Články / Seriály / / 3na3

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: Bonus oživuje Hollar

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: Bonus oživuje Hollar

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 23.05.2013

Studentská iniciativa Oživme Hollar (více v rozhovoru>) o sobě dává znovu vědět. Ve čtvrtek 30. května pořádá na dvorku budovy Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy hudební happening Ozvučme Hollar. Toho dne se bude hudba číst, diskutovat a taky živě hrát. Když jsme se Hollaristů kdysi ptali, kdo by měl u garáží na příležitostných koncertech zahrát, jako první řekli: „Bonus by byl dobrej.“ Ten za nimi stojí od začátku a vypadá to, že se jim přání příští týden splní. Kromě Bonuse bude hrát i Prodavač a Václav Havelka III.

Proč budeš na dvorku hrát?
Vždycky hraju rád na místech, který nejsou běžný kluby. Iniciativa Oživme Hollar je mi navíc sympatická, líbí se mi, že si de za svym, místo litování se a nadávání u piva na celej svět. Pozitivní přístup i příklad, řek bych.

Co si myslíš o současným psaní o hudbě?
Myslim, že současná doba hraje ve prospěch hudební/umělecký kritiky, zabejvat se publicistickou osvětou alias sestavama kapel už není potřeba, informací je dost. Na druhou stranu společnost je prorostlá nezdravym názorem, že kritik by měl uměl hrát, zpívat, psát, malovat nebo něco dokázat – a na základě toho má tendenci kritiku, hlavně tu negativní samozřejmě, devalvovat a zpochybňovat.

Koho nebo co bys chtěl oživit ty?
Dádu – kamaráda ze Sporto, ale to nejde. Co jde, o to se snažim i svojí hudbou a textama, a zdá se mi, a doufám, že po kousíčkách to kolem sebe oživuju.

Info

Ozvučme Hollar
30. 5. 2013, budova Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, Praha

www.facebook.com/events/578386948858964
www.facebook.com/ozivmehollar

foto © Jakub Macháň

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.