Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lazer Viking

10 + 1 = Lazer Viking

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 17.10.2017

Nejvýstřednější a nejsebestřednější z pražských alternativců, psali jsme o Kubovi Kaifoszovi, což se samozřejmě netýká jen jeho skupiny Lazer Viking. Jen láska vidí do tmy a my tam vidíme dobře. Abyste tam viděli i vy, nabízíme průlet jeho diskotékou, kde potkáte kdeco, Ultravox a Suicide v jedné větě může uvádět jen příjemně choromyslný jedinec. Naživo můžete Lazer Viking vidět v rámci narozeninového týdne klubu Roxy (Soundz Czech, 25. 10.), taky na maďarském Budapest Showcase Hubu nebo o tři dny později (18. 11.) v Café V lese.

Ultravox – Vienna
Když jsme vyjížděli na první nahrávací dny k nový desce, hrálo to Martinovi Přikrylovi v autě. „Ty to neznáš?“ ptal se mě, když jsem nad tím žasl. Teď už tuhle otázku pokládám já. Doporučuju si projet živáky. To sólo na housle je vždycky hodně někde…


Suicide – Ghost Rider
„Trochu Joe Strummer po operaci mandlí, trochu Alan Vega s elvisovským komplexem,“ psal Karel Veselý v recenzi na Flesh Cadillac. Dodnes největší kompliment, kterého se mi kdy od kritika dostalo. Suicide, nebo smrt!


Dogs – The Most Forgotten French Boy
Dogs s sebou přivez Chuck (Charles Rowell z kapely Crocodiles) z Francie, kde teď žije. Vídal to tak dlouho v krabicích se slevněnejma vinylama, až to prostě jednou za pár šupů koupil. Těšim se, až v listopadu přijede na jedinej koncert, kterej tenhle rok v Česku odehrajem v plný sestavě 18. listopadu v Café V lese den po budapešťskym Showcase Hubu, protože když naposled odjížděl, měl jasné instrukce bez toho se nevracet.


Wreckless Eric – Whole Wide World
Éčko a áčko, éčko a áčko, éčko, áčko a taky éčko a áčko. Už jsem říkal éčko a áčko? Éčko a áčko.


Pulp – Babies
Jinou písničku od Pulp neznám, ale prej je to celkem dobrá kapela. Plánuju si poslechnout další, až se mi tahle oposlouchá.


The Beatles – Don’t Let Me Down
Kdo nevykrádá The Band, tahá kačera.


Brenda Holloway – You've Made Me So Very Happy
Koupil jsem si na starý kolena basu. Vůbec ale na ty kolena nepomáhá, protože je těžká jako kráva.


Elvis Costello & The Attractions – Pump It Up
Ta basa je shodou okolností z roku 78. Náhoda? Nemyslím si.


Stevie Wonder – I Was Made to Love Her
Už jsem říkal, že jsem si koupil basu?


Sparks – This Town Ain't Big Enough for Both of Us
Když už jsme u těch věcí, které jsem si v poslední době pořídil, tak na koncertě Sparks v Lucerna Music Baru jsem si koupil vějíř, který mi přijde velmi vhod, jelikož Kimono My House je tak neskutečně skvělý album, že při jeho poslechu často málem omdlévám. Protože je ten vějíř součástí jejich merche, dovolím si předpokládat, že nejsem jedinej, kdo se s tímto problémem potýká.

+1
„Guilty pleasures“ si strčte za klobouk. Já se za to, co mám rád, nestydím, stydět nepotřebuju, a hlavně stydět nechci. A vy byste taky neměli.


Info

Live: Lazer Viking
Roxy BE25: Soundz Czech
25. 10. 2017 Roxy, Praha
www.facebook.com/events/1267135883415857 www.lazerviking.bandcamp.com
www.facebook.com/lzrvkng

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace