Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

redakce | Zprávy / Úplňkové | 20.06.2022

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená po delší době návrat do kávové velmoci jménem Kolumbie. Tentokrát ochutnáme nápoj z regionu Huila u města Bruselas, ležícího nedaleko přírodní rezervace Parque Nacional Cueva de los Guacharos. Díky skvělým meteorologickým podmínkám a kvalitě půdy bohaté na živiny jsou produkty z farmy La Correa charakteristické svou jemností a vytříbenými robustními tóny. Očekávejte plnou chuť s ozvěnami citrusů, ovoce a mléčné čokolády, těšte se na léto s vůní Kolumbie.


Rodinnou farmu La Correa vede Oliverio Ñañez, který k historii svého podniku říká: „Když jsem byl malý, tak otec neměl jinou šanci nás zabezpečit než se nechat najímat na práce spojené s pěstováním koky. Po několika měsících jsme se s maminkou a sourozenci vydali za ním, ale sotva osm dní poté začala vláda lidi, kteří pěstovali koku, pronásledovat a bombardovat jejich pole. Schovávali jsme se s mámou před bombami a rychle se rozhodli vrátit do naší domácí oblasti Huila. Tehdy táta koupil od jednoho ze svých bratrů pozemek o velikosti čtvrt hektaru a začal na něm pěstovat kávu.“ Dnes patří rodině Ñañezových už devět hektarů, na většině pěstují kávu a zbylé dva hektary zabírá přírodní rezervace. „Díky přírodním podmínkám a kvalitě půdy je naše káva charakteristická svou jemností a vyvážeností s tóny citrusů a květů a střední aciditou. Její úroveň stvrdilo hned několik ocenění,“ dodává Marisol, dcera Oliveria. Full Moon Coffee z fincy La Correa je připraveno promytou metodou z odrůdy caturra a je praženo primárně na filtr.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace