Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lazer Viking

10 + 1 = Lazer Viking

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 17.10.2017

Nejvýstřednější a nejsebestřednější z pražských alternativců, psali jsme o Kubovi Kaifoszovi, což se samozřejmě netýká jen jeho skupiny Lazer Viking. Jen láska vidí do tmy a my tam vidíme dobře. Abyste tam viděli i vy, nabízíme průlet jeho diskotékou, kde potkáte kdeco, Ultravox a Suicide v jedné větě může uvádět jen příjemně choromyslný jedinec. Naživo můžete Lazer Viking vidět v rámci narozeninového týdne klubu Roxy (Soundz Czech, 25. 10.), taky na maďarském Budapest Showcase Hubu nebo o tři dny později (18. 11.) v Café V lese.

Ultravox – Vienna
Když jsme vyjížděli na první nahrávací dny k nový desce, hrálo to Martinovi Přikrylovi v autě. „Ty to neznáš?“ ptal se mě, když jsem nad tím žasl. Teď už tuhle otázku pokládám já. Doporučuju si projet živáky. To sólo na housle je vždycky hodně někde…


Suicide – Ghost Rider
„Trochu Joe Strummer po operaci mandlí, trochu Alan Vega s elvisovským komplexem,“ psal Karel Veselý v recenzi na Flesh Cadillac. Dodnes největší kompliment, kterého se mi kdy od kritika dostalo. Suicide, nebo smrt!


Dogs – The Most Forgotten French Boy
Dogs s sebou přivez Chuck (Charles Rowell z kapely Crocodiles) z Francie, kde teď žije. Vídal to tak dlouho v krabicích se slevněnejma vinylama, až to prostě jednou za pár šupů koupil. Těšim se, až v listopadu přijede na jedinej koncert, kterej tenhle rok v Česku odehrajem v plný sestavě 18. listopadu v Café V lese den po budapešťskym Showcase Hubu, protože když naposled odjížděl, měl jasné instrukce bez toho se nevracet.


Wreckless Eric – Whole Wide World
Éčko a áčko, éčko a áčko, éčko, áčko a taky éčko a áčko. Už jsem říkal éčko a áčko? Éčko a áčko.


Pulp – Babies
Jinou písničku od Pulp neznám, ale prej je to celkem dobrá kapela. Plánuju si poslechnout další, až se mi tahle oposlouchá.


The Beatles – Don’t Let Me Down
Kdo nevykrádá The Band, tahá kačera.


Brenda Holloway – You've Made Me So Very Happy
Koupil jsem si na starý kolena basu. Vůbec ale na ty kolena nepomáhá, protože je těžká jako kráva.


Elvis Costello & The Attractions – Pump It Up
Ta basa je shodou okolností z roku 78. Náhoda? Nemyslím si.


Stevie Wonder – I Was Made to Love Her
Už jsem říkal, že jsem si koupil basu?


Sparks – This Town Ain't Big Enough for Both of Us
Když už jsme u těch věcí, které jsem si v poslední době pořídil, tak na koncertě Sparks v Lucerna Music Baru jsem si koupil vějíř, který mi přijde velmi vhod, jelikož Kimono My House je tak neskutečně skvělý album, že při jeho poslechu často málem omdlévám. Protože je ten vějíř součástí jejich merche, dovolím si předpokládat, že nejsem jedinej, kdo se s tímto problémem potýká.

+1
„Guilty pleasures“ si strčte za klobouk. Já se za to, co mám rád, nestydím, stydět nepotřebuju, a hlavně stydět nechci. A vy byste taky neměli.


Info

Live: Lazer Viking
Roxy BE25: Soundz Czech
25. 10. 2017 Roxy, Praha
www.facebook.com/events/1267135883415857 www.lazerviking.bandcamp.com
www.facebook.com/lzrvkng

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Klara Andersson (Fågelle)

redakce 11.10.2019

Co inspiruje švédskou noise-popovou umělkyni Fågelle, nám shrnula do deseti položek a přihodila jedno guilty pleasure.

10 + 1 = Binker Golding (uk)

redakce 01.10.2019

Na ukázkách hudebního vkusu saxofonisty Binkera Goldinga se dá celkem názorně demonstrovat, o čem že vlastně je současný britský jazz. Nenechte si ujít na Jazz Goes to Town.

10 + 1 = Scott McCloud (Soulside)

redakce 26.09.2019

Soulside po letech vrací, aby odehráli dva České koncerty. A i když tady hraje Scott, jak se říká, až "druhé housle", respektive kytaru, má naposloucháno, nebrání se modernímu a nezapomíná…

10 + 1 = Sifon (WWW)

redakce 24.09.2019

Než WWW Neurobeat vystoupí před lodí Altenburg 1964, poskládal Ondřej Anděra zvaný Sifon deset a jednu hudební radost.

10 + 1 = Pavel Zlámal

redakce 21.09.2019

Zásadní hudby, která mě zasáhla, je daleko víc a bohužel nemyslím, že bych dokázal vygenerovat průřez, aniž bych se cítil vinen, že jsem něco nebo spíš mnoho opomenul...

10 + 1 = Alexis Fleisig (Soulside)

redakce 19.09.2019

Výběr deseti formativních skladeb tentokrát dostal jiný nádech: tady jsou nejoblíbenější bubenické party Alexise Fleisiga.

10 + 1 = Roberts Vanags (Carnival Youth)

redakce 14.09.2019

„Když lidi přestanou poslouchat smutnou hudbu, bude zle, protože to znamená, že se něčemu brání. Poznání něčeho hlubšího. Vypnou se.“ Zkusme to nedopustit!

10 + 1 = Sasami Ashworth

redakce 10.09.2019

Epické dechy, nádherné melodie, rozmarné aranže a kontra-melodie. Zmínila jsem ty epické dechy? ptá se americká hudebnice Sasami ve svém výběru zásadních songů. Koncert v Praze brzy.

10 + 1 = Rick Maguire (Pile)

redakce 27.08.2019

Kdyby nebyli Fugazi, nemáme spoustu kapel. Ani Pile.

10 + 1 = Bartosz Borowski (Lonker See)

redakce 14.08.2019

Lonker See obsáhnou jazz, space rock i psychedelii a co je k tomu mimo jiné vedlo, se dá vyčíst i z deseti zásadních písníček/alb Bartosze Borowského.