Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce | Články / Seriály | 25.04.2022

Devatenáctiletá písničkářka Karolina Beranova ve své tvorbě zkoumá hranice reality, které provází myšlenkami o dospívání, hodnotách a vztazích. Elektrickou kytarou a jemnými vokály naplnila dubnové EP Please Be Gentle, a protože nás v redakci velmi oslovilo, chtěli jsme vědět více.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Mimo hudbu se zabývám i audiovizuální tvorbou, v níž se soustředím na snovost a s ní spojenou snovou logiku. Baví mě každodenní bytí propojovat s denním sněním, i proto folk obohacuju dream popem. Inspirace proudí od malička z fascinace sny a ze zamilovanosti do táborákových vodáckých písní.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Audiovizuálními snímky a instalacemi. Živím se zakázkami pro různé brandy, které prokládám svými projekty, pro autorská videa skládám a míchám hudbu na míru, baví mě to moc. Také medituji a cvičím jógu, kterou bych v budoucnu ráda předcvičovala.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Pokud přestanu hrát já, nebude hrát nic. Pokud se zaseknu já, zaseknou se všichni. Ale snažím se to brát spíše jako výhodu, nežli naopak.


Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Při koncertu to může být divácká nepozornost, ale pokud by se tak někdy stalo, snažila bych se vždy soustředit na oči těch, kteří je mají na mně.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Ovoce, voda a pokoncertový pivo. Z práce u filmu, jsem ale zvyklá nosit si radši vlastní jídlo i pití, nikdy nevíš, co tě na setu/v backstagi čeká. Určitě by v ní mělo být hlavně teplo, čisto a pohodlný gauč.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Peníze za techniku - nástroje, domácí gear a studio sessions. Čas tak propojuji učením, rozvíjením sebe samé v nových hudebních oblastech. Ráda debatuju s hudebníky o dnešním vnímání hudby, ale zároveň o jejich každodenních životech, protože právě na nich se hudba krásně podepisuje. V dobrém i špatném smyslu, oba dva jsou pro život důležitý.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?
Točí se dokola, rychleji a rychleji. Nohy máme na ramenou. Chtělo by to zpomalit.

Info

Karolina Beranova
Fb interpretky

živě:
teepee + Karolina Beranova
25. 4. 2022 Kabinet Múz, Brno
Fb událost

Festival Deziluze
26. 6. 2022 Pivovar Herold, Březnice u Příbrami
web

foto © se svolením Karoliny Beranove

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Jay Delver

redakce 30.11.2022

Čtěte o hraní v kapele i o fungování světa.

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 24.11.2022

Lákadlem budiž pohled do line-upu, ale i vidina vlahého přelomu podzimu a zimy v Andalusii. Pojďme.

Vstupní prohlídka: Earie

redakce 23.11.2022

Debutový singl Paralysed je souhrou různých kytarových zvuků a efektů navozujících temnou atmosféru, která je jádrem nahrávky.

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce 16.11.2022

Ricarda Delfina jsme našli nečekaně za výlohou brněnského Kabinetu múz. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Preview: Le Guess Who? 2022

redakce 08.11.2022

Poslední ochutnávkou budiž tradiční Spotify playlist, ale protože návštěva Utrechtu není „pouze“ o koncertech, tak nabízíme ještě několik dalších lákadel.

Vstupní prohlídka: M¥ss Keta

redakce 08.11.2022

Co chce vždycky najít v backstagi? A jak vlastně vypadá její život na turné? Čtěte vstupní prohlídku italské rapperky, Venuše milánské klubové scény.

Vstupní prohlídka: Cold Venus Revisited

redakce 03.11.2022

Cold Venus Revisited se dali dohromady v Česku, jejich kořeny ale sahají od severu Ruska až po Turecko. Dystopie, existencialismus, melancholie.

Tak daleko, tak blízko: Kryštof Kříček (Haru, fyield)

redakce 01.11.2022

Zajděte se podívat na pražský křest projektu fyiel, a podívejte se na svět i očima Kryštofa Kříčka v naší rubrice Tak daleko, tak blízko.

10 + 1 = Daniel Brandt (Brandt Brauer Frick Ensemble)

redakce 29.10.2022

Minimalismus ovlivněný technem, ten si říká o živé provedení, ovšem projekt Brandt Brauer Frick se rozrostl do podoby živého akustického souboru.

Tak daleko, tak blízko: Lizz Wright

redakce 26.10.2022

Dnešní Toulavou kameru uvádí Lizz Wright, oceňovaná vokalistka, která na sklonku října zahraje na festivale JazzFestBrno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace