Články / Seriály

Kam na rajz: benefiční edice

Kam na rajz: benefiční edice

redakce | Články / Seriály | 25.02.2022

Současná situace na Ukrajině spustila vlnu solidarity i mezi hudebníky a pořadateli kulturních akcí. Vybíráme několik benefičních koncertů, na které doporučujeme v nejbližších dnech vyrazit. Vybírejte z techna nebo experimentální vážné hudby, folku i drum'n'bassu.

Tekno Against War
25. února, 18:00, Fuga, Bratislava
Bratislavská Fuga dnes pořádá benefiční večer, na kterém se představí Diboy, Rezort b2b Swap, Zayo a další. Výtěžek půjde na organizaci Člověk v ohrožení.

Benefice: koncert pro Ukrajinu
26. února, 19:00, Punctum - Krásovka, Praha
Pražský klub Punctum pořádá benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým válkou. Koncert inicioval a sestavil skladatel Miro Tóth, který na něm představí své dílo Black Angels Songs - Book II. ve spojení se smyčcovým kvartetem Dystopic Requiem Quartet a Fedorem Gálem. Na akci dále vystoupí Vendula Guhová, Pasi Mäkelä, Lucia Pachová a Mooncup Accident. Výtěžek ze vstupného bude věnován organizaci Člověk v tísni.

Společně pro Ukrajinu_Prachatice
26. února, 18:00, Živá vila, Prachatice
V prachatické Kralově vile pořádá benefiční večer i spolek Živá vila. Vystoupí na něm hudebníci Ivan Boreš, Vivat Joe! a Buczech Blues. Výtěžek z akce bude zaslán na účet Člověka v tísni a také rodině houslového virtuóza Matveje Mironova, který byl spoluhráčem řady českých muzikantů, včetně vystupujícího Ivana Boreše.

Koncert pre Ukrajinu
27. února, 15:00, Hlavné námestí, Bratislava
Koncert na bratislavském náměstí organizuje v neděli festival Pohoda. Ředitel festivalu Michal Kaščák k němu uvádí: „Chceme ním vyjadriť solidaritu s ľuďmi na Ukrajine. Slobodné umenie sa najlepšie rozvíja v slobodných krajinách a vieme, že o to isté sa snažia aj naši priatelia na Ukrajine. Každoročne na Pohode vystupujú skvelí ukrajinskí umelci a umelkyne, prichádzajú k nám zástupcovia ich médií, mnohí návštevníci a máme tiež skvelé vzťahy s promotérmi. Chceme im aj takto všetkým odkázať, že v týchto ťažkých chvíľach sme s nimi. Mimochodom, je zrejmé, že ak by sa podobný útok týkal Slovenska, jedným z prvých cieľov by bolo trenčianske letisko, ktoré slúži aj na mnohé civilné aktivity, vrátane nášho festivalu.“ První zveřejněnou vystupující je ukrajinská DJka Miklei, další budou teprve oznámeni.

Kulturní Infuze – Benefiční koncert pro Ukrajinu
27. února, 17:00, Lucerna Music Bar, Praha
Na akci, pořádanou spolkem Podtvrzí a Čítárnou Unijazz, přislíbili účast umělci jako je Ventolin, Bert & Friends, Madhouse Express, Vepřové Komety, Adrian T. Bell a Marcel Gidote’s Holy Crab. Slamovat budou také Anatol Svahilec, Robert Netuka a Sufján Massalema. Celým večerem provede Tim Postovit. Veškerý výdělek poputuje na transparentní konto Červeného kříže. Více informací najdete zde.

Make Music Not War! Benefice pro Ukrajinu I. - III.
2.-10. března, Cross Club, Praha
Pražský Cross Club pořádá hned tři benefiční večery na podporu kolektivu Balkan Solidarity Network, který se z Balkánu přesouvá na ukrajinské hranice, přímo do první linie pomoci všem, co utíkají před válkou. Ve středu 2. března vystoupí píšničkář Jakub König jako Kittchen solo a elektropopoví Bloome. Následovat bude několik techno DJs. V pondělí 7. března pak vystoupí hudebníci ovlivnění folkem, country i grungem - Cermaque, Dan Vertigo, Holy Fanda, Boží muka a After 12th, následovat budou opět DJ sety. Poslední ohlášený je drum’n’bassový benefiční večer 10. března, na kterém vystoupí Cockroach, Akira, Volume Plus a další.

Lambblood & Jiří Imlauf & DJ Ras Simah
4. března 2022, 20:00, Klub Mír, Uherské Hradiště
V Klubu Mír v Uherském Hradišti zahraje zlínská alternaivně rocková kapela Lambblood. Představí se i frontman kapely Houpací koně, hudebník a básník Jiří Imlauf, kterého znáte i ze sloupků Full Moonu. Večer uzavře DJ Rah Simah.

Info

grafika © Fuga

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce 02.05.2023

Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace