Články / Seriály / / Turban

Turban #36: Knihy jungleu (v trapu)

Turban #36: Knihy jungleu (v trapu)

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 07.05.2013

Stylovým crossoverům a mutacím klubového názvosloví se Turban věnuje pravidelně – mezi současné žánrové hybridy teď vedle juke-trapu (Slick Shoota) a jukeu-jungleu (Dream Continuum, Machinedrum) zapadl také resuscitovanou raveovou nostalgií zavánějící jungle-trap.

Na stejnojmenné volně šiřitelné kompilaci Jungle Trap se podíleli beatoví střelci jako Decibel, DJ Cable a další a do trapistického hávu zahalili oldschoolový jungle zvuk matadorů jako Shy FX a dalších. Může znít s podivem, jak perfektně pasuje amen break do trapových rytmů a „smutných“ (ve skutečnosti veselých) dropů, každopádně to zní moc dobře.

Coby ultimátní žánrový mutant se už delší profiluje také původem brooklynský producent a nynější LA rezident Ezra Rubin aka Kingdom. Své vlastní klubové království provozuje pod značkou Fade to Mind, která je zaoceánskou odnoží ostrovních Night Slugs – na obou labelech pak Kingdom vydává svá temná beatová torza na bázi R&B, grimeu, houseu a jukeu. Na jeho připravované EP Vertical XL už se Turban klepe nějaký ten pátek.

A klepal se také v pátek na premiérovém tuzemském vystoupení skotského producenta, který vystupuje pod jménem Lockah a jehož poslední EP Only Built 4 Neon Nites na labelu Donky Pitch už vychvaloval před nedávnem. Bezešvý set bez jediného hluchého místa meandrující mezi glitchovitými zlomky, neonovým popem, valivým trapem a skvěle napojenými novinkami z dílny zmíněných Night Slugs a dalších spřízněných tvůrců, jako je třeba moskevský 813, Turban dočista odzbrojil – a spolu s Janem Nerudou říká: „Jen dál!“ Takováto euforická vystoupení současných beatových eklektiků jsou totiž pro Turban stále nejdál.

Playlist Turban 4.5. 2013
Young Scooter – Colombia (Shlohmo remix) (Friends of Friends, 2013)
Jaw Jam – The Truth (Lockah remix) (Tuff Wax, 2013)
The Range – PS3 (Obey City remix) (Donkey Pitch, 2013)
123Mrk – Pleasure (Obey City remix) (Infinite Machine, 2013)
Miguel – Do You... (Cashmere Cat remix) (RCA, 2013)
Kingdom – Corpse (Fade to Mind, 2013)
Decibel – Lite (Do Androids Dance, 2013)
DJ Cable – Original Trappah (Do Androids Dance, 2013)
Clams Casino – Bookfiend ft. MF Doom (Lex Records, 2013)
Jon Hopkins – Open Eye Signal (Domino, 2013)
Sophie - Nothing More To Say (Jackmaster Dub) (Huntleys and Palmers, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace