Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

Full Moon Coffee: Kolumbia – jemná káva z rezervace

redakce | Zprávy / Úplňkové | 20.06.2022

Je libo kávu? Čerstvá várka Full Moon Coffee znamená po delší době návrat do kávové velmoci jménem Kolumbie. Tentokrát ochutnáme nápoj z regionu Huila u města Bruselas, ležícího nedaleko přírodní rezervace Parque Nacional Cueva de los Guacharos. Díky skvělým meteorologickým podmínkám a kvalitě půdy bohaté na živiny jsou produkty z farmy La Correa charakteristické svou jemností a vytříbenými robustními tóny. Očekávejte plnou chuť s ozvěnami citrusů, ovoce a mléčné čokolády, těšte se na léto s vůní Kolumbie.


Rodinnou farmu La Correa vede Oliverio Ñañez, který k historii svého podniku říká: „Když jsem byl malý, tak otec neměl jinou šanci nás zabezpečit než se nechat najímat na práce spojené s pěstováním koky. Po několika měsících jsme se s maminkou a sourozenci vydali za ním, ale sotva osm dní poté začala vláda lidi, kteří pěstovali koku, pronásledovat a bombardovat jejich pole. Schovávali jsme se s mámou před bombami a rychle se rozhodli vrátit do naší domácí oblasti Huila. Tehdy táta koupil od jednoho ze svých bratrů pozemek o velikosti čtvrt hektaru a začal na něm pěstovat kávu.“ Dnes patří rodině Ñañezových už devět hektarů, na většině pěstují kávu a zbylé dva hektary zabírá přírodní rezervace. „Díky přírodním podmínkám a kvalitě půdy je naše káva charakteristická svou jemností a vyvážeností s tóny citrusů a květů a střední aciditou. Její úroveň stvrdilo hned několik ocenění,“ dodává Marisol, dcera Oliveria. Full Moon Coffee z fincy La Correa je připraveno promytou metodou z odrůdy caturra a je praženo primárně na filtr.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce 27.09.2023

Hlavním tématem jubilejního 150. Full Moonu je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum oslavíme nabitým koncertem.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Full Moon #149: Planeta Brno

redakce 31.08.2023

Zářijové číslo Full Moonu přistálo na planetě Brno, čekejte vhled do místní scény, mapu důležitých míst nebo redakční hlasování o nejlepší desky.

Full Moon #147-148 na Spotify

redakce 17.07.2023

Letní dvojčíslo o okouzlující Björk je venku. Nalaďte si Spotify vlny a jdeme na to!

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

redakce 03.07.2023

Letní dvojčíslo magazínu Full Moon vznikalo pod vlivem Björk, která představí svou divadelní show Cornucopia v září v pražské O2 areně.

Slovanský folklór Širom v žižkovském Atriu

redakce 29.06.2023

Full Moon magazín a Heartnoize ve spolupráci s Atriem na Žižkově uvádějí fascinující výpravu do hlubin slovanského folklóru - slovinskou trojici Širom.

Full Moon #146 na Spotify

redakce 18.06.2023

Full Moon #146 s Caroline Polachek v hlavní roli vyšel zkraje června, venku je i jeho audio průvodce.

Moody Moon Noize vol. 4: Hermetik v podzemí kostela, rapové naděje i německý hypergroove

redakce 14.06.2023

Festival Moody Moon Noize oznamuje kompletní program, přibývá dalších čtrnáct jmen pro chomutovskou edici.

Full Moon v říjnu oslaví jubilejní vydání koncertem v MeetFactory

redakce 06.06.2023

Vystupující budou postupně oznamováni, první jméno z line-upu bude zveřejněno 11. června.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace