Články / Reporty

Nosaj Thing – prázdné akvárium

Nosaj Thing – prázdné akvárium

Jakub Béreš | Články / Reporty | 26.03.2018

Kalifornský producent Jason Chung aka Nosaj Thing má na kontě čtyři desky, na nichž pendluje od instrumentálního hip hopu a glitche k introvertnějším, stylově propletenějším, nepříliš tanečním kompozicím. Těm dává velký prostor i na loňské nahrávce Parallels, kde od dunivých beatů přechází k podivnějším, leč melodičtějším trackům. Přestože o ní mluvil jako o svém nejextrovertnějším díle, tak během koncertu v rámci její propagace v novém pražském klubu Mono Fono v centru města působil spíš jako velký introvert. Mimo dolaďování zvuku těsně před začátkem nešlo producenta s korejskými kořeny přes hustý dým za pultem vůbec zahlédnout.

Místo toho, aby se hudebník v půli programu vynořil a vytvořil předěl mezi pozvolna rozvíjejícím se setem a jeho údernější částí, zahalil se do ještě nepropustnější mlhy. Návštěvníkům tedy nezbývalo, než nadále pozorovat kmitající laser, který se s každým dalším trackem začal okoukávat a po dvaceti minutách přestal přinášet překvapující momenty. Všechny své triky vystřílel dřív, než do toho Nosaj Thing začal pořádně šlapat.

fotogalerie z koncertu zde

Ten se během koncertu soustředil hlavně na poslední desku a odboček mimo ni během hodinového vystoupení moc nestihl. Mezi statickými skladbami vyzněly především ty údernější, odrážející jeho hiphopovější začátky. Vrcholem byl track U G s repetitivním dvojslovným refrénem, který roztancoval zaplněný klub, dobře navázala skladba downtempová Get Like. Po ní se Nosaj Thing ale znovu ponořil do svého zadumaného světa, z něhož se postupně vytrácela energie. Nepomohla ani závěrečná temná hitovka Aquarium, jíž bez vody i živočichů, podobně jako většině setu, chybělo něco navíc.

Info

Nosaj Thing (us)
22. 3. 2018 Mono Fono, Praha

foto © Filip Kůstka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ztratit se pod dusotem syntezátorů (Ritual Howls)

David Stoklas 24.05.2022

Těžký náraz do zdi syntezátorového hluku. Kdo čekal minimalistické temné country, musel být zklamaný.

Snad je to pocitem... (The Smile)

Jiří V. Matýsek 21.05.2022

Očekáváná premiéra ve Foru Karlín, jen s pár dnů starou deskou přijeli The Smile, alias boční projekt dvou hlavních tváří Radiohead.

Rapové (ne)vítanie leta (Denzel Curry)

Jonáš Sudakov 19.05.2022

V rozhovore s XXL z mája 2022 sa Denzel Curry označil ako najlepší žijúci rapper. Tento titulok obletel celým internetom, ale nikto mu príliš neoponoval... Živě ve Žlutých lázních.

Plameny a černý dým nad letištěm aneb Rammstein

Jiří V. Matýsek 17.05.2022

Rammstein můžeme vyčítat ledacos: přílišnou přímočarost, útoky na nízké pudy, kontroverznost a kdovíco dalšího...

Mé dojetí se tady snadno ztratí (Low)

Jiří Přivřel 14.05.2022

Low na svém aktuálním turné srdce Evropy míjejí, já zase minul jejich pražský koncert před třemi roky v Meetku. Bylo to v létě, byl jiný program, dodnes lituji. Z letošní…

GusGus každému z nás

Tomáš Kouřil 10.05.2022

Zastávky na turné GusGus k poslednímu albu se brněnská Fléda dočkala skoro až rok poté, co deska Mobile Home vyšla. Stálo to za to?

Letmé, a intenzivní (Donaufestival)

Bára Jurašková 10.05.2022

Dvouhodinový dialog s publikem za sebou nechal kromě hudební vzpomínky hlavně chuť nepřehlédnutelné, bezpodmínečné laskavosti. Hyperpopová diva nutí publikum šílet...

Mnohorozměrná Róisín Murphy

Akana 05.05.2022

Myslím, že takhle komplexní, propracovanou a zároveň bezprostřední a oduševnělou show jsem naposledy zažil před čtyřmi lety u Davida Byrnea...

Zkrocený temperament Céu

Akana 01.05.2022

Písně, v nichž Céu kombinuje brazilské tradiční rytmy s popem, jazzem nebo elektronikou, nejsou stavěné pro hlučné arény.

Král pouštního blues (Mdou Moctar)

Jiří V. Matýsek 29.04.2022

Je to oprávněné, není to oprávněné, těžko říct. Našlápnuto Mdou Moctar vážně má. V MeetFactory hrál v české premiéře.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace