Články / Seriály / / 3na3

3na3: Zimnichaak 2019

3na3: Zimnichaak 2019

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, mají uprostřed Orlové velkou černou tabuli, kde si ji můžete zkusit spočítat už podruhé. Futra je nízkoprahové centrum pro děti a mládež, které se snaží předcházet různým podobám rizikového chování. A Chee Chaak Tips jsou ostravská promotérská buňka, která se snaží o totéž, a to nejen koncerty a festivaly. Co z toho vyplývá dohromady, co bude na pořadu dne a noci? Pár odpovědí Zuzky Šrámkové, dvoudenní akce startuje tento pátek v podvečer.

Zimnichaak bude mít druhou edici, tentokrát to vypadá, že za nepoměrně jiných, mrazivějších podmínek. Čím se bude lišit od jedničky, co vás naučil minulý rok? A budou i „doprovodné“ akce typu exkurze Orlovou?
Pokračujeme ve stejné myšlence. Prostě nám je málo pořádat jen letní variantu. Taky během roku už nemáme kapacitu dělat koncerty dvakrát, třikrát měsíčně, jak tomu bylo kdysi, tak jsme prostě skumulovali na dva dny dvanáct kapel. Je pro nás hrozně důležitá spolupráce s Futrou, která je zkrátka stálice a už deset let aktivně buduje scénu. Taky mám škodolibou radost, že zrušíme některým lidem jejich komfortní navštěvování koncertů a vyšleme je do Orlové.

Bahratal padli, místo nich dorazí Decultivate, čekáte ještě nějaké změny?
Změny můžou přijít kdykoliv, všichni jsme jen nezodpovědní špinaví punkáči a tak to máme nejraději.

O polských Sierść říkáte, že to budou černí koně festivalu, ale to se dá tvrdit možná o každé druhé kapele v lajnapu? Anebo takhle – polská scéna bude mít tradiční zastoupení, koho dále sledujete na tamní scéně, na koho upozornit ty, kteří necítí sílu severu?
S Polskem se snažíme navázat komunikaci dlouhodobě. Stále to budujeme a snažíme se naše scény propojit. Sledujeme varšavskou scénu, krakovskou, od shoegazu přes postpunk, noise rock až po hardcore/punk. Vždycky když dělám polskou kapelu, která mě baví, ptám se je na tipy, jejich známé ze scény a zkoumám labely, pod kterýma vydávají. Za všechny labely např. Crunchy Human Children, Trzy szóstki, Bat-Cave Productions.

Co se dá prozradit z programu letního Cheechaaku, je už něco jasného? Nějaké zamýšlené novinky, co se týče prostoru, času?
Letní Cheechaak nechystá nic speciálního. Cheechaak totiž není nic speciálního. Zkrátka si vybereme dle našeho zvážení to nejlepší, co chceme slyšet. A budeme se zase zdokonalovat v detailech. Jako například neurvat dveře ledničky na baru hned první den.

Info

Zimnichaak vol. II
18. - 19. 1. 2019
Futra, Orlová
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace