Články / Offtopic / / Z nádraží

Opuštěné nádraží: výlety, fotky, podmíráky a konec prázdnin

Opuštěné nádraží: výlety, fotky, podmíráky a konec prázdnin

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 30.08.2015

"Polož dítěti o prázdninách otázku „těšíš se do školy?“ jedině v případě, že mu chceš zkazit prázdniny i školu." Vladimír Kokolia

"Hola, hola, škola volá!" Také jste to, jako školáci, nesnášeli, ale o to raději a škodoliběji to říkáte žáčkům v rodině a okolí? No, ale s takovými spolužáky bych já do školy chodil docela rád, vy ne?


Z Prahy vlakem (z TGM nebo z Libně) do Roztok (u Prahy), pěšky Tichým údolím do Únětic. Potom můžete třeba do Suchdola přes Kozí hřbety a MHD zpět do Prahy nebo do Horoměřic. Po roce jsme s několika přáteli a dětmi vyrazili na výlet. Počasí ideální, z vyhlídky bylo vidět až do Kladna, krásná krajina, ani byste neřekli, že jste kousek od hranic Prahy. Prohlídka pivovaru (každou sobotu a neděli od 12 hodin) zajímavá, jídlo dobré, pivo výtečné. Jedinou vadou na kráse byly neskutečně brutální "podmíráky", ale jak jsem si všiml, patří to asi k zdejšímu folklóru. Stáhněte si před cestou do iPhonů nebo android smartfounů seznamáckou aplikaci Mapy.cz (včetně českých off-line map), ať se mi neztratíte.

Máte rádi fotku, zážitky nebo Holešovice? Od 1. do 26. září tam bude probíhat festival Fotosféra září, už teď je můžete podpořit nebo pořídit levnější vstupenky. V rámci této akce bude na Staroměstské radnici výstava Steve McCurry, Photographer (8.-30.9.)

Argo vydává sbírku absurdních básní a textů Johna Lennona Nenebepění (obsahuje i slavnou Baladu o Johnovi a Yoko).

GASK v Kutné Hoře hostí do 25. října výstavu Jiří Sozanský - Mezní situace (k 70. výročí konce války a dvaceti letům od konce bojů v Jugoslávii). Terezín, Osvětim, Buchenwald, Sarajevo, Mostar. Na zámku v Holešově probíhá (do 27.9.) výstava Zdeněk Burian - Z prvohor na divoký západ. Galerie Smečky připravila unikátní výstavu Josef Váchal a Praha. Od 2. září do 10. října (krom neděl a pondělí) k vidění Ve Smečkách.

V září nás čeká Dvořákova Praha a Yo-Yo Ma, v říjnu a listopadu Struny podzimu a Cassandra Wilson. Nakupte honem vstupenky, dokud ještě jsou. V Českých Budějovicích proběhne koncem srpna a v září nízkorozpočtové Hudební slavnosti Emy Destinnové. Po 33 letech zde zahraje i Česká filharmonie.

Další dnešní videa jsou od našich jižních, resp. jihozápadních sousedů, ale přiznávám, že sám nevím, do které z minule zavedených rubrik je zařadit. Myslím, že obě videa by zapadla do obou kategorií.

Něco ve stylu Když jsem já sloužil...


Japonec jódlující v tyroském (bavorském?) kroji do tuc-tuc rytmu - WTF?


Abych nezapomněl, tlustý přednosta vzkazuje, že pokud chcete dojíždět do školy vlakem, od září se vrací žákovské jízdné.

Tak hezký zbytek prázdnin nebo začátek dovolené. A než vyrazíte na nějakou výstavu, ověřte si, že nemají ten den zavřeno.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace