Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce | Články / Seriály | 25.04.2022

Devatenáctiletá písničkářka Karolina Beranova ve své tvorbě zkoumá hranice reality, které provází myšlenkami o dospívání, hodnotách a vztazích. Elektrickou kytarou a jemnými vokály naplnila dubnové EP Please Be Gentle, a protože nás v redakci velmi oslovilo, chtěli jsme vědět více.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Mimo hudbu se zabývám i audiovizuální tvorbou, v níž se soustředím na snovost a s ní spojenou snovou logiku. Baví mě každodenní bytí propojovat s denním sněním, i proto folk obohacuju dream popem. Inspirace proudí od malička z fascinace sny a ze zamilovanosti do táborákových vodáckých písní.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Audiovizuálními snímky a instalacemi. Živím se zakázkami pro různé brandy, které prokládám svými projekty, pro autorská videa skládám a míchám hudbu na míru, baví mě to moc. Také medituji a cvičím jógu, kterou bych v budoucnu ráda předcvičovala.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Pokud přestanu hrát já, nebude hrát nic. Pokud se zaseknu já, zaseknou se všichni. Ale snažím se to brát spíše jako výhodu, nežli naopak.


Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Při koncertu to může být divácká nepozornost, ale pokud by se tak někdy stalo, snažila bych se vždy soustředit na oči těch, kteří je mají na mně.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Ovoce, voda a pokoncertový pivo. Z práce u filmu, jsem ale zvyklá nosit si radši vlastní jídlo i pití, nikdy nevíš, co tě na setu/v backstagi čeká. Určitě by v ní mělo být hlavně teplo, čisto a pohodlný gauč.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Peníze za techniku - nástroje, domácí gear a studio sessions. Čas tak propojuji učením, rozvíjením sebe samé v nových hudebních oblastech. Ráda debatuju s hudebníky o dnešním vnímání hudby, ale zároveň o jejich každodenních životech, protože právě na nich se hudba krásně podepisuje. V dobrém i špatném smyslu, oba dva jsou pro život důležitý.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?
Točí se dokola, rychleji a rychleji. Nohy máme na ramenou. Chtělo by to zpomalit.

Info

Karolina Beranova
Fb interpretky

živě:
teepee + Karolina Beranova
25. 4. 2022 Kabinet Múz, Brno
Fb událost

Festival Deziluze
26. 6. 2022 Pivovar Herold, Březnice u Příbrami
web

foto © se svolením Karoliny Beranove

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

10 + 1 = Nikolaj Svaneborg

redakce 07.03.2024

Jejich hudba je radostným spojením krásných melodií, jemného minimalismu, chytlavých groovů, jemných vibrací elektroniky a severské atmosféry, to vše podepřené čirou radostí ze společného hraní.

Vstupní prohlídka: Herbal Dentists

redakce 04.03.2024

Nahrávka "plná temnejch i zasněnejch míst, zajímavejch dialogů kytar, syntezátorů a specifického zpěvu"? Tip Moimira Papalescua, tip i náš.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace