Články / Seriály / / 3na3

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o Mucha

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o Mucha

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 07.06.2013

Tak trochu punk, tak trochu folklor. Trochu hormonální blouznění, trochu sebejisté kázání. Trochu hudba, trochu performance. Z Nikoliné tvorby stojící na obstojné kytaře a silných textech, zaměřených především na marnost a náročnost ženské existence, neschopnost a nezodpovědnost dnešních mužů, hygienu ústní i jinou, dokázali zkušení muzikanti vytřískat maximum, říká průvodní text ke sbírce na desku kapely Mucha, kterou tvoří muzikanti z kapel Květy, Ty syčáci a Budoár staré dámy a šéfuje tomu svobodná matka Mucha, kterou jedni mají za femipunkovou divu a druzí za Záviše v sukních, ehm. Ta sbírka jede na crowdfundingovém sajtu > a my jim fandíme. Je možné zpívat o kokotech, robotech a Ježíšovi a nazvat to Slovácká epopej? Aha?


Máš zkušenosti s různými místy a příležitostmi ke hraní – jaký byl nejmenší a největší koncert/festival, kde jsi vystupovala? Nebo nejobskurnější vs. nejnormálnější?

Za obskurní a nejmenší: Minulý týden jsem vystupovala v Banské Bystrici v klubu Bosorka, resp. v protilehlém minisále klubu Kaktus. Již mezi futry byl cítit palčivý zápach chcanků, který se táhl celým tím malým prostorem a celým tím dlouhým večerem. Předkapelou mi byla banskobystrická formácia Kečinrečev (pozpátku Večerníček – geniálne), jejíž bubeník do toho řezal paličkama se stejnou intenzitou jako kytarista, rovněž paličkou a do strun, pak ji tahal po zemi hlavou důle, pak jí málem zlomil. Po písni Hovna (tak jsem si ji nazvala pro sebe) následoval přídavek Kýbl zvratků a pak už byla řada na mně.  Než jsem zaujala publikum čítající asi 3 lidi, byly ty největší pecky už za mnou, tudíž jsem pro velký zájem a náhlou oblibu opakovala koncert asi třikrát. Publikum jásalo a tleskalo...

Za malý a normální: Vernisáž kamarádky Natalie Perkof v Uherském Brodě. Měla tam chlebíčky a jednohubky a obě babičky a dědy a pratety, jež obsadili přilehlý stolek. Po první písni (tuším Kokoti) se stůl rozutekl a jedna z babiček se, myslím, pohřešuje doteď.

Z písničky Chlapi sú kokoti mám přibližnou představu, jak to máš s druhým pohlavím, na jednom živáku jsem slyšel, žes uvažovala, že bys přidala sloku o tom, že ženský jsou piče, ale pak prej že ne – co jsou teda ženské?
Kundy.


S kapelou chystáš desku Slovácká epopej, jaká bude? A na čem bude? Výběr na Hithit.cz je na CD?

Jsem na nervy z toho, jak to pomalu přibývá, a ještě 36 dní budu. Nese to s sebou milá i nemilá překvapení. Myslím, že by bylo dobrý si v rámci propagace u nás ve vsi v Brně zahrát unplugged Mucha complet někde v ulicích, aby se o tom vědělo. Nebo budu muset dělat větší ostudu, aby zapracoval bulvár a média.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

3na3: Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent)

Jiří Přivřel 20.06.2019

Luhačovice se probudí z lázeňského klimbání a budou oživeny koncerty, divadlem, literaturou, výtvarným uměním a promítáním v letním kině. Zeptali jsme se ředitelky festivalu.

3na3: Jan Bárta (ve Swimu)

redakce 27.05.2019

Honza Bárta se v poslední době motá taky kolem čerstvého pražského klubu Swim, v němž působí částečně jako dramaturg a v němž chystá další party s plnotučným britským lajnapem. Rozhovor.

3na3: Kay (Mapa Hluku)

waghiss666 23.05.2019

Stále ještě čerstvý prostor, štvanický Fuchs2, bude zanedlouho hostit další lahůdku, a tentokrát se bude hrát strašně nahlas! Zpovídáme Kaye, který to celé vymyslel.

3na3: Jirza (Kabinet múz)

redakce 23.02.2019

Full Moon to má s Kabinetem múz jako s milenkou, love forever. Náš hlavní brněnský prostor, klub s velkým K, klub s rozhledem.

3na3: Zimnichaak 2019

redakce 17.01.2019

Futra + Chee Chaak = Zimnichaak, znáte tuhle rovnici? Jestli ne, máme pro vás pár záchytných bodů a ještě letní vodítko. Rozhovor.

3na3: Petr Osoba (Šrumec)

redakce 15.01.2019

V broumovském klubu Eden oslaví dvacetiny Šrumce celkem osm kapel. Petr Osoba o kulatém výročí i krásách místní krajiny.

3na3: Jan Kačena (HaDivadlo)

ScreamJay 19.11.2018

Bláznivý pohled na uskutečňování Velké říjnový revoluce? Šílenější Švejk? Kačena? Na konci září měl v HaDivadle premiéru Čevengur podle zapomenutého klenotu ruské meziválečné literatury.