Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: nezastavujeme, máme zpoždění

Opuštěné nádraží: nezastavujeme, máme zpoždění

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 26.09.2015

Dovoluji si upozornit na několik končících výstav. Vše jsem tento a minulý týden viděl a mohu vše doporučit. V Domě fotografie v neděli (27.9.) končí už jednou prodloužená výstava fotografií z tzv. Osvětimského alba. Nic krásného, ale s ohledem na současnou situaci ve světě stále aktuální. Stejný den končí na Kampě a ve Valdštejnské jízdárně (jedna vstupenka platí pro obě místa) rovněž prodloužená výstava k 50.narozeninám Večerníčka. Doporučuji především pro rodiny s menšími dětmi.

Budete-li na Kampě bez dětí a budete mít dvě a půl hodiny času, zakupte si vstupenku "na vše" a za 240 Kč můžete vidět všechny aktuální výstavy: můžete se dotýkat zajímavých kamenů Miroslavy Nové, proletět se balonem Kamila Lhotáka (pozor, je to rozděleno na dvě patra) a na konec si nechat vynikající Toyen (ta končí až v lednu). V ceně je i stálá expozice (Kupka + Gutfreund).

Rovněž 27. září končí Tajemné dálky, symbolismus v českých zemích, 1880-1914 (klášter sv. Anežky České). A 30. září na Staroměstské radnici končí výstava fotografií světoznámého Steva McCurryho.

To je pro dnešek vše, tak už jen jedna "suicidalovka" na závěr.


PS: Volal mi tlustý přednosta, že vám mám připomenout pár oslav (nejen) dne železnice.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace