Zprávy / Ceny/Awards

Ceny Vinyla zahájí sedmý ročník

Ceny Vinyla zahájí sedmý ročník

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 28.11.2017

Hudební ceny Vinyla vstupují do VII. ročníku. Nominace za rok 2017 budou známy 12. prosince. Slavnostní vyhlášení pak proběhne v pražském Lucerna Music Baru 21. února 2018, kde mezi jinými vystoupí i kapela Midi Lidi. Podobu vinylu (ocenění) navrhne loňský laureát ceny Jindřicha Chalupeckého Matyáš Chochola.

Zahájení nového ročníku Vinyly je spojeno s výběrem poroty, která vzešla z návrhu Rady ceny Vinyla. Tříčlenná Rada ve složení Iva Jonášová (Radio Wave), Mary C (Radio Wave) a Miloš Hroch (Radio Wave / Hospodářské noviny) vybrala celkem 27 porotců (hlasovatelů). O letošních výsledcích rozhodne stejné množství hlasovatelů jako v loňském roce, jejich seznam však není totožný. "Každoroční obměna poroty odráží proměnu samotné tuzemské kritiky. Porotci musí být aktivními publicisty (nebo vyvíjet obdobnou činnost) a zároveň svými výstupy musí pomáhat formovat myšlení o hudbě," vysvětluje za koordinátory Vinyly Pavel Uretšlégr. Porota bude opět hlasovat dvoukolovým systémem ve třech kategoriích (Deska, Objev, Počin / Událost). První kolo hlasování bude zahájeno na začátku prosince a výsledky nominací budou oznámeny 12. prosince.


Slavnostní vyhlášení VII. ročníku hudebních cen Vinyla se uskuteční ve středu 21. února 2018 v pražském Lucerna Music Baru. "Hlavní část slavnostního vyhlášení budou opět tvořit koncerty domácích kapel a hudebníků. Prvním potvrzeným hostem je trio Midi Lidi. Další dva účinkující vzejdou z nominací," dodává k podobě večera Pavel Uretšlégr.

Autorem obalu výročního vinylu, který obsahuje po jednom tracku od nominovaných z kategorií Deska roku a Objev roku, a zároveň slouží jako ocenění pro vítěze, je Matyáš Chochola, loňský laureát ceny Jindřicha Chalupeckého. "Cena Jindřicha Chalupeckého pro nás byla při iniciování Vinyly výrazným vzorem, proto je i tahle symbióza a pokus o propojení hudby a výtvarného umění přirozeným vyústěním," říká za organizátory Tomáš Grombíř.

Info

Ceny Vinyla 2017
21. 2. 2018
Lucerna Music Bar, Praha

www.facebook.com/lucernamusicbar
www.facebook.com/Vinyla.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ceny Anděl 2023: Album roku mají November 2nd, zabodovala i Anna Vaverková nebo Pam Rabbit

redakce 31.03.2024

Třiatřicátý ročník byl jedním z nejbarevnějších v historii.

Vítězové hudebních cen Vinyla 2023

redakce 06.03.2024

Ceny získaly Toyota Vangelis, Klara Wodehn a iniciativa Nadšením nájem nezaplatíš. Uspěla i mladá producentka Fæ Bestia a publicisté Julie Pátá a Timon Láska.

Český lev 2024 zná nominace

redakce 16.01.2024

Nejvyšším počtem nominací se mohou pyšnit filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha.

Best in Design oznámil porotce

redakce 14.01.2024

Loňští vítězové Best in Design letos ovlivní v porotě budoucnost soutěžících spolu s Brankem Popovicem a dalšími profesionály.

Vinyla 2023: nominace

redakce 04.01.2024

Hned pět nahrávek v kategorii Deska roku vzhledem ke shodnému počtu hlasů nominovala porota hudebních cen Vinyla.

Vinyla hledá talenty

redakce 23.11.2023

Uzávěrka obou aktuálních výzev, Ceny Jany „Apačky“ Grygarové a Bastl Electronic Track, je 31. ledna 2024.

Břitva 2022 cení Insanii, Heiden, Trny & žiletky, Banána nebo Papagáje

redakce 07.06.2023

Kategorii alb či jednotlivé žánrově profilované sekce dále ovládl částečný, ale atmosféricky působivý návrat k černému kovu v podání Heiden.

Bastl Electronic Track. Ceny Vinyla vydávají kompilaci

redakce 19.04.2023

Nikdo z poroty asi nečekal, že ta nejchytlavější věc v celém Bastl Electronic Tracku soutěži bude postavená na samplu Leoše Janáčka.

Ceny Vinyla 2022 znají vítěze

redakce 22.02.2023

Cenu si odnesl Tomáš Niesner, Mat213 a festival Pop Messe. Uspěli i mladí producenti Mezi patry klid a publicisté David Laufer a Jiří Slabihoudek.

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

redakce 08.02.2023

Ocenění přeberou také laureáti výzvy Bastl Electronic Track pro mladé hudební producenty*ky, kterých se letos přihlásilo rekordních devětatřicet.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace