Články / Seriály / / 3na3

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: Bonus oživuje Hollar

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: Bonus oživuje Hollar

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 23.05.2013

Studentská iniciativa Oživme Hollar (více v rozhovoru>) o sobě dává znovu vědět. Ve čtvrtek 30. května pořádá na dvorku budovy Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy hudební happening Ozvučme Hollar. Toho dne se bude hudba číst, diskutovat a taky živě hrát. Když jsme se Hollaristů kdysi ptali, kdo by měl u garáží na příležitostných koncertech zahrát, jako první řekli: „Bonus by byl dobrej.“ Ten za nimi stojí od začátku a vypadá to, že se jim přání příští týden splní. Kromě Bonuse bude hrát i Prodavač a Václav Havelka III.

Proč budeš na dvorku hrát?
Vždycky hraju rád na místech, který nejsou běžný kluby. Iniciativa Oživme Hollar je mi navíc sympatická, líbí se mi, že si de za svym, místo litování se a nadávání u piva na celej svět. Pozitivní přístup i příklad, řek bych.

Co si myslíš o současným psaní o hudbě?
Myslim, že současná doba hraje ve prospěch hudební/umělecký kritiky, zabejvat se publicistickou osvětou alias sestavama kapel už není potřeba, informací je dost. Na druhou stranu společnost je prorostlá nezdravym názorem, že kritik by měl uměl hrát, zpívat, psát, malovat nebo něco dokázat – a na základě toho má tendenci kritiku, hlavně tu negativní samozřejmě, devalvovat a zpochybňovat.

Koho nebo co bys chtěl oživit ty?
Dádu – kamaráda ze Sporto, ale to nejde. Co jde, o to se snažim i svojí hudbou a textama, a zdá se mi, a doufám, že po kousíčkách to kolem sebe oživuju.

Info

Ozvučme Hollar
30. 5. 2013, budova Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, Praha

www.facebook.com/events/578386948858964
www.facebook.com/ozivmehollar

foto © Jakub Macháň

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Jan Barnet + Petr Horák (Rosnička)

redakce 22.06.2024

Tři desítky zástupců progresivní elektronické scény, bohatý denní doprovodný program, aktivity pro děti. To vše v přátelské atmosféře a malebné krajině. Plavky s sebou!

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace