Zprávy / Ceny/Awards

Ceny Vinyla zahájí sedmý ročník

Ceny Vinyla zahájí sedmý ročník

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 28.11.2017

Hudební ceny Vinyla vstupují do VII. ročníku. Nominace za rok 2017 budou známy 12. prosince. Slavnostní vyhlášení pak proběhne v pražském Lucerna Music Baru 21. února 2018, kde mezi jinými vystoupí i kapela Midi Lidi. Podobu vinylu (ocenění) navrhne loňský laureát ceny Jindřicha Chalupeckého Matyáš Chochola.

Zahájení nového ročníku Vinyly je spojeno s výběrem poroty, která vzešla z návrhu Rady ceny Vinyla. Tříčlenná Rada ve složení Iva Jonášová (Radio Wave), Mary C (Radio Wave) a Miloš Hroch (Radio Wave / Hospodářské noviny) vybrala celkem 27 porotců (hlasovatelů). O letošních výsledcích rozhodne stejné množství hlasovatelů jako v loňském roce, jejich seznam však není totožný. "Každoroční obměna poroty odráží proměnu samotné tuzemské kritiky. Porotci musí být aktivními publicisty (nebo vyvíjet obdobnou činnost) a zároveň svými výstupy musí pomáhat formovat myšlení o hudbě," vysvětluje za koordinátory Vinyly Pavel Uretšlégr. Porota bude opět hlasovat dvoukolovým systémem ve třech kategoriích (Deska, Objev, Počin / Událost). První kolo hlasování bude zahájeno na začátku prosince a výsledky nominací budou oznámeny 12. prosince.


Slavnostní vyhlášení VII. ročníku hudebních cen Vinyla se uskuteční ve středu 21. února 2018 v pražském Lucerna Music Baru. "Hlavní část slavnostního vyhlášení budou opět tvořit koncerty domácích kapel a hudebníků. Prvním potvrzeným hostem je trio Midi Lidi. Další dva účinkující vzejdou z nominací," dodává k podobě večera Pavel Uretšlégr.

Autorem obalu výročního vinylu, který obsahuje po jednom tracku od nominovaných z kategorií Deska roku a Objev roku, a zároveň slouží jako ocenění pro vítěze, je Matyáš Chochola, loňský laureát ceny Jindřicha Chalupeckého. "Cena Jindřicha Chalupeckého pro nás byla při iniciování Vinyly výrazným vzorem, proto je i tahle symbióza a pokus o propojení hudby a výtvarného umění přirozeným vyústěním," říká za organizátory Tomáš Grombíř.

Info

Ceny Vinyla 2017
21. 2. 2018
Lucerna Music Bar, Praha

www.facebook.com/lucernamusicbar
www.facebook.com/Vinyla.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Mezipatrech zvítězilo německé drama Nic ve zlým

redakce 24.11.2020

Vítězem hlavní soutěže se stalo německé drama Nic ve zlým režiséra Faraze Shariata o životě mladých queer přistěhovalců v Německu.

Vinyla ohlašuje Cenu Jany „Apačky“Grygarové za publicistiku

redakce 23.11.2020

Organizátoři hudebních cen Vinyla se rozhodili ocenit mladé zástupce kvalitní hudební žurnalistiky.

Cenu Emmy může poprvé vyhrát český seriál

redakce 22.11.2020

Osmidílný internetový thriller #martyisdead, nominovaný na mezinárodní cenu Emmy v kategorii krátkých seriálů, zachycuje odvrácenou stranu sociálních sítí.

Břitva za rok 2019 zařízla

redakce 02.06.2020

Hlavním vítězem se stává Necrocock, který skrze Kaviar Kavalier zplodil hitově silně nakažlivé a stylově obtížně zařaditelné album.

Nejkrásnější knihy roku

redakce 01.06.2020

Několikanásobné ocenění si za originální zpracování knih odnesla nakladatelství Host, Arbor Vitae a Nadační fond 8smička.

Český rozhlas Jazz ocenil nejlepší jazzová alba roku

redakce 22.03.2020

Anketa o nejlepší jazzové album je součástí katalogu Česká jazzová sklizeň, který každoročně mapuje všechny vydané nahrávky daného žánru v zemi.

Anketa o nejlepší tuzemskou gramodesku Best Czech Vinyl Disk je tu

redakce 21.03.2020

Vstupte do světa, kde vládne hmotný nosič, fascinující artefakt, sběratelská vášeň a povětšinou nebesky, stejně tak jako pekelně krásná hudba.

Jak dopadly Radio_Head Awards 2019?

redakce 20.03.2020

Radio_Head Awards znají vítěze za rok 2019. Nejlepší nahrávku, podle hlasujících, vydal Gleb. A jak to dopadlo v dalších kategoriích?

Letošní Oscaři ve znamení Parazita

redakce 10.02.2020

Králem letošního předávání Oscarů se stal jihokorejský snímek Parazit, který si celkově odnesl čtyři pozlacené sošky.

Grammy 2020 ovládla Billie Eilish

redakce 27.01.2020

Letošní udílení Grammy Awards zcela ovládla Billie Eilish. Odnesla si cenu za nejlepší desku roku i song roku.