Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Zagami Jericho

10 + 1 = Zagami Jericho

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 09.03.2017

Zagami Jericho je sedmnáctiletý pražský objev, který se zničehonic vynořil z hlubin Bandcampu před několika měsíci. Zvěsti se rychle šíří, nabídky na koncerty se množí, hudební zaujetí zůstává. Recenzi na její debutovou nahrávku čtěte zde, z čeho vyrůstá a co poslouchá, to čtěte a poslouchejte rovnou tady.

Current Value - Footwork
Aktuálně je Current Value jeden z mých nejoblíbenějších producentů, obzvlášť jeho starý věci mají super oldschool dark vibe. Footwork jsem ale vybrala proto, protože Biocellulose bylo moje první album od něj a pro tu úžasnou sci-fi portal-ish atmosféru, která jím táhne. Ta je dokonalá.


PHARAOH - ФОСФОР
V jeho podání je ruština nejkrásnějším a nejvíc "drsným" jazykem. + Jeho vizuály jsou super a je úplně jinde než ti, ke kterým ostatní Pharaa občas přirovnávají. Song na trip do lesa. Zbytek jeho diskografie je stejně super, i když mysteriózní vibe skálopevně drží jen tenhle song. To ostatní je ke knife fightu na Národce ve tři ráno.


Demi Lovato - Cool for the Summer
Baví mě tvorba Maxe Martina a sledovat, s čím přijde, a pokaždý je to výborný (stejně jako song s Goulding - On My Mind). Ani tady tak moc nejde o zpěvačku, alespoň pro mě ne, protože ať se člověk snaží ukázat sebevíc, jak je grownup, jednou Disney, navždy Disney. Jak hitne ten chorus - tohle je popový nebe, tohle je nejlepší.


Darewin - Leader
Pure hudba a krásně upřímnej rap a baví mě i ostatní, kteří se okolo Darewina pohybují (MDT, Last...). Navíc má zajímavou barvu hlasu, která mě nejspíš nikdy nepřestane bavit.


M.O.O.N. - Crystals
Asi se shodneme na tom, že Hotline Miami a její OST je to nejlepší, co gaming průmysl v poslední době potkalo. Ačkoliv by stálo za to jen z prvního dílu vyzdvihnout několik skladeb, Crystals to vyhrává díky svýmu podmanivýmu minimalismu, kterej fitne do každý situace a mísí se v něm dost nevinná, ale zároveň správně evil nálada.


Lazerhawk - So Far Away
Napadlo mě sem dát Perturbatora, Carpentera nebo další zásadní synthwave jména. So far Away je ale o kousek nad nimi, pro mě je to suicide song #1. Výborná melancholická nálada, a stejně tam cítíte echo štěstí, který je někde daleko, ale vlastně docela blízko. Gun do ruky a volume doprava.


Robert Miles - Children
K tomuhle asi nemusím nic moc říkat. Absolutní klasika a moje oblíbená skladba od nějakejch osm let.


Blank Banshee - Teen Pregnancy
BB mi přijde jako naprosto zásadní postava v tomhle žánru, už jen proto, že tu asi hardly bude stejně dobrej zástupce. Hudba plná emocí a myšlenek, výbornej sound, Kanada, tajná identita, perfektní.


Bratkilla & C-Netik - Corona Virus
Oblíbená záležitost, kterou jsem objevila teprve nedávno. Líbí se mi až primitvní energičnost a ten čistej kick a ta basička a ten vokál a ten synth, prostě celý je to super a doufám, že to někdy uslyšim na pořádnejch bednách, to pak aspiruju do jiný dimenze.


GFOTY - Friday Night
Celý PC Music naprosto zbožňuju, GFOTY má ale navíc hodně hot primal vibes a tenhle song je tak perfektně ironic, až není, a pořád dokola. Melodickej přechod ze sloky na refrén mě poprvý úplně odstřelil. I podruhý. Vlastně pokaždý.


Guilty Pleasure: Pink Angels – Slay Mama
Tak každej máme něco, ne.


Info

www.zagamijericho.bandcamp.com/releases

Live: Free Mondays w/ Zagami Jericho + Aid Kid
13. 03. 2017 20:00
Roxy, Praha
www.roxy.cz/events/detail/437/free-mondays-w-aid-kid

foto © žakelýna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Ale Hop

redakce 26.10.2023

Co všechno peruánskou rodačku Alejandra Cárdenas Pacheco inspirovalo? Můžete vidět a slyšet na Le Guess Who?, nebo taky za pár dní v Punctu.

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace