Články / Seriály / / 3na3

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 06.09.2019

Z porevoluční utančené srandy festival? Jedna z nejprogresivnějších oslav současné klubové taneční hudby jménem Shotgun Festival se už o víkendu vrací na místo činu, areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou, aby pohostila jména jako Ron Morelli, Van Ahn, Shiken Hanzo nebo Blocks & Escher. Ústřední postava pořadatelského týmu Dan Morávek má o statutu i budoucnosti festivalu jasno: velikost nám vyhovuje.

Shotgun Festival funguje už třínáct let, jak se vyvinula původní idea a záměr dělat takhle specifickou akci?
Letošní ročník je 18. Festival vznikl v roce 2001 jako spontánní reakce na naše první zkušenosti s taneční scénou po revoluci. První ročníky byly opravdu taková sranda a dnešnímu konceptu se to zdaleka nepodobá. Na druhou stranu k nám vždycky jezdili fajn lidi a spousta se jich vrací dodnes.

Máte ambice se rozrůstat, nebo zůstává velikost festivalu, i co do pozvaných umělců, stále v daných mantinelech?
Určitě by si náš festival zasloužil víc návštěvníků, to se musí přiznat. Ale i u nás hraje obrovskou roli počasí a do jisté míry lineup. Byly silné i slabší ročníky, ale na chuti udělat další pokračování to zatím neubralo. Velikost nám vyhovuje.

Jaký je tvůj osobní vztah k lokalitě areálu Kristýna, popř. Hrádku nad Nisou, kde se Shotgun Festival koná?
Máme zde své rodiny, zázemí a hlavně podporu radnice. Težko bych hledal lepší
podmínky. Dokonce jsem jedno volební období seděl v zastupitelstvu. Mám zdejší přírodu rád a náš kraj je opravdu výjimečný, nejen svou polohou.

Jak vnímáš ostatní domácí festivaly podobného rázu?
Naše festivalová mapa je malá, ale pestrá. Poslední léta zažíváme zlaté časy, registruju spoustu malých festivalů a parties nejen na uzemí Prahy. Nemá smysl jmenovat, důležitejší je support podobných večírků a festivalů.

V lineupu se každopádně objevují progresivní jména klubové scény. Existuje nějaký směr či žánr, který chceš návštěvníkům ukázat?
Spousta z nás aktivně hraje nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat nové lidi a seskupení. V tom je ta síla a inspirace. Nemáme úplně ambice ukazovat lidem něco nového, spíš sdílet to, co nás baví a pokusit se to dovézt k nám.

Info

Shotgun Festival 2019
6. - 7. 9. 2019
Kemp Kristýna, Hrádek nad Nisou
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace