Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

redakce | Zprávy / Úplňkové | 20.06.2022

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená po delší době návrat do kávové velmoci jménem Kolumbie. Tentokrát ochutnáme nápoj z regionu Huila u města Bruselas, ležícího nedaleko přírodní rezervace Parque Nacional Cueva de los Guacharos. Díky skvělým meteorologickým podmínkám a kvalitě půdy bohaté na živiny jsou produkty z farmy La Correa charakteristické svou jemností a vytříbenými robustními tóny. Očekávejte plnou chuť s ozvěnami citrusů, ovoce a mléčné čokolády, těšte se na léto s vůní Kolumbie.


Rodinnou farmu La Correa vede Oliverio Ñañez, který k historii svého podniku říká: „Když jsem byl malý, tak otec neměl jinou šanci nás zabezpečit než se nechat najímat na práce spojené s pěstováním koky. Po několika měsících jsme se s maminkou a sourozenci vydali za ním, ale sotva osm dní poté začala vláda lidi, kteří pěstovali koku, pronásledovat a bombardovat jejich pole. Schovávali jsme se s mámou před bombami a rychle se rozhodli vrátit do naší domácí oblasti Huila. Tehdy táta koupil od jednoho ze svých bratrů pozemek o velikosti čtvrt hektaru a začal na něm pěstovat kávu.“ Dnes patří rodině Ñañezových už devět hektarů, na většině pěstují kávu a zbylé dva hektary zabírá přírodní rezervace. „Díky přírodním podmínkám a kvalitě půdy je naše káva charakteristická svou jemností a vyvážeností s tóny citrusů a květů a střední aciditou. Její úroveň stvrdilo hned několik ocenění,“ dodává Marisol, dcera Oliveria. Full Moon Coffee z fincy La Correa je připraveno promytou metodou z odrůdy caturra a je praženo primárně na filtr.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #134 – Architekti nové scény

redakce 15.06.2022

Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Yzomandias, Million +, NodobyListen.

Metronome Moon 2022 na Spotify

redakce 15.06.2022

Vyrážíme na Metronome Prague na domácí fresh jména, staré známé legendy nebo charitativní koncerty pro Ukrajinu.

Ment Moon 2022 na Spotify

redakce 07.06.2022

Slovinský showcase Ment patří mezi nejoblíbenější akce v redakci Full Moonu, a nám ani trochu nevadí, že se letos koná v červnu místo tradičního února.

Vivat Moody Moon Noize vol. 3 v historickém centru Prachatic

redakce 01.06.2022

Letošní ročník festivalu Vivat Moody Moon Noize vol. 3 oznamuje další jména a celý doprovodný program.

Mooncloud #65: Linea Aspera

redakce 25.05.2022

Společné hraní pod hlavičkou Linea Aspera jim sice vydrželo pouze dva roky, ale od roku 2019 znovu skládají a hrají a v současné době jsou opět na evropském turné.

Mooncloud #66: Plastiq Lole

redakce 17.05.2022

Plastiq Lole, kteří již příští víkend vystoupí na Czech Music Crossroads, sestavují mixtape z oblíbených skladeb, které nejvíce ovlivnily jejich hudební cestu.

Full Moon #133: Hurá, písničky

redakce 16.05.2022

Dublinští Fontaines D.C. patří v rámci nové britské kytarové vlny mezi tradičnější křídlo, přesto, nebo právě proto, jsou z této scény nejúspěšnější.

Mooncloud #67: Labasheeda

redakce 10.05.2022

Holandská formace Labasheeda, tak dobře známá z tuzemských pódií, znovu vyráží na evropskou tour. Mixtape pro volnou chvilku, do auta, k všedním běsům.

Mooncloud #65: Ssnurssla

redakce 04.05.2022

Pětašedesátý Mooncloud sestavil Buky alias Ssnurssla. Mix reflektuje jeho zálibu v ne-západním rytmice a zejména polyrytmii a shrnuje jeho oblíbené aktuální releasy.

Full Moon #132 na Spotify

redakce 01.05.2022

Vyjádřit alespoň drobným gestem podporu statečné zemi se snažil téměř každý. Magazín Full Moon nezůstává stranou, poslouchejte playlist!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace