Články / Seriály / / 3na3

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Druhý ročník benefičního Šlinc festu pořádá dvojice David Pospíšil a Honza Kasal, která provozuje i pozvolna se rozjíždějící stejnojmenný label a která hodlá výtěžek ze vstupného věnovat místní dobročinné organizaci Jupiter. Proč té, jak si stojí vydavatelství a co je to „šlinc“, to je ve hře jen pár dní před víkendovou akcí, na které vystoupí třeba Lyssa, Edúv syn nebo Lahar.

Když se podívám na loňský a letošní lajnap, vidím vývoj. Nechci říkat, že letošní je měkčí, i když je, ale spíš pestřejší, dokonce rap! Z voleje by mě napadlo, že Šlinc Records tam bude mít kapely, kterým vydává desky, ale dohledat diskografii labelu není možné…

David: Na line-upu jsme makali od konce minulýho roku a oslovili jsme spoustu kapel, který máme rádi a u kterých cítíme, že by se hodili do našeho DIY konceptu a festu. Žánry extra neřešíme a je to o diskuzi. Když někdo z kluků řekne, že tuhle kapelu ne, prostě jdeme dál. Kolikrát je komunikace s kapelama opravdu vtipná, tzn. že dlouho žádná odezva, pak to vypadá, že to na 90 % vyjde, a nakonec vždycky nemůže basák. Takhle jsme řešili v jednu chvíli třeba přes dvacet kapel najednou a moc nebylo jistý, jak to dopadne… Pak přišla ta blbá korona a dali jsme to k ledu. Takže finální line-up jsme dávali dohromady narychlo a vlastně jsme strašně rádi za výsledek. O Šlinc Records řekne víc Honza. Jinak s naší novou kapelou Pakosteň (ex-Hydrauliter) otevřeme v jednu po poledni. Šlinc Fest!

Honza: Když jsme s naší předchozí kapelou Hydrauliter vydávali elpíčko, potřebovali jsme značku, pod kterou bychom ho vydali, a tak vznikl Šlinc Records. Zatim jsme vydali jenom tuhle nahrávku. Letos bychom se měli nějakou malou měrou podílet na nový desce Plešatý zpěvačky, která bude vycházet u Silver Rocket, a doufáme, že stihneme vydat i desku s Pakosteň.

Proč řevnické lesní divadlo, co je to za prostor? Jaké má výhody a nevýhody?

David: Prostor napadl Honzu. Poprvé jsme byli na místě na Rockabilly Rumble tuším v roce 2017. Je to super místo, kde hraje řevnické ochotnické divadlo, ale je tu různá spousta dalších akcí. Atmosféra v lese, hlediště a podium mezi duby má výjimečnou atmošku. Já osobně jsem si tohle místo fakt zamiloval. Nevýhodou je, že musíme končit s hlasitou produkcí v deset, jinak co se týče místa samotnýho, nemá chybu.

Honza: Mně se to místo hrozně líbí a vlastně mě mrzelo, že tam nemám na co jezdit, tak jsme se rozhodli, že v Řevnicích něco uděláme sami. Mezi výhody patří rozhodně dobrý spojení s Prahou, kompletní zázemí včetně backstage, záchodů, elektřiny, osvětlení, cena za pronájem a v neposlední řadě i komunikace s paní, která má prostor v rámci Řevnic na starost. Nevýhoda žádná.

Šlinc Fest je benefiční, peníze jdou na místní spolek Jupiter, který se věnuje animoterapii. Proč zrovna jemu, jakou k němu máte vazbu?

Honza: Oba s Davidem jsme z Prahy a k Řevnicím jako městu jsme žadný vztah neměli a nikoho jsme tady neznali. Od začátku jsme ale chtěli udělat benefici na nějakou lokální věc. Jupiter nám nakonec doporučila kamarádka, která se zná s jeho předsedkyní Idou Kubrichtovou. Ve finále jsme zjistili, že David se s Idou vlastně zná, akorát vůbec nevěděl, že něco takovýho v Řevnicích provozuje.

David: Minulý rok, když jsme byli s paní produkční omrknout místo, jsme si řekli, že budeme chtít Šlinc fest vždycky dělat jako benefiční akci, striktně DIY a pouze s vegan občerstvením. Prostě aby to celý probíhalo v mírumilovnym duchu a místní si ten bordel, co uslyší, spojili s nějakýma pozitivníma hodnotama, když už je bude u oběda na zahradě rušit zběsilej grindcore. Zjišťovali jsme si, jaké jsou místní organizace, a jednou z nich, která nás zaujala a rozhodli jsme se ji podpořit, byla právě Jupiter. Doufáme, že se tenhle ročník vyvede a nesejme nás počasí…

Co znamená „šlinc“ v Praze? Na Moravě to je flastr na kůži, co ti zůstane, když se švihneš klackem.

David: Se šlincem jsem přišel já. Můj kámoš Rama z další kapely, co mám, jednou dorazil na zkoušku a řekl: „Hej, čum, jakej mám na ruce šlinc!“ No a já to začal pak používat na všechno možný. A jestli myslíš jakože po pražsku, tak říkám: „To je pivo jak šlinc“ a podobně. Náš zpěvák z Pakosteně Nelo pak udělal logo Šlinc Records jako šimpanze s tělem netopýra, a to je prostě pořádnej šlinc! Prostě ať si každej představí, co chce. Rád takhle používám slova, že jim dám zajímavý význam.

Honza: Co k tomu říct? Celý to slovo je to blbost, která se nám nějak vymkla z kontroly.

Info

Šlinc fest
13. 6. 2020 12:00
Lesní divadlo, Řevnice
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace