Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce | Články / Seriály | 25.04.2022

Devatenáctiletá písničkářka Karolina Beranova ve své tvorbě zkoumá hranice reality, které provází myšlenkami o dospívání, hodnotách a vztazích. Elektrickou kytarou a jemnými vokály naplnila dubnové EP Please Be Gentle, a protože nás v redakci velmi oslovilo, chtěli jsme vědět více.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Mimo hudbu se zabývám i audiovizuální tvorbou, v níž se soustředím na snovost a s ní spojenou snovou logiku. Baví mě každodenní bytí propojovat s denním sněním, i proto folk obohacuju dream popem. Inspirace proudí od malička z fascinace sny a ze zamilovanosti do táborákových vodáckých písní.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Audiovizuálními snímky a instalacemi. Živím se zakázkami pro různé brandy, které prokládám svými projekty, pro autorská videa skládám a míchám hudbu na míru, baví mě to moc. Také medituji a cvičím jógu, kterou bych v budoucnu ráda předcvičovala.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Pokud přestanu hrát já, nebude hrát nic. Pokud se zaseknu já, zaseknou se všichni. Ale snažím se to brát spíše jako výhodu, nežli naopak.


Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Při koncertu to může být divácká nepozornost, ale pokud by se tak někdy stalo, snažila bych se vždy soustředit na oči těch, kteří je mají na mně.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Ovoce, voda a pokoncertový pivo. Z práce u filmu, jsem ale zvyklá nosit si radši vlastní jídlo i pití, nikdy nevíš, co tě na setu/v backstagi čeká. Určitě by v ní mělo být hlavně teplo, čisto a pohodlný gauč.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Peníze za techniku - nástroje, domácí gear a studio sessions. Čas tak propojuji učením, rozvíjením sebe samé v nových hudebních oblastech. Ráda debatuju s hudebníky o dnešním vnímání hudby, ale zároveň o jejich každodenních životech, protože právě na nich se hudba krásně podepisuje. V dobrém i špatném smyslu, oba dva jsou pro život důležitý.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?
Točí se dokola, rychleji a rychleji. Nohy máme na ramenou. Chtělo by to zpomalit.

Info

Karolina Beranova
Fb interpretky

živě:
teepee + Karolina Beranova
25. 4. 2022 Kabinet Múz, Brno
Fb událost

Festival Deziluze
26. 6. 2022 Pivovar Herold, Březnice u Příbrami
web

foto © se svolením Karoliny Beranove

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Tomáš Škoda

redakce 08.06.2023

Na široké cestě jste mohli potkat Tomáše Škodu, fotí všechno od ilegálních techno parties až po vážnou hudbu, potkat jste ho mohli i v brněnském Boru, kde byl jako doma.

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace