Články / Seriály / / Turban

Turban #19: Splněná beatová předsevzetí

Turban #19: Splněná beatová předsevzetí

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 08.01.2013

Prvním (a splněným) předsevzetím Turbanu v novém roce bylo se ještě pěkně porozhlédnout po tom starém a doplnit beatovou selekci o několik zapomenutých perel. Dráhu Turbanu rozhodně nevzalo duo Velour (aka Julio Bashmore a Hyetal) s novým retro-závodním trackem Speedway – a podle všeho to vypadá, že dvojice má nastartováno k další desce.

Konec loňského roku (a začátek toho nového) zpříjemňoval i post-adventní beatový kalendář od LuckyMe – pokud jste si jako Turban pravidelně po dvanáct dní nevylupovali free tracky od jmen jako S-Type, Cid Rim, Obey City či Machinedrum, máte stále ještě šanci to napravit. Příjemnou beatovou nápravu provedl i Sinjin Hawke ve svém remixu tracku Neptune od brooklynského indie tria Lemonade – ostatně, Hawkeova perlivá tvorba se nejen jménem podobá té Hudsona Mohawka.

Jedním z největších beatových kanónů loňského roku byl producent Slick Shoota z Osla, jeho EP Draw je doslova kulometnou dávkou na parket zacílených tanečních hybridů mezi jukem, junglem a trapem. Milým překvapením konce roku byl také běloruský beatmaker Deech, který svou první desku vydal na čerstvě aktivním labelu Activia Benz, jenž nedávno zprovoznil glitch-hopový strýc Slugabed.

Naopak o trable na parketu si říká temný brooklynský kolektiv Trouble & Bass – jeden z jeho členů Strange VIP musí se skvěle padnoucím samplem znělky seriálu Akta X na parketu působit coby hodně zvláštní celebrita. Hororový podtón má i čerstvé EP Vampire Lightning jižanského beat-bosse Distala, který se z Tectonicu aktuálně přesunul právě mezi newyorské párty troublemakery.

A poslední malou (či spíše velkou) domů v prvním novoročním Turbanu byla menší ukázka z dlouho očekávané druhé desky Home kalifornského maestra Nosaje Thinga. Turban vás ubezpečuje, že krásná a burialovsky zamžená skladba Safe vám i se zbytkem alba bude znít v uších minimálně tak dlouho, jako jeho předchůdce Drift. Někdy se totiž namísto driftování mezi zaručenými novinkami opravdu vyplatí si počkat.

Playlist Turban 5. 1. 2013
Velour – Speedway (Broadwalk, 2012)
Slick Shoota – Bruk (Hyperboloid, 2012)
Slick Shoota – Jungle Chamber (Clicks & Whistles remix) (Hyperboloid, 2012)
Lemonade – Neptune (Sinjin Hawke remix) (True Panther, 2012)
Ryan Hemsworth – BasedWorld (self-released, 2013)
S-Type – Dyena (LuckyMe, 2013)
Deech – Lady86 (Activia Benz, 2012)
Strange VIP – Funeral at Skyland Mountain (Trouble & Bass, 2012)
Distal – Cherry Red (Trouble & Bass, 2012)
Lapalux – Strangling You with the Cord (Brainfeeder, 2012)
Lapalux – Yellow 90s (Brainfeeder, 2012)
Lianne La Havas – Lost and Found (Lapalux remix) (Warner, 2012)
Nosaj Thing – Safe (Innovative Leisure, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace