Články / Recenze

Kolekce rozmanitých emocí (Page Turners)

Kolekce rozmanitých emocí (Page Turners)

Tereza Bartusková | Články / Recenze | 01.04.2024

Talentovaná česko-ruská pětičlenná pětice kapela Page Turners na svém prvním albu Mirror View demonstruje svůj zvukový rozsah od melancholických balad až po indierockové hitovky. Na otázku, kdo Page Turners jsou, mají jasnou odpověď: „Jsme kapela pro introverty, kteří si rádi zatančí a extroverty, kterým je občas smutno. Ve své hudbě spojujeme lásku ke kytarovému indie, hip hopu a rnb beatům.“

Po indierockové nakopávačce Touch následuje instrumentální Interlude, která naznačuje sázku na elektroniku a její zrychlující se rytmus vybudí potřebnou energii. Ke skladbě Take Me Back Into Your Arms kapela vydala také klip režírovaný Karolínou Beranovou, rychlou, veselou, taneční, letní oddechovku, v níž hlavní zpěvák Michail Kiristaev zpívá o tom, jak se snaží zapomenout na promarněnou lásku: „I can’t forget the love we left behind.“


Titulní skladba, která celou desku uzavírá, je v přímém kontrastu k úvodní Touch. Živelné beaty střídá melancholická kytara a jestli Touch měla materiál rozproudit, Mirror View je balada, která ji uklidňuje. Píseň se snaží popsat, jaké to je dívat se do zrcadla a téměř se nepoznávat: „Slowly chasing features until I find them to be mine.“ V podobně melancholickém duchu se odehrává i Memory of You, zabývající se vzpomínkami na milovanou osobu.

Deska Mirror View je pestrou kolekcí rozmanitých emocí. Vypráví nejen o lásce, ale i o smutku nebo touze po nedosažitelném, vděčnosti, a především o minulosti, nad kterou čas od času lpíme všichni.

Info

Page Turners –⁠ Mirror View (2023)
Fb kapely

foto © Naty Velebilová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Historky otců zakladatelů budou těžko hledat čtenáře (Neviditelné řemeslo)

Martin Šinkovský 14.04.2024

I když autoři textu opakovaně tvrdí, jak složitě se jejich práce vysvětluje a obhajuje, skutečností je, že základní pravidla a kompetence jsou jednoduché a logicky vyvoditelné.

Marko Damian a úpadok menom Skeeter

Matej Žofčín 09.04.2024

Od konceptu zdanlivo upustil, upustil aj od unikátného frázovania, ostali len spievavé refrény a téma lásky, ktorá je však omnoho plytkejšia ako na debute.

Dva svety (Eva Sajanová & Dominik Suchý)

Veronika Vagačová 29.03.2024

Dvaja interpreti známi zo svojich vlastných projektov v rámci alternatívnej scény sa nedávno spojili pri albume Decision Paralysis.

Hudba ze zapomenutých míst minulosti (Garlands)

Filip Peloušek 25.03.2024

Jejich pojetí rocku s prvky gothic punku nedává moc prostoru pro jednoduchou zaměnitelnost.

Esence The Beatles (Milan Bátor)

Jiří V. Matýsek 10.03.2024

Hudba tu plyne s fantastickou lehkostí, při pozornějším poslechu ale jasně vyplývá komplexnost, s níž se musel opavský kytarista vyrovnat.

Dobro došli u bad trip (Nemeček)

Dan Sywala 19.02.2024

Ke slunné Makarské se blíží nevyzpytatelná tma. To je výjev, který bych přál cestovatelům, kteří se spokojí s prvoplánovým strávením letní dovolené.

Aye, captain! (The Longest Johns)

Jiří V. Matýsek 16.02.2024

Leaving of Liverpool nebo na Dylanovu Maggie’s Farm odkazující skladba Maggie’s Ship jsou příjemným oťukáváním nových teritorií.

Zápas agresívnej klubovej estetiky s distingvovanosťou orchestrálneho zvuku (julek ploski)

Dušan Šuster 12.02.2024

Left field je defenzívna bejzbalová pozícia a hráč, ktorý ju zastáva, býva vraj najosamelejším na ihrisku.

Jednoduchá každodennost světa (Moře dní)

Veronika Tichá 25.01.2024

Deska je mixem nostalgických stesků i veselí v podobě melancholických balad, bedroom popových lovesongů nebo rychlejších kytarovek.

Prostor plný apatie a úzkosti (Metro Riders)

Jaroslav Myšák 23.01.2024

Už předchozí deska projektu Metro Riders, za kterým stojí švédský hudebník Henrik Stelzer, pracovala se zvukovým prostředím, který si asociujeme s filmy osmdesátých let.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace