Články / Seriály / / 3na3

3na3: Kalle (k akustickému turné)

3na3: Kalle (k akustickému turné)

ScreamJay | Články / Seriály / / 3na3 | 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. V šestičlenném složení, při kterém na pódiu místo pedálových efektů uvidíte klasické akustické nástroje, nahrazující kytarové smyčky i bicí samply. Veronika Buriánková a David Zeman si k tomu přivzali čtveřici nejen hudebně spřízněných osobností a ještě nám stihli prozradit, jak celý nápad vznikal nebo jestli se nějak promítne na další desce.

Jak se rodil celý nápad na akustické turné s kapelou a jak se vlastně takhle kapela formovala?

David: V našich myšlenkách se tenhle nápad začal rýsovat někdy z jara 2018. Předtím jsme párkrát hráli akusticky ve dvou, jen s harmoniem a kytarou. Bylo to ale hodně strohý, nechali jsme pouze základní melodie. V hlavách jsme si stále skládali, jak by se všechno dalo zaranžovat pro vícečlennou kapelu. Teoreticky to vypadalo reálně. A tak jsme někdy začátkem léta oslovili čtyři kámoše a naštěstí všichni kývli. Zhruba od poloviny léta jsme na tom začali makat. Všichni pro to udělali maximum, obětovali jsme tomu snad všechny volný neděle.

S akustickým turné projedete prověřené kluby i specifická, osobitá místa. Hrajete rádi právě na netradičních místech? A odráží se každé specifikum prostoru do vašeho vnímání koncertu jako takového?

David: Hraní na jinejch místech než v prověřeným klubu máme rozhodně moc rádi. Do takovýho koncertu se hodně promítá i fakt, že pořadatel tam vloží ještě větší kus sám sebe, svůj čas a návštěvníci navíc musí dorazit i na hůř dostupný místo. To mnohdy vytváří mnohem větší pocit sounáležitosti.

Veronika: A různá místa v člověku vzbudí různé prožitky. Koncert vyzní jinak v klubu, u lesa, v opuštěným domě nebo třeba někde v parku. A nejde jen o zvuk nebo světla, ale o celkovou náladu danýho místa. To jsou věci, které mě na netradičních místech baví. Pokaždý je to úplně jiný.

Mohla by se aktuální koncertní sestava promítnout i do případné další desky Kalle? A dočkáme se v budoucnu i živého alba?

David: V akustický sestavě (za)hrajeme dva úplně nový songy. Jeden jsme měli v podstatě hotový, včetně aranží, takže to bude spíš takové ověření si, jestli a jak moc to skutečně funguje. Do toho druhýho jsme cello, bicí i basu přidali až na místě a jsem si celkem jistý, že alespoň z části se to promítne i do finální podoby songu na další desce.

Veronika: A co se týče možnýho zaznamenání týhle akustický verze, tak si dovedeme představit, že bychom jednou třeba nahráli živej koncert a vydali ho.

Info

Kalle s akustickou kapelou
15. 11. 2018 20:00
Kabinet MÚZ, Brno
fb událost

Kalle s akustickou kapelou
16. 11. 2018 20:00
Kafé v kině, Veselí nad Moravou
fb událost

Kalle s akustickou kapelou
21. 11. 2018 19:30
Žižkostel, Praha
fb událost

Kalle s akustickou kapelou
18. 1. 2019 20:00
Živá Mandala, Kopřivnice
fb událost

Foto © Matěj Hošek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace