Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Colour of the Sky

Vstupní prohlídka: Colour of the Sky

redakce | Články / Seriály | 28.02.2023

Neúspěch jako odrazový můstek k něčemu novému? To je hlavní myšlenka debutové nahrávky multiinstrumentalisty Michaela Marka pod aliasem Colour of the Sky (dříve Pilot Season), nazvané New Inception. Vlivý indie rocku, funku, psychedelie i jazzu a „pokojíčková“ produkce v tom dobrém smyslu slova. Pár dalších indicií ke slibnému jménu na scéně níže.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Hlavni inspirací je nepochybně Kevin Parker (Tame Impala). The Slow Rush byl za loňský rok mým nejposlouchanějším albem. Nevím proč, ale já ho nemůžu přestat poslouchat. Možná už si to zakážu, jinak další písničky budou jen Tame rip-offs.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Dal jsem se na studium informatiky, takže se snad budu živit v tomhle oboru. Rád bych se živil hudbou, ale zůstávám při zemi a uvidím, co přinese budoucnost.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
Nemám moc rád, když v rámci kapely nefunguje komunikace nebo když se lidi na něco vymlouvají. Je to týmová spolupráce a není tam moc prostor pro ego. Bez kapely je na člověka zaměřena pozornost a tu mít nemusím. V kapele se člověk víc schová, a když je v ní dobrá atmosféra, je to skvělé místo.


Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Internet.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Především by se neměla obejít bez jakéholiv jídla a pití, což není standard. Ale možná se to už za těch pár let, co jsem nehrál, změnilo, nevím. V zásadě nejsem moc náročný, jsem rád, když tam prostě něco je.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
V poslední době za pluginy. Rád bych utrácel za opravdový hardware, ale to by mi svědomí nedovolilo, i kdybych na to měl. Jelikož mám v plánu koncerty, tak teď koukám po krabičkách a vymýšlím pedalboard. Jo a jestli někdo prodává Vox AC15 nebo AC30, ozvěte se!

Jak bys charakterizoval/a současný svět ve třech větách?
Rychlý a pomíjivý. Dá se těžko předvídat a pozornost v něm kolikrát dostávají lidé, kteří si ji nezaslouží, a naopak ne ti, kteří by ji mít měli. Zároveň je skvělé na něm být a čekat na to, co nového přijde člověku do cesty.

Info

Colour of the Sky
Fb projektu

foto © Michaela Marka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace