Články / Profily

Track týdne: Soccer96 - I Was Gonna Fight Fascism (ft. Alabaster dePlume)

Track týdne: Soccer96 - I Was Gonna Fight Fascism (ft. Alabaster dePlume)

Jiří Špičák | Články / Profily | 02.04.2020

Chtěl jsem bojovat proti fašismu, ale byl jsem unavenej, pak mi do toho něco vlezlo a nakonec mě začali štvát ostatní lidi, kteří bojujou proti fašismu. Znáte to. Aniž bysme chtěli redukovat nový hypnotický banger dvojice Soccer96 na pouhý společenský komentář, je v něm ukrytá spousta pravdy. Jako správný politický track má navíc groove: vzpomeňte si na kultovní revolucionářský motorik Crest milovaných Stereolab a hned vám bude jasné, kde se pohybujeme a kde případně skončíme. Na barikádách.

Cesta ke hvězdám ovšem vede z undergroundu, kde se duo Soccer96 cítí nejjistější. Dan Leavers (Danalog) a Max Hallett (Betamax) tvoří dvě třetiny oslavované kapely The Comet Is Coming, produkovali desky Snapped Ankles. A Betamax, na jehož famózním rytmickém výkonu celý track stojí, je navíc bubeníkem Sons of Kemet. Tohle ale není jazz. Zní to spíš jako La Düsseldorf nebo NEU! se saxofonem. Byli jste někdy na večírku, kde DJ ve čtyři ráno rezignuje na veškerou bass music, vytáhne šavli do červené a pustí Hallogallo? Já ano. A po pár týdnech v karanténě mám pocit, že to tenkrát znělo úplně stejně, jako když popáté za sebou pustíte Soccer96 sousedům.

A pak je tady ještě Alabaster dePlume, spisovatel, performer a saxofonista, který svoje výmluvy o tom, proč nezvládl bojovat proti fašismu, ze začátku deklamuje podobně frackovsky jako Phil Daniel v Parklife. Počkejte ale na druhou půlku. “Alabastera jsme zapojili podobně, jako jsme to udělali s Shabakou Hutchingsem,” komentuje kolaboraci Danalogue. “Chtěli jsme jít dál, být špinavější, hlasitější.” Moc si v podobných radách nelibuju, ale tady to platí: maximum volume yields maximum results, jak říká Stephen O’Malley. A pak nezapomeňte zkontrolovat nácky, kteří by v současné krizi chtěli obětovat lidi korporacím. Už se rojí.

Info

Soccer96
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kde se myšlenky mění v pocity (Circuit Des Yeux)

Jakub Koumar 28.09.2022

Poslouchat Circuit des Yeux je jako stát před propastí, a přitom si užívat každý okamžik na hraně disonance, zatímco se tělem rozlévají obavy i radost.

Šviháctví i zádumčivost - Carson McHone

Evžen Muller 25.06.2022

Oceňovaná texaská písničkářka, jejíž album Carousel bylo časopisem Rolling Stone zařazeno mezi nejlepší country & americana, vydala letos novinku Still Life. Proč si ji nenechat ujít naživo?

Full Moon Stage 2022: EABS

redakce 03.06.2022

EABS ostatně spolupracovali s mnoha důležitými jmény současné globální jazzové scény, za všechny jmenujme Bena Lamara Gaye, Jeru the Damaja nebo Tenderloniouse.

Full Moon Stage 2022: Etceteral

redakce 05.05.2022

Trojice umělců prošla mnoha formacemi a spojuje ji vášeň pro jazz a elektroniku i unikátní vizuální estetiku, obrazová stránka je pro její vystoupení klíčová.

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

redakce 02.03.2022

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2022: Inturist

redakce 23.02.2022

Jevgenij Gorbunov je významnou postavou aktuální ruské scény. Na Full Moon Stagi s projektem Inturist vystoupí ve čtyřčlenné sestavě.

Full Moon Stage 2022: Squid

redakce 22.02.2022

Společně s kapelami Black Country, New Road a Black Midi tvoří nejvýraznější trojici kapel pohrdající žánrovými škatulkami.

Full Moon Stage 2022: Health

redakce 21.02.2022

Health představují dokonalé ztělesnění konceptu ‚ubavit se k smrti‛. Hysteričtí, umělí, prázdní a nehorázně zábavní. Na Colours of Ostrava, na Full Moon stagi.

Nejlepší texty Full Moonu 2021: Správným směrem aneb Ruská indie scéna

Maria Pyatkina 20.01.2022

Průkopnici ruské indie scény následovali na začátku tisíciletí západní trendy nebo snili o tom, aby prorazili v zahraničí. Poslední desetiletí pozorujeme jiný trend...

Nejlepší texty Full Moonu 2021: Soumrak bohů? The Doors a změna vnímání rockového hrdiny

Michal Pařízek, Karel Veselý 19.01.2022

Jsou The Doors po půl století ještě relevantní? Byl Jim Morrison skutečně někým, k němuž je záhodno vzhlížet?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace