Články / Seriály

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

Pod pultem Kabinetu Ricardo Delfino

redakce | Články / Seriály | 16.11.2022

Ve volném čase blues/jazzový zpěvák a hráč na foukací harmoniku, v čase zaměstnaném mimo jiné booking agent (AMPromotions, Wild Delfino Booking), dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop a festivalu DEPOvLETU v plzeňském DEPO2015. Toho jsme našli za výlohou brněnského Kabinetu múz: „Karlovy Vary mě naučily, že se kultura neděje jen v Praze. A několikrát vyznamenaný klub Kabinet múz a infrastruktura klubové asociace Bach je toho více než důkazem,“ říká, zatímco se přehrabuje v distru a čeká na kvalitní chálec Die Küche. Poslouchejme s ním, podporujme kluby!

Red Fang – Whales And Leeches
Chlupatý, zvětralym pivem páchnoucí hovada z Portlandu mě dostali na Rock for People 2015. Užil jsem si výborný, mega hlasitý koncert s nikterak nevyčnívající, ale o to lidštější show, a doma pak dohnal resty. Podobně jako Foo Fighters mají i tihle strejdové štěstí na osobité a naivně vtipné videoklipy, a to už od debutové desky.


Povodí Ohře – Dva trámy na kříž
Jsem něco jako pomalý čtenář. Pomalý posluchač. I když se snažím si držet přehled o tom, co zrovna trenduje a jakým albům se zrovna publicisté věnují, tak se k zásadním věcem dostávám až s odstupem. Jako u Povodí Ohře. Trvalo mi, než jsem překonal mediální hype kolem prvního alba, a poslechnout si Dva trámy mě motivovala až návštěva jejich koncertu. A nejvíc mě potěšilo, když jsem je viděl s kovbojskýma miláčkama Frankie & The Deadbeats.


Beata Hlavenková – Sně
Je to krása, když děláte něco, co vás baví. V rámci agentury AMPromotions se staráme o samé vynikající umělce. A jednou z nich je nadpřirozená entita Beata Hlavenková. Za krátkým výrazem Sně se skrývají slova báSNĚ, píSNĚ a SNĚní. S hlavou v oblacích a uších ve vesmíru. Tohle album přebije jen už její aktuální Žijutě.


Pearl Jam – Vs.
Roztrhané džíny, flanel, poflakování se po Varech s discmanem v kapse a odpor k šamponu na vlasy, permanentní stav opojení. Zamlžená nostalgie. Teď se vlastně trochu stydím, že tuhle desku ještě nemám doma. Tuhle mi zabalte s sebou!


Lankum – Between the Earth And Sky
S touhle a jejich dalšími dvěma alby Cold Ice Fire a The Livelong Day jsem strávil celý první lockdown. Abych trochu unikl z ostrovní temnoty a tenze skladeb jako What Will We Do When We Have No Money? nebo Peat Bog Soldiers, střídal jsem to s Bárou Zmekovou a The Scratch. A vida, vůbec mi to neublížilo. Až na pár nových tiků.

Info

Kabinet Records
Fb obchodu
Ig obchodu

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2022

redakce 29.01.2023

Stejně jako v loňském roce, i letos vybíráme to nejlepší z celoroční úrody a nabízíme je k počtení i online.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: „Everybody´s fly“ (Song story Blondie – Rapture)

Karel Veselý 29.01.2023

Slovo „rapture“ má v americké angličtině výraznou náboženskou spojitost. U amerických fundamentalistů označuje poslední vzkříšení, které nastane, až se Kristus vrátí na zem.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Now it’s time for you to cherish (Tour report Billow)

Jakub Zbořil 28.01.2023

Reporty z turné jsou jedním z oblíbených žánrů, který v posledních letech téměř zcela vymizel. Velmi se povedl veselské trojici Billow, ze šňůry po Japonsku.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Příběhy v tanci

Maria Pyatkina 26.01.2023

Čiperná a usměvavá Ann Van den Broek nám po představení prozradila, že šlo o napodobování jejího dlouholetého kamaráda Toma Barmana – frontmana kapel Deus a Taxi Wars.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Partnerství jako alchymistická laboratoř (Irena a Vojtěch Havlovi)

Aneta Kohoutová 25.01.2023

S Irenou a Vojtou Havlovými se potkáváme v čajovně v den oslavy Vojtových šedesátin. Je horké květnové odpoledne, když se ve dveřích objeví dvojice s obrovskými hudebními nástroji na zádech...

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Cesty do centra dění (Michal Nanoru)

František Formánek 24.01.2023

Popsat v krátkosti Michala Nanoru není snadné, tak to vezmu osobně... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Nová vlna domácích umělkyň

Nora Třísková 24.01.2023

Na úspěchu mladých umělkyň má tak mimo jiné zásadní podíl i změna vnímání jejich pozice, ať už ze strany hudebního průmyslu nebo publika.

Vstupní prohlídka: Alen

redakce 23.01.2023

Loni na podzim vydala klavíristka, zpěvačka a textařka u Polí5 své druhém album, ve spolupráci s Martinem E. Kyšperským.

Vstupní prohlídka: Page Turners

redakce 17.01.2023

Page Turners loni odehráli pěknou řádku koncertů a už se soustředí na jarní sezónu, kterou odstartují se spřízněnými The Silver Spoon.

Žebříčky Full Moonu: očekávání roku 2023

redakce 16.01.2023

Co si přát a na se těšit v roce příštím? Velké otazníky budí nadcházející festivalová sezóna a to, kolik návštěvníku bude po pandemii na akce jezdit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace