Články / Seriály / / 3na3

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o Mucha

3 chytrý odpovědi na 3 blbý otázky: o Mucha

redakce | Články / Seriály / / 3na3 | 07.06.2013

Tak trochu punk, tak trochu folklor. Trochu hormonální blouznění, trochu sebejisté kázání. Trochu hudba, trochu performance. Z Nikoliné tvorby stojící na obstojné kytaře a silných textech, zaměřených především na marnost a náročnost ženské existence, neschopnost a nezodpovědnost dnešních mužů, hygienu ústní i jinou, dokázali zkušení muzikanti vytřískat maximum, říká průvodní text ke sbírce na desku kapely Mucha, kterou tvoří muzikanti z kapel Květy, Ty syčáci a Budoár staré dámy a šéfuje tomu svobodná matka Mucha, kterou jedni mají za femipunkovou divu a druzí za Záviše v sukních, ehm. Ta sbírka jede na crowdfundingovém sajtu > a my jim fandíme. Je možné zpívat o kokotech, robotech a Ježíšovi a nazvat to Slovácká epopej? Aha?


Máš zkušenosti s různými místy a příležitostmi ke hraní – jaký byl nejmenší a největší koncert/festival, kde jsi vystupovala? Nebo nejobskurnější vs. nejnormálnější?

Za obskurní a nejmenší: Minulý týden jsem vystupovala v Banské Bystrici v klubu Bosorka, resp. v protilehlém minisále klubu Kaktus. Již mezi futry byl cítit palčivý zápach chcanků, který se táhl celým tím malým prostorem a celým tím dlouhým večerem. Předkapelou mi byla banskobystrická formácia Kečinrečev (pozpátku Večerníček – geniálne), jejíž bubeník do toho řezal paličkama se stejnou intenzitou jako kytarista, rovněž paličkou a do strun, pak ji tahal po zemi hlavou důle, pak jí málem zlomil. Po písni Hovna (tak jsem si ji nazvala pro sebe) následoval přídavek Kýbl zvratků a pak už byla řada na mně.  Než jsem zaujala publikum čítající asi 3 lidi, byly ty největší pecky už za mnou, tudíž jsem pro velký zájem a náhlou oblibu opakovala koncert asi třikrát. Publikum jásalo a tleskalo...

Za malý a normální: Vernisáž kamarádky Natalie Perkof v Uherském Brodě. Měla tam chlebíčky a jednohubky a obě babičky a dědy a pratety, jež obsadili přilehlý stolek. Po první písni (tuším Kokoti) se stůl rozutekl a jedna z babiček se, myslím, pohřešuje doteď.

Z písničky Chlapi sú kokoti mám přibližnou představu, jak to máš s druhým pohlavím, na jednom živáku jsem slyšel, žes uvažovala, že bys přidala sloku o tom, že ženský jsou piče, ale pak prej že ne – co jsou teda ženské?
Kundy.


S kapelou chystáš desku Slovácká epopej, jaká bude? A na čem bude? Výběr na Hithit.cz je na CD?

Jsem na nervy z toho, jak to pomalu přibývá, a ještě 36 dní budu. Nese to s sebou milá i nemilá překvapení. Myslím, že by bylo dobrý si v rámci propagace u nás ve vsi v Brně zahrát unplugged Mucha complet někde v ulicích, aby se o tom vědělo. Nebo budu muset dělat větší ostudu, aby zapracoval bulvár a média.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3 na 3: Jan Barnet + Petr Horák (Rosnička)

redakce 22.06.2024

Tři desítky zástupců progresivní elektronické scény, bohatý denní doprovodný program, aktivity pro děti. To vše v přátelské atmosféře a malebné krajině. Plavky s sebou!

3 na 3: Pavel Kraus (Konektiv Night)

cyril kosak 06.12.2022

Před pěti lety začal cyklus Konektiv Night, který si vytkl za cíl dávat dohromady umělce žijící v České republice, kteří by měli jen pramalou šanci potkat se v jediném lineupu.

3 na 3: Matěj Černý (Letiště)

redakce 11.08.2021

Tradiční místo drahotušského letiště vymění za vnitřní a venkovní prostory komunitního centra Karnola. Co je dále nového, za čím přijet?

3na3: Jarda Krátký (Stodola Fest)

redakce 02.10.2020

Čím jsem starší, tím víc mě serou lidi, co dojdou na akci stylem „zaplatil jsem a očekávám, že mě budete bavit," říká pořadatel Stodola festu.

3 na 3: Otakar Veselý (Kamenka Open)

redakce 24.06.2020

Poslední víkend na louce u moravské metropole přinese jak hudební, tak filmový program. A partu veselých djs a vizualistů z kolektivu Equipe Animazione.

3na3: David Pospíšil, Honza Kasal (Šlinc fest)

redakce 09.06.2020

Kde začít open air sezonu, a nadto v Praze? Co takhle v areálu lesního divadla v Řevnicích? Vyměnili jsme si pár slov s organizátory.

3 na 3: Virtual Healing: Covid19 Antidote

redakce 15.05.2020

Před pár dny se pak objevila kompilace Virtual Healing: Covid19 Antidote, kterou dali dohromady Oliver Torr a Matěj Moravec.

3na3: Radek Pavlovič (Aerofilms)

redakce 25.09.2019

Radka Pavloviče můžete znát jako pražského promotéra nebo z kapel Decultivate a Flowers for Whores. Co dělá v civilu?

3na3: Dan Morávek (Shotgun Festival)

redakce 06.09.2019

Spousta z nás aktivně hraje, nebo se pohybuje okolo scény. Hudba je pro nás vždy na prvním místě a dramaturgie nás učí poznávat stále nové lidi a seskupení.

3na3: Michal Ortcykr (Coombal Open Air)

redakce 08.07.2019

Multižánrový festival Coombal Open Air v Lužné u Rakovníka pořádá Michal Ortcykr s přáteli už dvanáct let. Co nám k tomu řekl? Vezměte si s sebou knír...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace