Zprávy / Nové desky

Zrní v novém singlu budí medvěda

Zrní v novém singlu budí medvěda

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.09.2016

Podle slov kapely Zrní u nich nastává po vydání každé desky vždy období hledání něčeho nového. "Mívám pocit, že už nemám co říct," říká zpěvák Honza Unger. "Nechci se opakovat, nevim, za jakej konec to chytit a tak čekám, až se to samo vynoří. A tahle písnička je průkopník, ten první krok, kterej za sebou vytáhl ty další, který už máme pro novou desku připravený." Zásadní změnou, která při nahrávání nového singlu nastala, je spolupráce se slovenským hudebníkem a producentem Jonatánem Pastirčákem, který se zabývá experimentováním v elektronické hudbě. Toho kapele doporučil Ondřej Ježek ze studia Jámor, u kterého singl nahrávali, a který se i podílel na předchozích albech Soundtrack ke konci světa (2012) a Následuj kojota (2014).

"Ten text jsem psal s myšlenkama na těžký životní etapy mý, i mejch blízkejch," říká o nové písničce Honza Unger. "Chtěl jsem tim povzbudit, nakopnout, dodat víru. I sám sobě. Že těžkym smutnym obdobim nakonec projdeš, vynoříš se a všechno nabere smysl."


Písnička Kdo to budí medvěda? byla před pár hodinami v premiéře nasazena jako novinka do Velké Sedmy na Radiu 1. Zároveň vyšla minulý týden na CD Ekompilace, což je i stejnojmenný hudební projekt, který je zaměřený na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a uvědomělém chování k životnímu prostředí. Letošními headlineři jsou kapely Zrní a Tata Bojs. Projekt běží od konce srpna a v září se odehrají koncerty ještě na třech místech České republiky.

Kromě práce na nové desce kapela Zrní pilně vystupuje. Po úspěšné festivalové sezóně, kdy mj. hráli na jednom z deseti nejlepších festivalů Evropy, na slovenské Pohodě, s Janáčkovou filharmonií Ostrava, pokračuje 2. část turné k 15. letům. Kapela své patnáctiny řádně oslavuje, a to na ulici a s fanoušky. Narozeninový rok se totiž vyznačuje krátkým buskingovým vystoupením v každém městě, ve kterém koncertují. Vzpomínají tak nejen na své začátky, ale vzdávají tím hold i pouličním umělcům.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace