Zprávy / Nové desky

Zrní v novém singlu budí medvěda

Zrní v novém singlu budí medvěda

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.09.2016

Podle slov kapely Zrní u nich nastává po vydání každé desky vždy období hledání něčeho nového. "Mívám pocit, že už nemám co říct," říká zpěvák Honza Unger. "Nechci se opakovat, nevim, za jakej konec to chytit a tak čekám, až se to samo vynoří. A tahle písnička je průkopník, ten první krok, kterej za sebou vytáhl ty další, který už máme pro novou desku připravený." Zásadní změnou, která při nahrávání nového singlu nastala, je spolupráce se slovenským hudebníkem a producentem Jonatánem Pastirčákem, který se zabývá experimentováním v elektronické hudbě. Toho kapele doporučil Ondřej Ježek ze studia Jámor, u kterého singl nahrávali, a který se i podílel na předchozích albech Soundtrack ke konci světa (2012) a Následuj kojota (2014).

"Ten text jsem psal s myšlenkama na těžký životní etapy mý, i mejch blízkejch," říká o nové písničce Honza Unger. "Chtěl jsem tim povzbudit, nakopnout, dodat víru. I sám sobě. Že těžkym smutnym obdobim nakonec projdeš, vynoříš se a všechno nabere smysl."


Písnička Kdo to budí medvěda? byla před pár hodinami v premiéře nasazena jako novinka do Velké Sedmy na Radiu 1. Zároveň vyšla minulý týden na CD Ekompilace, což je i stejnojmenný hudební projekt, který je zaměřený na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a uvědomělém chování k životnímu prostředí. Letošními headlineři jsou kapely Zrní a Tata Bojs. Projekt běží od konce srpna a v září se odehrají koncerty ještě na třech místech České republiky.

Kromě práce na nové desce kapela Zrní pilně vystupuje. Po úspěšné festivalové sezóně, kdy mj. hráli na jednom z deseti nejlepších festivalů Evropy, na slovenské Pohodě, s Janáčkovou filharmonií Ostrava, pokračuje 2. část turné k 15. letům. Kapela své patnáctiny řádně oslavuje, a to na ulici a s fanoušky. Narozeninový rok se totiž vyznačuje krátkým buskingovým vystoupením v každém městě, ve kterém koncertují. Vzpomínají tak nejen na své začátky, ale vzdávají tím hold i pouličním umělcům.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rosa na kolejích na LP i CD

redakce 04.04.2020

Příjemně civilní zjev i mužně podmanivý zpěv rozhodně patří mezi největší poklady naší folkové, country a písničkářské scény.

Projekt Hornscape a nová deska

redakce 03.04.2020

Projekt navazuje na to nejlepší ze spolupráce jazzových hudebníků kapely Points a hudebního skladatele a zvukového designera Michala Rataje.

Michal Rataj a Jaromír Typlt škrábají s hosty

redakce 02.04.2020

Stejně jako všechna živá vystoupení obou autorů a jejich první album, i Zaškrábnutí je založeno na principu improvizace.

Prvotina Fields of Grain je venku

redakce 31.03.2020

První eponymní deska Fields of Grain vznikala za spolupráce s producentem Aid Kidem.

Definitivní tečka za sérií Silent Night

redakce 30.03.2020

Poslední tečka Genot Centre za koncertní sérií Silent Night v podobě sedmihodinového releasu nazvaného Silent Night XVII.

Lack Lustre Rush na dva tejky

redakce 30.03.2020

Klip se točil na jeden záběr chůzí pozpátku a ve finále je to kombinace dvou nejlepších tejků.

Päfgens nahrali za jeden deň v domácej izolácii EP

redakce 30.03.2020

Žánrovo ide o zahmlený shoegaze, ktorý sa stretáva s folkovou naivitou a láskou k efektom, slučkám a dronu.

Sparks představují třetí nový singl

redakce 27.03.2020

Bratři Ron a Russell Maelovi, známí též jako Sparks, přidávají třetí singl z chystané nové desky. One for the Ages i s klipem.

Seance Fiction od Neutrina aneb poslechem proti Koronaviru

redakce 27.03.2020

Vzpomínka na přelom milénia aneb hudba mimo tlaky hudebního průmyslu.

Samota mi nevadí, ani celibát těla, říká Katarzia v novém singlu

redakce 25.03.2020

Katarzia sen svěřuje, proplouvá pochybnostmi i různými typy závislostí. A ohlašuje vydání čtvrtého alba Celibát.