a uvidím, co přinese budoucnost.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Nemám moc rád, když v rámci kapely nefunguje komunikace nebo když se lidi na něco vymlouvají. Je to týmová spolupráce a není tam moc prostor pro ego. Bez kapely je na člověka zaměřena pozornost a tu mít nemusím. V kapele se člověk víc schová, a když je v ní dobrá atmosféra, je to skvělé místo.


Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Internet.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Především by se neměla obejít bez jakéholiv jídla a pití, což není standard. Ale možná se to už za těch pár let, co jsem nehrál, změnilo, nevím. V zásadě nejsem moc náročný, jsem rád, když tam prostě něco je.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
V poslední době za pluginy. Rád bych utrácel za opravdový hardware, ale to by mi svědomí nedovolilo, i kdybych na to měl. Jelikož mám v plánu koncerty, tak teď koukám po krabičkách a vymýšlím pedalboard. Jo a jestli někdo prodává Vox AC15 nebo AC30, ozvěte se!

Jak bys charakterizoval/a současný svět ve třech větách?
Rychlý a pomíjivý. Dá se těžko předvídat a pozornost v něm kolikrát dostávají lidé, kteří si ji nezaslouží, a naopak ne ti, kteří by ji mít měli. Zároveň je skvělé na něm být a čekat na to, co nového přijde člověku do cesty.

Info

Colour of the Sky
Fb projektu

foto © Michaela Marka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace