Články / Profily

Track týdne: Soccer96 - I Was Gonna Fight Fascism (ft. Alabaster dePlume)

Track týdne: Soccer96 - I Was Gonna Fight Fascism (ft. Alabaster dePlume)

Jiří Špičák | Články / Profily | 02.04.2020

Chtěl jsem bojovat proti fašismu, ale byl jsem unavenej, pak mi do toho něco vlezlo a nakonec mě začali štvát ostatní lidi, kteří bojujou proti fašismu. Znáte to. Aniž bysme chtěli redukovat nový hypnotický banger dvojice Soccer96 na pouhý společenský komentář, je v něm ukrytá spousta pravdy. Jako správný politický track má navíc groove: vzpomeňte si na kultovní revolucionářský motorik Crest milovaných Stereolab a hned vám bude jasné, kde se pohybujeme a kde případně skončíme. Na barikádách.

Cesta ke hvězdám ovšem vede z undergroundu, kde se duo Soccer96 cítí nejjistější. Dan Leavers (Danalog) a Max Hallett (Betamax) tvoří dvě třetiny oslavované kapely The Comet Is Coming, produkovali desky Snapped Ankles. A Betamax, na jehož famózním rytmickém výkonu celý track stojí, je navíc bubeníkem Sons of Kemet. Tohle ale není jazz. Zní to spíš jako La Düsseldorf nebo NEU! se saxofonem. Byli jste někdy na večírku, kde DJ ve čtyři ráno rezignuje na veškerou bass music, vytáhne šavli do červené a pustí Hallogallo? Já ano. A po pár týdnech v karanténě mám pocit, že to tenkrát znělo úplně stejně, jako když popáté za sebou pustíte Soccer96 sousedům.

A pak je tady ještě Alabaster dePlume, spisovatel, performer a saxofonista, který svoje výmluvy o tom, proč nezvládl bojovat proti fašismu, ze začátku deklamuje podobně frackovsky jako Phil Daniel v Parklife. Počkejte ale na druhou půlku. “Alabastera jsme zapojili podobně, jako jsme to udělali s Shabakou Hutchingsem,” komentuje kolaboraci Danalogue. “Chtěli jsme jít dál, být špinavější, hlasitější.” Moc si v podobných radách nelibuju, ale tady to platí: maximum volume yields maximum results, jak říká Stephen O’Malley. A pak nezapomeňte zkontrolovat nácky, kteří by v současné krizi chtěli obětovat lidi korporacím. Už se rojí.

Info

Soccer96
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dveře jsou otevřené (Nový ukrajinský rap)

Maria Pyatkina 06.11.2021

Jedním z vrcholů Žižkovské noci 2021 bylo vystoupení patronky ukrajinského rapu Alyony Alyony. Skrze rozhovor s ní nahlížíme pod pokličku tamní rapové scény.

Slast digitálního purismu (Raster((Noton))

Karel Veselý 21.09.2021

Jedno z nejdůležitějších vydavatelství pro experimentální elektroniku posledního čtvrtstoletí oslaví své narozeniny na letošním festivalu Lunchmeat.

Liraz aneb retropop s příčinou

Jiří Moravčík 12.07.2021

Zatímco v izraelském seriálu Tehran hraje zpěvačka Liraz Charhi agentku Mossadu, na pop-rockovém albu Zan dokazuje, jak napínavé může být tajné natáčení s íránskými hudebníky.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Co je to dneska videoklip? (Na vlastní oči: David Kořínek)

Karel Veselý 07.01.2021

David Kořínek (Rafani) současnou hudbu sleduje se stejným zájmem jako umění a to mu dává šanci oba světy, které se v mnohém ovlivňují, zodpovědně srovnávat.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Z okraje společnosti do kulturního kánonu (Grime)

Jakub Šíma 07.01.2021

Prošel cestu, na které dokázal dát hlas lidem z okraje společnosti, aktivizoval je a nabídnul vzory, s kterými se mohli ztotožnit. Grime.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Buď řeznickej pes (Michael's Uncle)

mxm 06.01.2021

Někdy v jednadevadesátém kdosi zazvonil za dveřmi v paneláku uprostřed hornického sídliště... Maxim týrá paměť v rubrice Kult. Michael’s Uncle.

Full Moon Stage 2021: The Membranes

redakce 06.12.2020

Comebacky jsou módou i prokletím posledních let. Jeden takový budeme mít na Full Moon stage na Colours. A bude to nejvíc.

Full Moon Stage 2021: The Sweet Release Of Death

redakce 05.12.2020

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2021: Lonker See

redakce 04.12.2020

Lonker See si zakládají na neustálém překvapování posluchačů i sama sebe, své dobrodružné kompozice staví na improvizovaných základech. Vyzkoušíme na nadcházející Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: I Like Trains

redakce 03.12.2020

Neúnavný taneční beat a angažované a buřičské texty, to je čtvrtá kapela naší Full Moon Stage.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace