Zprávy / Úplňkové

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

redakce | Zprávy / Úplňkové | 15.07.2021

Je libo kávu? Spolu s čerstvou várkou Full Moon Coffee se tentokrát posouváme na jihoamerickém kontinentu z Kolumbie o trochu níže, do říše prastarých kultur a vysoké biologické diverzity. Kávu z Peru máme v nabídce edice Full Moon Coffee úplně poprvé a zdá se, že rozhodně ne naposledy. Rodinná farma vedená Davidem Garciou Diazem leží v těžko dostupné oblasti San Jose del Alto, možná i díky izolaci ale tamní kávy prosluly specifickým chuťovým profilem, plným květinových tónů.

Farma Diazových je situovaná u vesnice San Francisco v oblasti San Jose del Alto, David a jeho rodina se starají o kávu sami bez další pomoci. Kávu na této farmě zpracovávají za pomoci tzv. pre-fermentace, což znamená, že káva zůstává v kávových třešních čtyřiadvacet hodin a poté se suší a dále fermentuje. Po fermentaci je rozložena na vyvýšené postele, aby dva dny schla. San Jose del Alto je vzhledem ke špatné kvalitě tamních komunikací a větší vzdálenosti od civilizace velmi izolovanou oblastí, na tamní farmáře se poněkud zapomnělo i v rámci státních dotací. Možná i proto je území sídlem solitérů, farmáři nemají tendenci se sdružovat a kávu zpracovávat společně. Výsledkem je vysoce specifická chuť každé odrůdy, všechny spojují květinové tóny, přičemž chuťový profil každé z nich je unikátní. Caturra z farmy Davida Garcii Diaze se vyznačuje krémovým tělem a intenzivní chutí s výraznými tóny kokosu, banánu a bílé čokolády.

Edice Full Moon Coffee vznikla ve spolupráci s Jiřím Gieslem (dříve Dead Popes Company nebo The Finally), který stojí za populární šumperskou kavárnou a pražírnou Pikola. Výběr kávy pro značku magazínu je v jeho rukou, selekce závisí nejen na nesporné kvalitě, ale také podléhá sezóně, ve které se káva nabízí. V zimních měsících to budou plnější, lehce zemitější odrůdy, které pak na jaře a v létě vystřídají ovocnější s lehčím tělem. „Pití kávy má ve Full Moonu dlouholetou tradici, zakladatelka magazínu byla obrovskou milovnicí tohoto nápoje a je zcela jisté, že bez jeho blahodárných účinků by mnoho čísel nikdy nevzniklo,“ říká Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prozkoumejte s Full Moonem a Vinylou Území ozvěn

redakce 25.01.2022

Jak se do české nezávislé hudby dostaly sebevědomé mladé ženy? Proč současní hudebníci zpívají o bezpečí?

Full Moon #129: Na nové vlně

redakce 05.01.2022

Lednové číslo se tradičně ohlíží za minulým rokem, výroční obálku tentokrát ovládlo jedno z nejvýraznějších jmen domácí scény - Amelie Siba.

Mooncloud #63: Disco Ocultista

redakce 03.01.2022

Jaké inspirace provázely La Petite Sonju a Hanka J. Manciniho při tvorbě sountracku k Okupaci? Poslechněte si Mooncloud, který Sonja a Hank sestavili.

Isama Zing - Blurry AF, komentovaný tracklist

redakce 21.12.2021

Jonatana Pastirčáka vystupujícího coby Isama Zing jsme poprosili, aby nám svou desku trochu okomentoval, za Blurry AF se toho totiž skrývá opravdu hodně.

Do Prachatic míří festival Vivat Moody Moon Noize vol. 3

redakce 20.12.2021

Po dvou úspěšných a vyprodaných ročnících v Mariánských Lázních se v roce 2022 butikový festival Moody Moon Noize stěhuje do jižních Čech.

Full Moon #128 na Spotify

redakce 09.12.2021

Vánoční Full Moon věnujeme Damonu Albarnovi. K poslechu je toho ale ješě mnohem víc. Čtěte s playlistem!

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

redakce 06.12.2021

Je libo kávu zn. Full Moon? Očekávejte opojnou čokoládovou chuť s ozvěnami ostružin, ideální na následující studené měsíce.

Obviously, we're not golfers!

redakce 25.11.2021

Golf nám vůbec nejde! Časák ale ano. Vyber si Full Moon pod stromeček.

Full Moon #128: Vánoce s Damonem

redakce 22.11.2021

Už na jaře, když do redakce dorazila informace, že Damon Albarn bude koncem roku vydávat novou desku, bylo téma na obálku jasné.

Isama Zing vydává debutové album Blurry AF

redakce 22.11.2021

Producent Isama Zing vydává debutové album. Kolekce Blurry AF vychází 22. listopadu 2021 ve spolupráci labelů Mäss a Full Moon Forum.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace