Zprávy / Festivalové

Unsound zná datum patnáctého vydání

Unsound zná datum patnáctého vydání

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.04.2017

Krakovský hudební festival Unsound živí své kořeny z DIY podhoubí, ze kterého vychází jeho celosvětový dosah. Organizátoři se v průběhu let usilovně brání, aby festival nabobtnal do komerčních rozměrů, namísto toho se zaměřují na kvalitu jednotlivých programů, na vytváření nových hudebních programů, na lidský rozměr celé akce a na podporu komunity samotných umělců i jejich fanoušků. I když poptávka po vstupenkách každoročně převyšuje kapacitu festivalu, nenechávají pořadatelé akci přerůst do masivních rozměrů a stále nabízí výhodné vstupenky, představení zdarma a další bonusy.


Bohužel právě s přístupem k možnému růstu festivalu přichází i problémy s financováním provozních nákladů. V souvislosti s patnáctým vydáním Unsoundu, které se letos uskuteční v termínu od 8. do 15. října 2017, otevírají organizátoři projekt Friends of Unsound. Prostřednictvím něj žádají své podporovatele o pomoc s financováním celé akce. Vznikla i speciální webová stránka, na které se dozvíte podrobnosti o tom, jak se k výzvě připojit, jaké výhody členství v projektu přináší a samozřejmě zde najdete i pozvánku na letošní ročník. A to včetně dalších speciálních akcí s velmi omezenou kapacitou.

Info

Unsound Festival 2017
8. - 16. 10. 2017
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/352361888454753
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

RefuFest i letos

redakce 17.09.2019

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.

5 LITR aneb knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

redakce 11.09.2019

Jádro LITRu tvoří prodejní veletrh, kde se prostřednictvím vlastních stánků představí nezávislí nakladatelé, výtvarníci a umělci.

Nový ročník Family Festu v Novej Cvernovke

redakce 10.09.2019

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a postrockovým festivalom a jeho 5. ročník sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Hudba a video ruku v ruce: YouTopia

redakce 08.09.2019

Festival pojmenovaný YouTopia připravuje v Trnavě kulturní centrum Malý Berlín, Nádvorie a občanské sdružení Publikum.sk.