Články / Seriály / / 3na3

3na3: Zimnichaak 2019

3na3: Zimnichaak 2019

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, mají uprostřed Orlové velkou černou tabuli, kde si ji můžete zkusit spočítat už podruhé. Futra je nízkoprahové centrum pro děti a mládež, které se snaží předcházet různým podobám rizikového chování. A Chee Chaak Tips jsou ostravská promotérská buňka, která se snaží o totéž, a to nejen koncerty a festivaly. Co z toho vyplývá dohromady, co bude na pořadu dne a noci? Pár odpovědí Zuzky Šrámkové, dvoudenní akce startuje tento pátek v podvečer.

Zimnichaak bude mít druhou edici, tentokrát to vypadá, že za nepoměrně jiných, mrazivějších podmínek. Čím se bude lišit od jedničky, co vás naučil minulý rok? A budou i „doprovodné“ akce typu exkurze Orlovou?
Pokračujeme ve stejné myšlence. Prostě nám je málo pořádat jen letní variantu. Taky během roku už nemáme kapacitu dělat koncerty dvakrát, třikrát měsíčně, jak tomu bylo kdysi, tak jsme prostě skumulovali na dva dny dvanáct kapel. Je pro nás hrozně důležitá spolupráce s Futrou, která je zkrátka stálice a už deset let aktivně buduje scénu. Taky mám škodolibou radost, že zrušíme některým lidem jejich komfortní navštěvování koncertů a vyšleme je do Orlové.

Bahratal padli, místo nich dorazí Decultivate, čekáte ještě nějaké změny?
Změny můžou přijít kdykoliv, všichni jsme jen nezodpovědní špinaví punkáči a tak to máme nejraději.

O polských Sierść říkáte, že to budou černí koně festivalu, ale to se dá tvrdit možná o každé druhé kapele v lajnapu? Anebo takhle – polská scéna bude mít tradiční zastoupení, koho dále sledujete na tamní scéně, na koho upozornit ty, kteří necítí sílu severu?
S Polskem se snažíme navázat komunikaci dlouhodobě. Stále to budujeme a snažíme se naše scény propojit. Sledujeme varšavskou scénu, krakovskou, od shoegazu přes postpunk, noise rock až po hardcore/punk. Vždycky když dělám polskou kapelu, která mě baví, ptám se je na tipy, jejich známé ze scény a zkoumám labely, pod kterýma vydávají. Za všechny labely např. Crunchy Human Children, Trzy szóstki, Bat-Cave Productions.

Co se dá prozradit z programu letního Cheechaaku, je už něco jasného? Nějaké zamýšlené novinky, co se týče prostoru, času?
Letní Cheechaak nechystá nic speciálního. Cheechaak totiž není nic speciálního. Zkrátka si vybereme dle našeho zvážení to nejlepší, co chceme slyšet. A budeme se zase zdokonalovat v detailech. Jako například neurvat dveře ledničky na baru hned první den.

Info

Zimnichaak vol. II
18. - 19. 1. 2019
Futra, Orlová
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

redakce 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.

3na3: Kalle (k akustickému turné)

redakce 14.11.2018

Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. Veronika a David o nápadu na akustické tour a nejen o něm.

3na3: Olomoucká klubová noc

redakce 13.11.2018

Nultý ročník Olomoucké klubové noci oživí během dvou nocí pět olomouckých klubových scén a běžně nepřístupný kryt civilní obrany. Povídání s pořadatelem.

3na3: Muzika pro nezaujaté uši

redakce 12.11.2018

Na hudebním programu jsou Kittchen, Nylon Jail a Budoár staré dámy. Muzika pro nezaujaté uši však nenabízí jen hudební dění. Rozhovor.

Barbora Johansson: Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom zůstali přáteli

redakce 24.10.2018

Kinolab je nejen filmová, ale i diskuzní platforma zaměřená na současná socio-politická témata. Co chystají, co nám k tomu řekla kreativní šéfka Barbora Johansson?

3na3: Pavel Kraus a Libor Galia (Konektiv Night)

redakce 27.09.2018

Nový model hudebního večera? Jeden český a jeden zahraniční umělec ve velmi nečekaných tandemech, posuďte sami... Rozhovor s pořadateli, hleďte.

3na3: Laura Lovišková a Regina Ulejová (Hvalur)

redakce 12.09.2018

Jste fanoušci akcí zaměřených na kulturu konkrétního regionu, na dny té které kuchyně, kinematografie nebo i hudby?

3na3: Ondřej Cihlář a Ondřej Bauer

redakce 23.08.2018

U příležitosti padesátého výročí vpádu ruských vojsk a následné normalizace se chystá návrat kádrových přehrávek.