Články / Seriály

Douška vydavatelská: Cosmir Production

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce | Články / Seriály | 02.05.2023

Cosmir Production se nebojí překročit hranice žánrů a přináší svěží vánek do světa hudby. Tihle hudebníci nedbají na pravidla a dávají dohromady to nejlepší z různých hudebních světů, aniž byste dopředu tušili, co vás čeká: možná kytary, možná housle, možná něco úplně jiného. Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Co nového
Někdo říká, že hudba je srdcem duše. Já říkám, že hudba může být i to, co najdete pod sedadlem v tramvaji. Seděl jsem tam, když jsem narazil na to, co se zdálo být malým kouskem kartonu. Ale když jsem se podíval blíže, zjistil jsem, že to bylo něco víc. Bylo to jedno z alb, které se podobalo těm, co jsme dělali již dávno.

A tak jsme se rozhodli hledat další stopy. Prošli jsme ulice a uličky, ptali se každého, kdo by mohl vědět něco o tom, co jsme našli. A nakonec jsme našli odpovědi. Byly to kapely jako Sf. Magdalena, Meteleska, PZS, Mantra nebo Alec Kopyt. Byl to zázrak, najít takové věci na tak nečekaných místech.

Co chystáme
Stále se snažíme, tvoříme a nahráváme. Nemáme pečlivě daný plán, náš koncept je spíše jako vaření v kouzelném hrnci, kdy nevíte, jaký to bude pokrm. A to je taky dobře. Možná to bude něco, co si oblíbíte na první sousto. Možná to bude jídlo, které budete muset ochutnat několikrát, abyste si zvykli na jeho chuť. Možná to bude něco, co vůbec nebylo možné předpokládat. A to všechno je součástí toho, co děláme. Takže dejte nám šanci a ochutnejte náš pokrm. Uvidíte, že se vám bude líbit.

Co vidíme a slyšíme jinde
V Cosmir Production se zaměřujeme na kombinaci různých hudebních stylů i experimentování s novými zvuky. Při výběru projektů bereme v úvahu nejen žánry, ale také to, jak se naše týmy skládají a jak dobře spolupracujeme. Věříme, že to je základ pro vytváření nezapomenutelné hudby.

Info

Cosmir Production
web vydavatelství

foto © se svolením Cosmir Production

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace