Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Lazer Viking

10 + 1 = Lazer Viking

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 17.10.2017

Nejvýstřednější a nejsebestřednější z pražských alternativců, psali jsme o Kubovi Kaifoszovi, což se samozřejmě netýká jen jeho skupiny Lazer Viking. Jen láska vidí do tmy a my tam vidíme dobře. Abyste tam viděli i vy, nabízíme průlet jeho diskotékou, kde potkáte kdeco, Ultravox a Suicide v jedné větě může uvádět jen příjemně choromyslný jedinec. Naživo můžete Lazer Viking vidět v rámci narozeninového týdne klubu Roxy (Soundz Czech, 25. 10.), taky na maďarském Budapest Showcase Hubu nebo o tři dny později (18. 11.) v Café V lese.

Ultravox – Vienna
Když jsme vyjížděli na první nahrávací dny k nový desce, hrálo to Martinovi Přikrylovi v autě. „Ty to neznáš?“ ptal se mě, když jsem nad tím žasl. Teď už tuhle otázku pokládám já. Doporučuju si projet živáky. To sólo na housle je vždycky hodně někde…


Suicide – Ghost Rider
„Trochu Joe Strummer po operaci mandlí, trochu Alan Vega s elvisovským komplexem,“ psal Karel Veselý v recenzi na Flesh Cadillac. Dodnes největší kompliment, kterého se mi kdy od kritika dostalo. Suicide, nebo smrt!


Dogs – The Most Forgotten French Boy
Dogs s sebou přivez Chuck (Charles Rowell z kapely Crocodiles) z Francie, kde teď žije. Vídal to tak dlouho v krabicích se slevněnejma vinylama, až to prostě jednou za pár šupů koupil. Těšim se, až v listopadu přijede na jedinej koncert, kterej tenhle rok v Česku odehrajem v plný sestavě 18. listopadu v Café V lese den po budapešťskym Showcase Hubu, protože když naposled odjížděl, měl jasné instrukce bez toho se nevracet.


Wreckless Eric – Whole Wide World
Éčko a áčko, éčko a áčko, éčko, áčko a taky éčko a áčko. Už jsem říkal éčko a áčko? Éčko a áčko.


Pulp – Babies
Jinou písničku od Pulp neznám, ale prej je to celkem dobrá kapela. Plánuju si poslechnout další, až se mi tahle oposlouchá.


The Beatles – Don’t Let Me Down
Kdo nevykrádá The Band, tahá kačera.


Brenda Holloway – You've Made Me So Very Happy
Koupil jsem si na starý kolena basu. Vůbec ale na ty kolena nepomáhá, protože je těžká jako kráva.


Elvis Costello & The Attractions – Pump It Up
Ta basa je shodou okolností z roku 78. Náhoda? Nemyslím si.


Stevie Wonder – I Was Made to Love Her
Už jsem říkal, že jsem si koupil basu?


Sparks – This Town Ain't Big Enough for Both of Us
Když už jsme u těch věcí, které jsem si v poslední době pořídil, tak na koncertě Sparks v Lucerna Music Baru jsem si koupil vějíř, který mi přijde velmi vhod, jelikož Kimono My House je tak neskutečně skvělý album, že při jeho poslechu často málem omdlévám. Protože je ten vějíř součástí jejich merche, dovolím si předpokládat, že nejsem jedinej, kdo se s tímto problémem potýká.

+1
„Guilty pleasures“ si strčte za klobouk. Já se za to, co mám rád, nestydím, stydět nepotřebuju, a hlavně stydět nechci. A vy byste taky neměli.


Info

Live: Lazer Viking
Roxy BE25: Soundz Czech
25. 10. 2017 Roxy, Praha
www.facebook.com/events/1267135883415857 www.lazerviking.bandcamp.com
www.facebook.com/lzrvkng

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Ivan Eder (Náv)

redakce 18.02.2020

Tvrdé kytary, mystika, ale také tipy, co se hodí k vínu a olivám. Co si poslechnout ve vaně a co na cestě z rande?

10+1 = Mira Lu Kovacs (5K HD)

redakce 10.02.2020

Co by jiní dali do kategorie guilty pleasure rovnou, dává zpěvačka Mira Lu Kovacs do výběru svých deseti oblíbených skladeb.

10 + 1 = Jan Vegy Táborský (Fvtvre)

redakce 05.02.2020

Jan Vegy Táborský spolu s Fvtvre podpoří služebně mladší kolegy z Guilty Echoes na brněnském křtu desky Learning to Swim. Před zastávkou v Kabinetu Múz ještě jeho desítka srdcovek.

10+1 = Peter Michel (Hibou)

redakce 02.02.2020

Peter Michel alias Hibou píše hudbu, která má hlavně konejšit. Svou třetí sólovku Halve přiveze do pražské MeetFactory, své oblíbené skladby servíruje hned.

10 + 1 = Jan Sobko (Guilty Echoes)

redakce 23.01.2020

Brněnští noiserockoví floutci Guilty Echoes vydali loni na podzim desku Laerning to Swim. Jejich kytarista Honza Sobko se s námi podělil o desítku zásadních songů a jedno domácí guilty pleasure.

10 + 1 = František Převorovský (Vellocet Roll)

redakce 20.01.2020

Do jakého oddělení Levných knih si zajít pro inspiraci k založení kapely? O svých deset oblíbených a jednu navíc se podělil kytarista a zpěvák František Převorovský.

10 + 1 = Barbora Beps Pokorná (Beps’n’Johnnies)

redakce 16.01.2020

Barbora Pokorná z temné kytarové úderky Beps’n’Johnnies před křtem debutové desky Bare Bones poskládala seznam deseti songů, které ovlivnily její hudební dospívání.

10+1 = Hannes Fröhlich (Ogrom Circus)

redakce 13.01.2020

Hannes Fröhlich přijede na konci ledna se svou kapelou Ogrom Circus do Prahy i Brna. Kapelník téhle psychadelické smečky sepsal Full Moonu seznam svých oblíbených hitovek.

10 + 1 = Tamaryn Brown (Tamaryn)

redakce 05.01.2020

Tamaryn Brown slaví jedenáct let své kariéry, během níž se posunula od dream shoegazu k pozitivně laděným syntezátorům. Před pražským koncertem její oblíbené písničky.

10 + 1 = Pan Mže (Povodí Ohře)

redakce 01.01.2020

Pan Mže prochází pozoruhodnými skupinami, tu na klávesy, tu na kytaru hraje, mocnou hřívou máchá, tichým okem hýbe. Co poslouchal, když byl dítě, když byl mlád?