Články / Reporty

Nosaj Thing – prázdné akvárium

Nosaj Thing – prázdné akvárium

Jakub Béreš | Články / Reporty | 26.03.2018

Kalifornský producent Jason Chung aka Nosaj Thing má na kontě čtyři desky, na nichž pendluje od instrumentálního hip hopu a glitche k introvertnějším, stylově propletenějším, nepříliš tanečním kompozicím. Těm dává velký prostor i na loňské nahrávce Parallels, kde od dunivých beatů přechází k podivnějším, leč melodičtějším trackům. Přestože o ní mluvil jako o svém nejextrovertnějším díle, tak během koncertu v rámci její propagace v novém pražském klubu Mono Fono v centru města působil spíš jako velký introvert. Mimo dolaďování zvuku těsně před začátkem nešlo producenta s korejskými kořeny přes hustý dým za pultem vůbec zahlédnout.

Místo toho, aby se hudebník v půli programu vynořil a vytvořil předěl mezi pozvolna rozvíjejícím se setem a jeho údernější částí, zahalil se do ještě nepropustnější mlhy. Návštěvníkům tedy nezbývalo, než nadále pozorovat kmitající laser, který se s každým dalším trackem začal okoukávat a po dvaceti minutách přestal přinášet překvapující momenty. Všechny své triky vystřílel dřív, než do toho Nosaj Thing začal pořádně šlapat.

fotogalerie z koncertu zde

Ten se během koncertu soustředil hlavně na poslední desku a odboček mimo ni během hodinového vystoupení moc nestihl. Mezi statickými skladbami vyzněly především ty údernější, odrážející jeho hiphopovější začátky. Vrcholem byl track U G s repetitivním dvojslovným refrénem, který roztancoval zaplněný klub, dobře navázala skladba downtempová Get Like. Po ní se Nosaj Thing ale znovu ponořil do svého zadumaného světa, z něhož se postupně vytrácela energie. Nepomohla ani závěrečná temná hitovka Aquarium, jíž bez vody i živočichů, podobně jako většině setu, chybělo něco navíc.

Info

Nosaj Thing (us)
22. 3. 2018 Mono Fono, Praha

foto © Filip Kůstka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Nikdy to nikomu neřeknu: tandemová instalace v Galerii Průchod

Minka Dočkalová 01.05.2021

Autoři výstavy jsou partnery a v nově připravené výstavě se rozhodli zúročit svou zkušenost se závažnými zdravotními problémy v dětství.

Pouliční umění na krabicích od pizzy (Jan Vykypěl, Galerie Průchod)

Minka Dočkalová 02.04.2021

Součástí výstavy je kolekce pomalovaných obalů od pizzy. Využití odpadního materiálu ilustruje Vykypělův obvyklý způsob práce, jejíž jádro tkví v procesu tvorby.

Festival na dosah myši - SXSW 2021

David Čajčík, Michal Pařízek, su 25.03.2021

Jaké to je dívat se čtyři dny po nocích na kapely, filmy a moudré diskuze? Přinášíme report z online festivalu SXSW.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace