Zprávy / Festivalové

Unsound zná datum patnáctého vydání

Unsound zná datum patnáctého vydání

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.04.2017

Krakovský hudební festival Unsound živí své kořeny z DIY podhoubí, ze kterého vychází jeho celosvětový dosah. Organizátoři se v průběhu let usilovně brání, aby festival nabobtnal do komerčních rozměrů, namísto toho se zaměřují na kvalitu jednotlivých programů, na vytváření nových hudebních programů, na lidský rozměr celé akce a na podporu komunity samotných umělců i jejich fanoušků. I když poptávka po vstupenkách každoročně převyšuje kapacitu festivalu, nenechávají pořadatelé akci přerůst do masivních rozměrů a stále nabízí výhodné vstupenky, představení zdarma a další bonusy.


Bohužel právě s přístupem k možnému růstu festivalu přichází i problémy s financováním provozních nákladů. V souvislosti s patnáctým vydáním Unsoundu, které se letos uskuteční v termínu od 8. do 15. října 2017, otevírají organizátoři projekt Friends of Unsound. Prostřednictvím něj žádají své podporovatele o pomoc s financováním celé akce. Vznikla i speciální webová stránka, na které se dozvíte podrobnosti o tom, jak se k výzvě připojit, jaké výhody členství v projektu přináší a samozřejmě zde najdete i pozvánku na letošní ročník. A to včetně dalších speciálních akcí s velmi omezenou kapacitou.

Info

Unsound Festival 2017
8. - 16. 10. 2017
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/352361888454753
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.

Kulturní magazín Uni slaví a naděluje

redakce 24.06.2020

U úplných začátků Uni bylo pár lidí, kteří vydávali samizdatový fanzin „za dvě piva“...